Hlavní navigace

Moč

Jaká barva moči je zdravá?

Ráno je moč obvykle tmavá, ale co když je taková i přes den? Jak řešit situaci, kdy je kalná, bezbarvá, hodně páchne nebo má barvu „vypraného masa“?

9. 6. 2018 9:00
Doba čtení: 2 minuty

A jaká je barva vaší moči?

Barva moči není zrovna téma, o kterém bychom se bavili s kamarády u kávy nebo s rodinou u nedělního oběda. Přesto je to zcela zásadní téma, které by nemělo být tabu. Barva moči totiž může signalizovat závažné zdravotní obtíže.

13. 7. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Pravidla pro správný odběr moči: chybuje se nejen při menstruaci

Vzorek ranní moči donesl za svůj život k lékaři snad už každý. Mnohdy jsme ale v rozpacích, když si nevíme rady s některými základními pravidly pro její odběr.

Doba čtení: 5 minut

Kolikrát denně jdete „na malou“?

Hyperaktivní močový měchýř, porucha, která vás donutí neustále sledovat, zda je „po ruce“ toaleta. Potřebujete ji totiž velmi často a někdy velmi narychlo. Přitom je to zbytečné.

Doba čtení: 3 minuty

Mají muži čůrat vsedě? O prkénko přece nejde

Muži na tohle téma reagují vzácně jednotně: Nikdy! Je něco pravdy na názorech, že močit „jako holky“ má pro kluky či pány i pozitivní zdravotní efekt? Zeptali jsme se odborníků.

Doba čtení: 7 minut

Moč k lékaři nenoste v zavařovačce!

Pro správný efekt vyšetření moči je důležité dodržet určitá pravidla. Jak zabránit zkreslení výsledku a co všechno lékař z vaší moči pozná?

7. 12. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty