Hlavní navigace

jóga

Izojóga učí cviky pro obličej bez vrásek

Bez zásahu jehly estetického dermatologa a s viditelnými výsledky za pár týdnů. Obličejová jóga čili izojóga umí zpomalit stárnutí vašeho obličeje. Chce to „jen“ cvičit.

11. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 6 minut

20 minut denně jen sami pro sebe

Máte hodně práce? Nemáte drahé pomůcky? Pořád kolem vás někdo je? Nevadí… Odhalte tajemství meditace a zklidněte svoji mysl.

31. 1. 2019 18:39
Doba čtení: 3 minuty

Anna Preclíková: Čas hormonální jógy pro muže teprve nastane

Lektorka hormonální jógové terapie se věnuje nejen ženám. Připravuje i speciální lekce pro muže či diabetiky. „Prostřednictvím hormonální jógy lze u mužů přispět ke znovutvorbě testosteronu a obnově erekce. Dále ke snížení stresu, celkovému uvolnění organismu a vyrovnanosti, což jsou faktory rovněž přispívající k obnově sexuálních funkcí, kvalitě spermií a plodnosti,“ říká k syndromu mužského stárnutí.

Doba čtení: 11 minut

Nahá jóga zlepšuje sex a zbavuje stresu. Zkusíte ji?

Nahé józe propadli Američané a teď jí postupně začínají podléhat i Češi. Podle zahraničních studií totiž nahá jóga dokáže u některých lidí zmírňovat stres dokonce lépe než její oblečená verze, protože pomáhá rozvíjet pozitivní vztah k tělu, zlepšuje sexuální život a partnerský vztah.

21. 6. 2018 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Jóga venku – méně stability, více soustředění

Slunce nad hlavou a vlhká tráva pod nohama. Jóga pod širým nebem je pro aktuální roční období jako stvořená. Co navíc vám přinese čím dál oblíbenější body-mind cvičení venku?

17. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Padá na vás únava? Dobijte si baterky pohybem

Nemusíte chodit do posilovny ani si kupovat zázračné detoxikační nápoje a podstupovat jarní kúry. Načerpat po dlouhé zimě energii můžete i přirozeným pohybem. Ideálně v partě.

8. 3. 2018 11:00
Doba čtení: 3 minuty

Jak na stres v práci? Vydýchejte ho

Po stresové zátěži nám tluče srdce, funíme, předkláníme se a opíráme ruce o kolena, tak trochu po jogínsku ten stres vydýcháváme. Zkusme se ale naučit dýchat správně a efektivněji, stresu se tak zbavíme mnohem rychleji.

26. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Jak se zbavit stresu a být zase fit

Máte pocit, že už je toho na vás moc, že vás stres ovládá a nedává vám šanci normálně žít? Zkuste se držet následujících šesti rad.

Doba čtení: 3 minuty

Hamaka: Zavěste se v síti na aerojóze

Milujete jógu a chcete si ji užít zase trochu jinak? Nebo vás bolí krční páteř a hledáte aktivní alternativu masáží? Zkuste aerojógu.

Doba čtení: 3 minuty

Vegefest bude letos s gulášem a se škvarkama

Už tento víkend se ve Starém Purkrabství na Vyšehradě uskuteční šestý ročník vegetariánského festivalu Vegefest 2016. Ochutnáte guláš, projdete se po skle nebo si zacvičíte jógu.

12. 9. 2016 13:20
Doba čtení: 2 minuty

Hormonální jóga pomáhá ženám i diabetikům

Certifikovaných lektorů hormonální jógy pro ženy není mnoho. V oblasti hormonální jógy pro diabetiky a muže ještě méně, tam je Jana Černotová v Česku průkopnicí. Absolvovala kurz u samotné zakladatelky tohoto cvičení, doktorky filozofie a psychologie, Brazilky Dinah Rodrigues. V rozhovoru objasňuje, jak hormonální jóga na organismus působí.

27. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 9 minut

Prožila klinickou smrt a smysl života našla ve světle

Na cestu jógy vykročila po zážitku blízké smrti, kdy prožila „jinou realitu“, přechod jinam, bezčasovost, existenci mimo čas a prostor. Pocit, že důležitá je jedině láska, jí dal sílu na to, aby nenastoupila do komerčního zaměstnání, ale aby se vydala na cestu sebepoznání… Později vytvořila koncept tzv. Světelné lázně.

Doba čtení: 7 minut

Velký přehled: Druhy jógy od A do V

Vybrat si lekci jógy není v současnosti vůbec jednoduché. Učitelé na Východě říkají, že jóga je jen jedna – tu nejklasičtější se u nás učí například studenti Systému Jóga v denním životě. Józe propadl celý západní svět. V současné době existují desítky variací a není fitcentrum, kde by se „nějaká“ jóga necvičila. Víte, co vás čeká na jednotlivých hodinách? Budete jen meditovat, nebo se pořádně zapotíte? Připravili jsme pro vás velký abecední přehled.

Doba čtení: 4 minuty

Dietou metabolismus nezrychlíte. Zkuste jógu

Kterak zrychlit metabolismus a konečně se zbavit kil, která si s sebou neseme z dětství, mládí nebo ze stresu? Zapomeňte na diety a omezování.

2. 2. 2016 11:20
Doba čtení: 4 minuty

Jóga do kanceláře: nejen pro jogíny

Nejste „jogín“? I tak vám může jóga pomoci. Zdokonaluje tělo a umí čistit mysl, která většině z nás funguje na principu autopilota. Zkuste tipy na každodenní cviky do kanceláře.

5. 6. 2015 0:00
Doba čtení: 6 minut

Věra Vojtěchová: Jóga je duševní hygiena v praxi

Když odcházíte z její hodiny, jste lehčí a uvolněnější. A skrznaskrz mokří. Ale co je nejdůležitější – na devadesát minut jste se dokázali soustředit jen sami na sebe.

5. 5. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Zatraceně horká jóga

Hot, nebo také Bikram jóga je v posledních letech stále populárnější. Cvičí se v místnosti, která je vytopená na cca 42 °C, což je vlastně přirozená teplota vzduchu v Indii a dalších zemích, jež jsou kolébkou jógy. Vaše tělo je tak přirozeně rozehřáté, lépe se uvolní a druhý den vás nic nebolí.

Doba čtení: 7 minut

Stávají se z nás zdravotní šílenci

Jak si definujete zdravý životní styl? Úsilí o to, žít zdravě, může při nesprávné interpretaci nebo neznalosti dokonce zapříčinit nemoc a způsobuje mnohé z frustrujících problémů.

31. 3. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Efekt lymfomasáže je vidět. Ale o to nejde

Doporučuji tanga a oholené nohy, dozvídáme se z informačního mailu. Na kurzu lymfomasáží se ukáže, že tanga ani hladké nohy vlastně nejsou potřeba. Můžete mít klidně bombarďáky vaší babičky a srst orangutana.

Doba čtení: 8 minut

Vládcem svého zdraví podle Norbekova

Pro ty, co mají pevnou vůli, chtějí čelit zdravotním neduhům a být pozitivně naladěni. Recept nabízí Mirzakarim Norbekov, který tvrdí, že to dokáže každý. Jen chtít cvičit tělo i mysl.

Doba čtení: 6 minut

Jóga smíchu nerozlišuje mezi předstíraným a skutečným smíchem

Smích léčí nejen duši, ale i tělo. Že byste se rádi smáli, ale nemáte čemu? Pak vyzkoušejte jógu smíchu. Ta už vás smát naučí, bez důvodu, bez vtipu. Kdo se směje, prodlužuje si život.

Doba čtení: 3 minuty

Hormonální jóga nahrazuje léčbu hormony

ROZHOVOR – Splašily se vám hormony? Lektorka Adéla Vaculíková ví, jak na padající vlasy, šílené akné i nepravidelnou menstruaci. Hormonální jóga pomůže i během menopauzy a s otěhotněním.

Doba čtení: 6 minut

Jóga dětem prospívá a ještě je baví

Využití jógy jako terapie zlepšuje psychický i fyzický stav dětí, pomáhá při potížích s hyperaktivitou nebo alergiemi, ukázal výzkum. Cvičení je navíc pro děti zábavné.

28. 3. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Jóga, Tai Chi, meditace a další techniky učí mysl uzdravit tělo

„Mysl vládne tělu.“ Jistě jste již někdy slyšeli podobnou frázi. A nejsou to jen planá slova. Medicína mysli a těla ukazuje, že toto pravidlo lze aplikovat i na lidské zdraví. Jak?

23. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

YogaPoint.cz: aktuální informace o józe na jednom místě

Portál nabízí informace o józe, instruktorech, kurzech, studiích i aktuálních seminářích. Internetový portál YogaPoint.cz je unikátní internetový projekt, který si všímá dění ze světa jógy po celé České republice i na Slovensku. „YogaPoint jsou stránky otevřené pro všechny, kteří se o jógu zajímají, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Jsou nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít,“ říká Dana Beierová, zakladatelka portálu.

9. 3. 2011 15:21
Doba čtení: 2 minuty

Gravid jóga - proti stresu v těhotenství

Dýchání, zklidnění, protažení i posílení určitých svalových skupin. Gravid jóga je přímo šitá na míru těhotným ženám, kterým pomůže udržet se ve formě i v jiném stavu.

Doba čtení: 3 minuty

Rozhodnuto! Lekcí jógy se zúčastní…

Soutěž skončila a už známe jména výherců. Pokud mezi nimi nejste, vězte, že v pondělí startuje další klání a navíc jsme pro všechny soutěžící připravili cenu útěchy!

14. 4. 2010 16:19
Doba čtení: 1 minuta

Jogíni, pozor, zbývají poslední hodiny…

Soutěž o poukazy na lekce jógy se chýlí ke konci. Pokud se chcete zúčastnit, máte šanci jen do dnešní půlnoci. Napište nám správnou odpověď a postupte do slosování!

12. 4. 2010 14:31
Doba čtení: 1 minuta

Soutěž o kurz jógy míří do finále!

O józe se mluví čím dál tím víc. Chtěli byste ji také vyzkoušet? Máte jedinečnou šanci vyhrát poukaz na lekce jógy!

7. 4. 2010 13:28
Doba čtení: 1 minuta

Čistá integrální jóga

Propojení fyzické, mentální i emocionální složky. Integrální jóga myslí na všechno, snad proto nachází stále víc příznivců. Po osobní zkušenosti se ani nedivím.

2. 4. 2010 0:00
Doba čtení: 4 minuty