Hlavní navigace

Lidl

Řetězce se snaží posílit prodej privátních značek potravin

Pod privátními značkami už dávno nenajdeme jen ty nejlevnější produkty. Maloobchodní řetězce cílí i na nejnáročnější zákazníky, kterým nabízejí luxusní zboží v lákavém obalu. Kolik privátek v obchodech nakoupíme a co máme nejraději?

Doba čtení: 5 minut

Lidl stahuje krájená rajčata. Mohou v nich být plasty

Společnost Lidl preventivně stahuje krájená rajčata v plechu. Není vyloučeno, že by se v nich mohly vyskytovat plastové částice.

3. 8. 2018 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Švýcarský Lidl prodává konopí. Bude i v Česku?

Švýcarský řetězec Lidl začal ve svých obchodech nabízet konopné květy. Chystá se podobný sortiment zavést i jeho česká pobočka? Ptali jsme se.

14. 5. 2018 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Maso v akci je opět šizené. Tentokrát ho nabízel Lidl

Potravinářská inspekce zjistila závažné falšování u potravin nabízených v letákové akci řetězce Lidl. Šlo o masné produkty z Polska, stejný výrobce měl nedávno problémy s obsahem masa i ve slevové akci Penny Marketu.

27. 4. 2018 13:57
Doba čtení: 3 minuty

Řecký týden: Proč Lidl nevrátil kříže na kostel?

Společnost Lidl loni čelila kritice, protože z obalů svých řeckých výrobků odmazala kříž na kostelu. Letos se polepšila, z obalů výrobků raději stáhla jak kříže, tak kostel.

Doba čtení: 2 minuty

Lidl spustil e-shop pro všechny. Jídlo v něm ale nekoupíte

Společnost Lidl dnes sputila svůj dlouho čekávaný e-shop. Kdo by ale čekal, že v něm najde především jídlo, ten by se mýlil. Prodává zde jen spotřební zboží.

Doba čtení: 2 minuty

Lidl opakovaně nabízel falšované potraviny

Potravinový řetězec Lidl se v poslední době dostal na přední strany medií. Avšak nerad. V poslední době je totiž velmi často mezi hříšníky, kteří dle inspekce nabízeli falšované potraviny. Jako nyní.

Doba čtení: 2 minuty

Testování kvality potravin stojí i 8 tisíc. Prodejci ho využívají

ROZHOVOR – V letácích i přímo na výrobcích se začaly objevovat pečetě kvality, o jejichž existenci, původu a zárukách málokdo něco tuší. Zjistili jsme, co zlatá medaile na potravinách znamená.

Doba čtení: 7 minut

Nejhorší potraviny roku 2012

Potraviny na pranýři fungují již půl roku. Podívali jsme se na to, které potraviny mají opakovaně potíže s kvalitou a v kterých obchodech nevidí plíseň, ani kdyby se regály zelenaly.

Doba čtení: 8 minut

Rýže s olovem – nemáte ji doma?

Společnost Lidl stáhla dlouhozrnnou rýži ve varných sáčcích z Polska. Je v ní nadlimitní množství olova. Autor: Lidl Rýži již Lidl stáhl z prodeje Evropská směrnice stanoví přípustný výskyt olova v potravinách, Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) u tohoto výrobku zjistila jeho nadlimitní množství.

22. 5. 2012 10:10
Doba čtení: 1 minuta

Lidl říká: Zákazníky neklameme

Společnost Lidl se ohrazuje vůči informacím kontrolorů a médií. Tvrzení „Pravá česká zabijačka“ je prý marketing, ne označení země původu. Bez dalšího komentáře publikujeme reakci společnosti Lidl na informace uvedené v tiskové zprávě Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) i článku na našem serveru.

Doba čtení: 2 minuty