Hlavní navigace

praktický lékař

Vaši zdravotnickou dokumentaci předá praktik lékaři nebo úřadu, vám však ne

Stává se to. Praktik, ke kterému jste chodili, končí. Co se stane s vaší zdravotnickou dokumentací? Pokud čekáte, že si ji vyzvednete a předáte novému lékaři, jste na omylu.

Doba čtení: 3 minuty

Hledám dobrého lékaře. Kdo mi pomůže?

Váš praktický nebo jiný lékař se odstěhoval, odešel do důchodu, nebo jen nejste spokojeni a chcete změnu. Podle čeho vybírat a mají všichni stejné služby a vybavení ordinací?

Doba čtení: 4 minuty

Praktický lékař: Na lidi na venkově se zapomíná, jsou bráni jako méněcenní

Mladí lékaři preferují velká města. Dosud se jich ale nikdo pořádně neptal, proč nechtějí ordinovat na venkově. „Je to časovaná bomba,“ říká David Halata, venkovský praktik, který chce situaci pomoci změnit.

Doba čtení: 8 minut

Nemocným nepomohou věty typu: Na to nemysli, budeš zase zdráv

„Lékař by měl vědět, že pacienta v posledních fázích žití většinou zajímá duchovno více než medicínské informace. Má potřebu se pídit po smyslu života, zabývá se spirituálními otázkami. Je důležité, aby lékař takovému pacientu naslouchal, neshazoval jeho otázky ze stolu, neutíkal od nich a nezlehčoval je,“ říká teolog Aleš Opatrný.

9. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Přispějete mi na Venušiny kuličky? Ptají se lidé v pojišťovně

Otázky některých lidí na pojišťovnu berou dech. Jeden chce proplatit značkovou teplákovou soupravu na kojení a druhý zas nový telefon. Jak reaguje zdravotní pojišťovna?

4. 1. 2016 13:08
Doba čtení: 2 minuty

Praktičtí lékaři jsou staří a jen ve velkých městech

Ministerstvo zdravotnictví chce podpořit „obvoďáky“, praktické lékaře, kteří budou ordinovat v odlehlých regionech ČR.

11. 12. 2015 9:15
Doba čtení: 2 minuty

Můžu si na chatě dojít k místnímu doktorovi? Trable během dovolené mají řešení

Letní pobyt je fajn, ale jen do té doby, než se objeví nějaká lapálie. I drobný zdravotní problém je náhle těžko řešitelný. Musíme jet desítky kilometrů ke svému lékaři? Jde to i jinak.

Doba čtení: 3 minuty

Není radno pít víc, než je doporučováno

Ze všech stran slýcháme, jak důležité je zavodňovat organismus, ale všeho s mírou. Nadměrný přísun tekutin může potrápit jak ledviny, tak srdce.

1. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Češi mají zřejmě strach z preventivních prohlídek

Je-li něco zdarma, nemá to moc velkou hodnotu. Tak by se dal alespoň přeložit výzkum o tom, jak Češi přistupují k preventivním prohlídkám. Nechodí na ně ani ti, kteří mají problémy.

11. 5. 2012 10:00
Doba čtení: 1 minuta