Hlavní navigace

10 výhod pravidelného cvičení. Víte o nich?

Nejen svaly a postava, ale i činnost mozku a nálada. To vše se zlepší díky pravidelnému vhodnému pohybu. Budete zdravější, vyšší a možná i úspěšnější.

Doba čtení: 4 minuty

Když cvičíte špatně, nikdy nezhubnete

Cvičíte, jíte zdravě, a přesto kila ne a ne jít dolů? Chyba může být právě ve cvičení.

Doba čtení: 3 minuty

Předsevzetí, na která vám přispěje pojišťovna

Předsevzetí jdou dodržovat snáz, když v tom nejste sami, když máte parťáka a podporu. A to i tu finanční. Kolik peněz vám pojišťovna přispěje, když se rozhodnete zhubnout, trénovat mozek nebo sportovat?

2. 1. 2018 15:22
Doba čtení: 3 minuty

Od ledna hubnu: Tohle je můj plán změn

Ne na dárky, rodinu a odpočinek, ale na cukroví, salát a řízky, na to se celá řada z nás těšila nejvíce. A teď sedíme u počítače přecpaní a žaludek nám spílá. Chcete přístup k jídlu změnit? Začněte teď a tady.

28. 12. 2017 0:00
Doba čtení: 6 minut

Řízek, salát, alkohol… Jak ubrat Vánocům kalorie

Je možné si o Vánocích neodpírat, a přitom snížit příjem škodlivých tuků? Tady je pár tipů na „lehčí“ sváteční tabuli.

22. 12. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Má smysl nejíst po 17. hodině večer?

Určitě jste už mnohokrát slyšeli, že pokud si chcete udržet štíhlou linii, neměli byste jíst po určité hodině večerní, a to buď vůbec, nebo alespoň ne určité potraviny.

23. 11. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Dita Pichlerová: Jen dvě procenta lidí, kteří zhubnou, si váhu udrží

Někdo jí za čtyři a netloustne, druhý si dá jednou za čas dort a ručička na váze se stočí doprava. A když už obézní zhubne, tak obvykle zase nabere. Proč je to tak nefér? A co s tím můžeme dělat? „Zhubnout zvládne prakticky každý, ale udržet váhu je mnohem horší,“ říká obezitoložka.

16. 11. 2017 0:00
Doba čtení: 9 minut

Jedno selhání neznamená konec diety

Asi to známe všichni. Ráno začíná skvěle, dopřejeme si zdravou snídani, jsme motivovaní a snažíme se být výkonní. Ale v průběhu dne stačí jediná stresová situace a už nás honí mlsná na uklidňovací koblihu nebo dort.

14. 11. 2017 15:07
Doba čtení: 3 minuty

Břicho „po dětech“? Nemusí být na věky

Když má žena těhotenské bříško, je to hezký pohled. Ale když ani týdny nebo měsíce po porodu nezmizí? To je diastáza: problém, o kterém se příliš nemluví, přesto může jeho zanedbání vést až k operaci. A přitom to tak dopadnout nemusí.

Doba čtení: 4 minuty

Žena v přechodu přibrat nemusí. Pozor na zadržování vody

Metabolismus ženy v přechodu se zpomaluje, věkem ubývá pohyb a ženský hormon estrogen. Jeho nedostatek může za to, že kila jdou více do břicha než do boků. „Pokud se budeme hýbat, jíst kvalitně a pravidelně, není důvod v klimakteriu nabírat,“ tvrdí však Věra Burešová.

4. 10. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bílkoviny máme rádi, proteinů se bojíme. Jak s nimi zacházet při hubnutí či při sportu?

Ve společnosti stále přetrvává zvláštní paradox. Lidé vědí, že pro jejich tělo jsou velmi důležité bílkoviny. Zároveň ale panuje názor, že proteiny jsou něco tajemného, co je vyhrazeno pouze sportovcům a kulturistům s vypracovanými těly.

29. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jak zbavit muže většího břicha?

Výrazné pánské bříško opravdu nelze téměř nikdy zmenšit žádnou liposukcí. Plastická chirurgie přesto může pomoci, nicméně bez redukce váhy a zpevnění břišních svalů to nepůjde.

28. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Chyba za chybou: Výživa rekreačních sportovců a hubnoucích lidí pohledem odborníka

Také rekreační sportovci by měli dbát o správnou výživu. Co jejich tělu nejvíce chybí a jak se stane, že je obézní člověk vlastně podvyživený? Jakub Přibyl upozorňuje na největší chyby, jakých se lidé dopouštějí.

Doba čtení: 13 minut

Na hubnutí platí jen jednoduchá doporučení

Kdyby se dělal žebříček nejčastějších témat, hubnutí by bylo v první desítce. A počet zaručených receptů, jak rychle zhubnout? Nepočítaně. Shazování přebytečných kil ovšem obvykle nepatří do kategorie „snadno a rychle“. Univerzální návod neexistuje a řada nápadů může tělu naopak ublížit.

Doba čtení: 4 minuty

Správně jíst neznamená počítat kalorie, říká odborník na výživu

Různých rad a tipů, jak se zdravě stravovat, je celá řada, ale ne všechny jsou správné. Odborník na výživu Pavel Suchánek mnoho z nich vyvrací.

3. 8. 2017 15:09
Doba čtení: 2 minuty

Grilovací omáčky: víc cukru než ve zmrzlině

Chcete grilovat a neztloustnout? V zásadě bohužel platí, že co je tučné, to se dobře griluje. Navíc klasická barbecue omáčka obsahuje až čtyřicet gramů cukru na sto gramů. Tak oslazený není ani polárkový dort.

1. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Zeleninový salát k obědu? Určitě ne

Saláty k obědu jsou letní stálicí, natrháte salát, přidáte rajčata, nějaký dresing a slečny z kanceláře mají hlavní jídlo dne hotové. Jenže tohle je málo, na plnohodnotný oběd to nestačí, a to ani když hubnete. Máme tipy na skvělé saláty k obědu.

Doba čtení: 5 minut

Proteinové tyčinky nejsou ani zdaleka tak zdravé, jak se tváří

Proteinové tyčinky se v mnoha případech vydávají za výrobky, které by ve zdravém jídelníčku rozhodně neměly chybět. Časopis dTest porovnal třiatřicet proteinových tyčinek dostupných na našem trhu a zjistil, že vše je jinak.

18. 7. 2017 9:53
Doba čtení: 4 minuty

Na inline bruslích zhubnete až s „vybruslenou technikou“

Inline bruslení je šetrnější než běh, ale kondici zvýší stejně. Kalorický výdej však závisí především na intenzitě, kterou při bruslení vyvinete.

Doba čtení: 4 minuty

Mám nadváhu, jsem obézní, mám hubnout?

Téměř každá žena vyzkoušela alespoň jednou za život držet dietu. Neúspěšně. Proč jsou tedy zázračné diety tak oblíbeným prodejním artiklem? Každému se líbí jednoduché a rychlé řešení. V knize Já zhubnu – zdravě a natrvalo zjistíte, proč jste dosud nezhubli a proč diety nefungují; zda vůbec hubnout a jak.

19. 5. 2017 11:01
Doba čtení: 13 minut

Jak se stravovat před a po cvičení: Vynechání jídla je chyba

„Důležité je brát v úvahu dobu, kdy chodíme cvičit, a cíl našeho snažení,“ doporučuje nutriční terapeutka a osobní trenérka a uvádí tři nejčastější chyby, které lidé dělají.

Doba čtení: 9 minut

Liposukce není dobrou léčbou obezity. Ani jako poslední možnost

Plastika břicha (abdominoplastika) a liposukce není jedno a totéž, upozorňuje na častý omyl Ondřej Měšťák a vyjmenovává další mýty plastické chirurgie.

9. 5. 2017 14:37
Doba čtení: 4 minuty

Sedy, lehy? Zapomeňte! Jak správně cvičit břicho a kde děláme chyby

„Pekáč buchet“ je sen většiny mužů, „přesýpací hodiny“ meta žen. Přestaňte o ně bojovat a břicho cvičte zdravě a efektivně. Jinak si zaděláváte na řadu potíží včetně bolesti zad a zácpy.

Doba čtení: 4 minuty

Zdravé tipy aneb když máte chuť mlsat

Jste na dietě a máte obavu, že se musíte všech dobrot na dlouhý čas vzdát? Ne tak docela, mlsat totiž můžete zdravě a s minimem kalorií.

12. 4. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Test: Jak jste na tom se stravováním?

Jíte zdravě, nebo byste teprve měli začít? Zdravý životní styl je nejenom trendy záležitost, ale především cesta k uspokojivému a harmonickému životu a v neposlední řadě také ta nejefektivnější prevence.

17. 3. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

5 častých chyb při počítání kalorií

Dietu držíte, kalorie počítáte a stále nehubnete? Možná děláte chybu v drobnostech. Poradíme v jakých.

Doba čtení: 2 minuty

Pravda o tukožroutských potravinách. Po kterých skutečně zhubnete?

Čas od času se objeví „zázračné potraviny, které umí spalovat tuky“. Kdyby to bylo tak jednoduché, asi by na světě nebyli lidé, kteří stále bojují s nadváhou…

Doba čtení: 7 minut

Laura Janáčková o hubnutí: Jste to, co jíte a co máte v hlavě

Nová série populárního pořadu o boji s nadváhou a životním stylem staví na nové koncepci a širším týmu. Jeho členem je také psycholožka. „Člověk buď skutečně chce zhubnout, nebo si myslí, že by měl zhubnout, to není to samé,“ vysvětluje Laura Janáčková motto „Všechno začíná v hlavě“.

6. 3. 2017 0:00
Doba čtení: 5 minut

Hubnutí s Naturhouse: vyzkoušeno na vlastní kůži

V České republice má téměř osmdesát poboček. Proudí do nich lidé, kteří potřebují zhubnout. Podaří se jim shodit požadovaná kila, nebo pouze utratí hromadu peněz za potravinové doplňky?

Doba čtení: 4 minuty

Tyto weby jsou rizikové, tady přípravky na hubnutí a lepší erekci nekupujte

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zveřejnila seznam webů, kterým je lepší se vyhnout. Slibují zázraky, ale inspekce je vyhodnotila jako rizikové.

1. 2. 2017 17:23
Doba čtení: 1 minuta