Hlavní navigace

obaly potravin

Test potravinových fólií: některé jsou nevhodné pro balení tukových potravin

Do potravinářských fólií běžně balíme nejrůznější potraviny, jejich využití v domácnostech je skutečně pestré. Hygienici se proto zaměřili na bezpečnost těchto fólií. Zdravotní riziko představují obsažená změkčovadla.

8. 2. 2019 16:30
Doba čtení: 3 minuty

Zapomeňte na jídlo v igeliťáku, kupte si Frusack

Igelitové sáčky patří k nejhůře recyklovatelným obalům. Často jsou spalovány nebo končí v žaludku mořských živočichů, které tak zabijí. Proč tedy ještě dál používat igeliťáky, když jsou tu Frusacky? Originální české ekologické sáčky na potraviny použijete opakovaně a nikomu neškodí.

Doba čtení: 5 minut

Jednorázové krabičky na jídlo jsou trend budoucnosti. Co na to Greenpeace?

Uprostřed oceánů už se vytvořily ostrovy plastových odpadků o rozloze Texasu a my nadále zvyšujeme spotřebu jednorázových obalů na potraviny. Jde to i jinak.

Doba čtení: 2 minuty

Přesunuli výrobu piškotů Opavia do Polska, dostanou pokutu

Letos se výroba piškotů Opavia v tichosti přesunula do Polska, což se odrazilo nejen na změně obalu, ale i na tvaru a údajně i chuti piškotů. Po vlně nevole z řad zákazníků se začíná zlobit i inspekce.

24. 11. 2015 14:16
Doba čtení: 1 minuta

Potravinářské Potěmkinovy vesnice

Obal prodává – to platí i u potravin. Hlavně, že je to pěkně barevné a taky voňavé. Přitom největší frajeřina je vyrobit dobrou potravinu bez tuny přídatných látek.

Doba čtení: 4 minuty

Jak se vyvíjely obaly od středověku po současnost

Vyrazili jsme na unikátní výstavu obalů potravin. Viděli jsme slaměné nádoby na vodu, staré obaly od kávy i mouky, ale i pravé jídlo pro kosmonauty. Podívejte se sami.

Doba čtení: 3 minuty

Rizika obalů potravin: Brzděte s těmi pytlíky

Spíše než klimatické změny nebo zatím neznámé choroby vyhubí lidstvo igelitový sáček. Úplně mylně se ve spojení s potravinami bojíme hliníku, zato si potrpíme na módní recyklované obaly.

Doba čtení: 5 minut

Džus má stejně cukru jako Coca-Cola, rozdíl je jinde

Více než polovina lidí se chce orientovat v tom, co jí, ale neví, co na etiketách vlastně hledat. Jak číst obaly potravin? Energetický obsah a ani složení nemusí být stěžejní údaj.

Doba čtení: 5 minut

Obaly potravin dostanou jednotnou tvář. Má to ale háček

Už nebudeme luštit hmotnost ani výživové údaje. Vše důležité bude na přední straně obalu potravin. Má to ale pár nedostatků. Třeba přesnou zemi původu v rámci EU se stále nedozvíte.

9. 10. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Běžné oční vyšetření může odhalit cukrovku, AIDS i syfilis

Poškozená sítnice může signalizovat špatnou paměť, ale i AIDS. Barva očí zase varuje, že je člověk náchylnější ke kožním nemocem. Oční vyšetření tak může zachránit nejen zrak, ale i život.

6. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Potravinami zbytečně plýtváme. Neumíme s nimi zacházet a kupujeme jich moc

Jediný člověk vyspělé země znehodnotí průměrně až 115 kilo potravin ročně jen špatným zpracováním, plýtváním nebo používáním nevhodných obalů. Vyhazujete často jídlo?

20. 3. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty