Hlavní navigace

únava

20 minut denně jen sami pro sebe

Máte hodně práce? Nemáte drahé pomůcky? Pořád kolem vás někdo je? Nevadí… Odhalte tajemství meditace a zklidněte svoji mysl.

31. 1. 2019 18:39
Doba čtení: 3 minuty

Únava, vyčerpání, vyhoření. Velké změny dosáhneme, když začneme dělat malé

Známý syndrom vyhoření (burn out syndrom) není jediným popsaným stavem, kdy už jsme tak vyčerpaní, že nevíme, jak dál. Manažer středního věku ve vyšší funkci je kandidátem na tzv. manažerskou nemoc, neuróza z vyčerpání hrozí zase ženám-matkám.

Doba čtení: 5 minut

Časy se mění, ten letní zůstává. Jak vyzrát na hodinový posun?

Po roce to tady máme znovu. Změna času na takzvaný letní čas už dlouhá léta přináší spory mezi příznivci, či možná lépe řečeno zastánci, a zarytými odpůrci.

24. 3. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Potraviny proti jarní únavě

Zatočte s jarní únavou – načerpejte energii ze správných potravin.

Doba čtení: 3 minuty

Podzimní únavu a stres spláchněte minerálkou

A je to tu zase, za okny zima a pošmourno, slunce schováno za mraky a na nás padají podzimní chmury a únava. Není to nic výjimečného a dá se s tím pracovat.

11. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Guarana, zelený čaj i čokoláda nakopnou, když vám chybí energie

Povzbuzující prostředky nejsou jen pilulky, ale taky přírodní prostředky v různých formách. Mezi stimulanty patří i některé zcela běžné nápoje. Nabíjí, podporují paměť a koncentraci.

Doba čtení: 5 minut

Únavu vyvolá náročná práce, i náročné nicnedělání

Fyziologická únava je normální, přirozená výzva k odpočinku. Její patologická sestra je závažnější. Únavě se lze bránit a úspěšně. Na druhou stranu – i únava může být příjemná.

Doba čtení: 9 minut

Dubnové pročištění podle čínské medicíny

Očistu organismu máme obvykle spojenou s jarem. Tradiční čínská medicína ovšem na základě ročního rytmu organismu předpokládá celoroční detoxikaci. Na duben připadají játra a žlučník.

4. 4. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Chronický únavový syndrom trvá podstatně déle než jarní únava

Jarní únava je spíš pocit než diagnóza. Právě v tomto období ji ale můžeme zaměnit za jiný problém s podobnými příznaky. Tím je chronický únavový syndrom. Jeho řešení je složitější.

28. 3. 2013 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Pět rad, jak zatočit se stresem

Slunce už je pomálu, což člověku spolehlivě kazí náladu, energie se totiž v pošmourných dnech hledá hůř. Není divu, že nám za krk sedá stres. Recepty, jak s ním zatočit, však existují.

27. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bylinky zaberou místo prášků na spaní i na nervy

Vytočil vás šéf? Podléháte splínu a nemůžete spát? Před návštěvou psychiatra vyzkoušejte raději bylinky. S jejich pomocí zatočíte se vztekem, nespavostí i podzimní depresí.

Doba čtení: 4 minuty

Houby jsou to pravé pro posílení imunity

Ještě rostou, ale těm nejznámějším brzy odzvoní. Ochutnejte neznámé druhy, posilte si jimi imunitu a zlepšete paměť. Tato čtveřice by neměla chybět ve vašem podzimním jídelníčku.

14. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Detoxikační náplasti: opravdu účinkují?

O náplastech sloužících k detoxikaci těla můžeme v poslední době slyšet opravdu hodně. Staly se často nabízeným zbožím i na oblíbených hromadných slevách. Jsou k něčemu dobré?

Doba čtení: 2 minuty

Zápach z úst – sami sebe cítit nemusíte

Pokud někomu páchne z pusy, okolí s tím bude mít problém. Přitom postižený to často netuší. Příčinou zápachu z úst není jen špatná hygiena, ale i nemoc, užívání léků či únava. Co s tím?

Doba čtení: 3 minuty

Chronický únavový syndrom, nebo obyčejná únava?

Pociťujete často vyčerpání, ačkoliv odpočíváte dostatečně? Nechápete, co se s vámi děje a lékař vám nedokáže poradit? Možná trpíte chorobou, která je dosud opředena mnoha nejasnostmi.

Doba čtení: 5 minut

Neumíte odpočívat? Koledujete si o únavový syndrom

Vzbudíte se a místo svěžesti pociťujete slabost a malátnost? Okolí vám říká lenochu a vy máte na sebe vztek, protože se únavě nemůžete už půl roku bránit? Možná ale nesimulujete, možná trpíte chronickým únavovým syndromem. A máte tak právo na léčbu.

26. 11. 2009 12:15
Doba čtení: 4 minuty

Dopřáváte si poledního šlofíčka? Koledujete si o problémy

Možná jste si také mysleli, že když se po nedělním obědě svalíte na pohovku a dáte si odpolední šlofíček, děláte pro své tělo to nejlepší. Jenže jste na omylu. Na spánek přes den nejsme vůbec stavěni a ten, kdo si ho dopřává, si jen zadělává na vážné problémy se spánkem.

Doba čtení: 4 minuty

Bylinky proti podzimní depce a únavě

O jarní očistné kůře slyšel asi každý a mnozí ji možná s úspěchem vyzkoušeli. Pročistit náš organismus po zimě plné obžerství (myslím samozřejmě Vánoce a Silvestr) a polehávání u televize za dlouhých zimních večerů je přece logické. Proč ale podzimní očista, když jsme prožili léto aktivně v přírodě a odpočinuli si při zasloužené dovolené?

Doba čtení: 6 minut

Noční výšlap na Sněžku

TIP NA VÝLET – Nejvyšší horu Česka není příliš těžké zdolat. Lidská touha vylézt na vrchol je samozřejmá a odměnou je výhled a blažený pocit. Když se navíc rozhodnete celou akci podniknout v noci, může se vám ze Sněžky naskytnout nezapomenutelný pohled na východ slunce.

Doba čtení: 3 minuty