Hlavní navigace

Nejhorší přílohou z brambor jsou hranolky

Vařené, pečené a šťouchané brambory, hranolky, krokety, bramborové knedlíky i kaše. Brambory samy o sobě jsou zdravé, příloh z nich je celá řada, ale musíte vědět, jak je připravit.

19. 3. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jsou morbidně obézní. Jídlo je zabíjí

Televizní reality show Můj 300kg život ukáže osudy lidí, kteří nedokáží přestat jíst, přestože jim jejich posedlost ničí život.

Doba čtení: 4 minuty

Střevní bakterie ovlivňují, zda jsme tlustí, či hubení

Nejen výživa a nedostatek pohybu ovlivňují naši váhu. Za to, jakou konfekční velikost si oblékáme, mohou i bakterie v našich střevech. Můžeme dostat do těla ty, které by nám pomohly zhubnout?

Doba čtení: 3 minuty

Kuskus má pověst zdravé přílohy – zaslouží si ji?

Kuskus je často vnímán jako typicky zdravá příloha, proto někoho možná překvapí, že jde v podstatě o těstovinu a opět záleží, zda je kuskus celozrnný, nebo klasický a na jaký způsob si ho připravíte.

Doba čtení: 3 minuty

Detox organismu a na hubnutí. Má nějaký význam?

Rozhodli jste se podstoupit v novém roce detoxikační kúru, začít žít zdravěji, lépe, nebo o tom uvažujete? Pojďte se společně s námi podívat, je-li takový detox organismu jen mýtus, nebo potřebná a zdraví prospěšná záležitost.

31. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Limonádová dieta: Trend, který provokuje poruchy příjmu potravy

Limonádová dieta, při které se pije voda s javorovým sirupem, pepřem a citronem, koluje světem už skoro osmdesát let, teď je ale znovu na výsluní, protože podle ní (prý) deset kilo zhubla zpěvačka Beyoncé. Jenže tahle bláznivá dieta je skutečným hazardem se zdravím.

30. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Diety, které ničí ženské zdraví. Narušují menstruaci a mohou vést k rakovině či neplodnosti

Přísné diety mohou mít závažné důsledky pro ženské zdraví. V extrémních případech vedou až k rakovině děložní sliznice. Nezdravý způsob stravování negativně ovlivňuje i menstruační cyklus a správnou funkci vaječníků.

27. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Chilli dieta je jen další z výstřelků moderní doby, který nepomáhá

Už nějakou dobu se objevují informace o takzvané chilli dietě. Mimo jiné se v nich dozvíme, že chilli papričky či tabletky mají zeštíhlující účinky a pomáhají nám dosáhnout v procesu hubnutí lepších výsledků.

23. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Hubnoucí senior by se měl vyhnout hlavně 3 věcem. Malé porce jsou jedna z nich

I starší lidé někdy potřebují shodit přebytečná kila a také oni mají sklony pokoušet se o to různými nevhodnými způsoby. Tato kategorie má navíc svá specifika daná věkem.

17. 1. 2018 11:24
Doba čtení: 5 minut

10 výhod pravidelného cvičení. Víte o nich?

Nejen svaly a postava, ale i činnost mozku a nálada. To vše se zlepší díky pravidelnému vhodnému pohybu. Budete zdravější, vyšší a možná i úspěšnější.

Doba čtení: 4 minuty

Když cvičíte špatně, nikdy nezhubnete

Cvičíte, jíte zdravě, a přesto kila ne a ne jít dolů? Chyba může být právě ve cvičení.

Doba čtení: 3 minuty

Předsevzetí, na která vám přispěje pojišťovna

Předsevzetí jdou dodržovat snáz, když v tom nejste sami, když máte parťáka a podporu. A to i tu finanční. Kolik peněz vám pojišťovna přispěje, když se rozhodnete zhubnout, trénovat mozek nebo sportovat?

2. 1. 2018 15:22
Doba čtení: 3 minuty

Od ledna hubnu: Tohle je můj plán změn

Ne na dárky, rodinu a odpočinek, ale na cukroví, salát a řízky, na to se celá řada z nás těšila nejvíce. A teď sedíme u počítače přecpaní a žaludek nám spílá. Chcete přístup k jídlu změnit? Začněte teď a tady.

28. 12. 2017 0:00
Doba čtení: 6 minut

Řízek, salát, alkohol… Jak ubrat Vánocům kalorie

Je možné si o Vánocích neodpírat, a přitom snížit příjem škodlivých tuků? Tady je pár tipů na „lehčí“ sváteční tabuli.

22. 12. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Má smysl nejíst po 17. hodině večer?

Určitě jste už mnohokrát slyšeli, že pokud si chcete udržet štíhlou linii, neměli byste jíst po určité hodině večerní, a to buď vůbec, nebo alespoň ne určité potraviny.

23. 11. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Dita Pichlerová: Jen dvě procenta lidí, kteří zhubnou, si váhu udrží

Někdo jí za čtyři a netloustne, druhý si dá jednou za čas dort a ručička na váze se stočí doprava. A když už obézní zhubne, tak obvykle zase nabere. Proč je to tak nefér? A co s tím můžeme dělat? „Zhubnout zvládne prakticky každý, ale udržet váhu je mnohem horší,“ říká obezitoložka.

16. 11. 2017 0:00
Doba čtení: 9 minut

Jedno selhání neznamená konec diety

Asi to známe všichni. Ráno začíná skvěle, dopřejeme si zdravou snídani, jsme motivovaní a snažíme se být výkonní. Ale v průběhu dne stačí jediná stresová situace a už nás honí mlsná na uklidňovací koblihu nebo dort.

14. 11. 2017 15:07
Doba čtení: 3 minuty

Břicho „po dětech“? Nemusí být na věky

Když má žena těhotenské bříško, je to hezký pohled. Ale když ani týdny nebo měsíce po porodu nezmizí? To je diastáza: problém, o kterém se příliš nemluví, přesto může jeho zanedbání vést až k operaci. A přitom to tak dopadnout nemusí.

Doba čtení: 4 minuty

Žena v přechodu přibrat nemusí. Pozor na zadržování vody

Metabolismus ženy v přechodu se zpomaluje, věkem ubývá pohyb a ženský hormon estrogen. Jeho nedostatek může za to, že kila jdou více do břicha než do boků. „Pokud se budeme hýbat, jíst kvalitně a pravidelně, není důvod v klimakteriu nabírat,“ tvrdí však Věra Burešová.

4. 10. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bílkoviny máme rádi, proteinů se bojíme. Jak s nimi zacházet při hubnutí či při sportu?

Ve společnosti stále přetrvává zvláštní paradox. Lidé vědí, že pro jejich tělo jsou velmi důležité bílkoviny. Zároveň ale panuje názor, že proteiny jsou něco tajemného, co je vyhrazeno pouze sportovcům a kulturistům s vypracovanými těly.

29. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jak zbavit muže většího břicha?

Výrazné pánské bříško opravdu nelze téměř nikdy zmenšit žádnou liposukcí. Plastická chirurgie přesto může pomoci, nicméně bez redukce váhy a zpevnění břišních svalů to nepůjde.

28. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Chyba za chybou: Výživa rekreačních sportovců a hubnoucích lidí pohledem odborníka

Také rekreační sportovci by měli dbát o správnou výživu. Co jejich tělu nejvíce chybí a jak se stane, že je obézní člověk vlastně podvyživený? Jakub Přibyl upozorňuje na největší chyby, jakých se lidé dopouštějí.

Doba čtení: 13 minut

Na hubnutí platí jen jednoduchá doporučení

Kdyby se dělal žebříček nejčastějších témat, hubnutí by bylo v první desítce. A počet zaručených receptů, jak rychle zhubnout? Nepočítaně. Shazování přebytečných kil ovšem obvykle nepatří do kategorie „snadno a rychle“. Univerzální návod neexistuje a řada nápadů může tělu naopak ublížit.

Doba čtení: 4 minuty

Správně jíst neznamená počítat kalorie, říká odborník na výživu

Různých rad a tipů, jak se zdravě stravovat, je celá řada, ale ne všechny jsou správné. Odborník na výživu Pavel Suchánek mnoho z nich vyvrací.

3. 8. 2017 15:09
Doba čtení: 2 minuty

Grilovací omáčky: víc cukru než ve zmrzlině

Chcete grilovat a neztloustnout? V zásadě bohužel platí, že co je tučné, to se dobře griluje. Navíc klasická barbecue omáčka obsahuje až čtyřicet gramů cukru na sto gramů. Tak oslazený není ani polárkový dort.

1. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Zeleninový salát k obědu? Určitě ne

Saláty k obědu jsou letní stálicí, natrháte salát, přidáte rajčata, nějaký dresing a slečny z kanceláře mají hlavní jídlo dne hotové. Jenže tohle je málo, na plnohodnotný oběd to nestačí, a to ani když hubnete. Máme tipy na skvělé saláty k obědu.

Doba čtení: 5 minut

Proteinové tyčinky nejsou ani zdaleka tak zdravé, jak se tváří

Proteinové tyčinky se v mnoha případech vydávají za výrobky, které by ve zdravém jídelníčku rozhodně neměly chybět. Časopis dTest porovnal třiatřicet proteinových tyčinek dostupných na našem trhu a zjistil, že vše je jinak.

18. 7. 2017 9:53
Doba čtení: 4 minuty

Na inline bruslích zhubnete až s „vybruslenou technikou“

Inline bruslení je šetrnější než běh, ale kondici zvýší stejně. Kalorický výdej však závisí především na intenzitě, kterou při bruslení vyvinete.

Doba čtení: 4 minuty

Mám nadváhu, jsem obézní, mám hubnout?

Téměř každá žena vyzkoušela alespoň jednou za život držet dietu. Neúspěšně. Proč jsou tedy zázračné diety tak oblíbeným prodejním artiklem? Každému se líbí jednoduché a rychlé řešení. V knize Já zhubnu – zdravě a natrvalo zjistíte, proč jste dosud nezhubli a proč diety nefungují; zda vůbec hubnout a jak.

19. 5. 2017 11:01
Doba čtení: 13 minut

Jak se stravovat před a po cvičení: Vynechání jídla je chyba

„Důležité je brát v úvahu dobu, kdy chodíme cvičit, a cíl našeho snažení,“ doporučuje nutriční terapeutka a osobní trenérka a uvádí tři nejčastější chyby, které lidé dělají.

Doba čtení: 9 minut