Hlavní navigace

Billa

Řetězce se snaží posílit prodej privátních značek potravin

Pod privátními značkami už dávno nenajdeme jen ty nejlevnější produkty. Maloobchodní řetězce cílí i na nejnáročnější zákazníky, kterým nabízejí luxusní zboží v lákavém obalu. Kolik privátek v obchodech nakoupíme a co máme nejraději?

Doba čtení: 5 minut

Nejoblíbenější zmrzliny se nemění, trendem jsou multipacky

Tesco předpokládá zájem o multipacky zmrzlin. Billa přichází s privátní značkou chřestu Česká farma. Novinka z Bageterie Boulevard: menu z Apulie v barvách italské trikolory. Alpro představuje letní tipy s chutí kokosu. Do Dlouhé na kremrole od Cukráře Skály.

Doba čtení: 5 minut

Nejhorší potraviny roku 2012

Potraviny na pranýři fungují již půl roku. Podívali jsme se na to, které potraviny mají opakovaně potíže s kvalitou a v kterých obchodech nevidí plíseň, ani kdyby se regály zelenaly.

Doba čtení: 8 minut

Zpracovatelé masa jsou šejdíři

Platit za vodu stejné peníze jako za maso? To se tedy vyplatí… SZPI našla vodou nadopované maso v těchto obchodech: Tesco, Billa, Ahold a Globus. Podívejte se na fotogalerii hříšníků.

Doba čtení: 3 minuty

Test majonéz: Základem je voda a stěží jeden pasterizovaný žloutek

Bramborový salát bez majonézy je jak Ježíšek bez dárků. Nakoupili jsme několik druhů a podívali se, co v nich je. Vědra vody, škrobu, éček, ale jsou i čestné výjimky.

Doba čtení: 5 minut

Náš olivový olej je v pořádku, reaguje Billa. Ale prověříme to

Společnost BILLA se v tiskovém prohlášení ohrazuje proti zjištěním časopisu dTest. Ten uvedl, že v extra panenském olivovém oleji našel stopy přípravku na hubení hmyzu DDT.

5. 10. 2012 10:41
Doba čtení: 1 minuta

Kdo má pravdu v případu biopotravin, Billa, nebo Blesk?

Společnost Billa se ohradila proti tvrzení deníku Blesk. Tvrdí: Naše biopotraviny jsou v pořádku. BILLA reaguje na tvrzení v článku zveřejněném v deníku Blesk: „Veškeré výrobky privátní značky Naše bio prodávané v síti supermarketů BILLA odpovídají všem normativním a legislativním požadavkům a jsou zdravotně zcela nezávadné,“ uvádí se v tiskové zprávě společnosti. V souladu s Nařízením Komise Evropského společenství 889/2008 je totiž používání deníkem zmiňovaných látek E250, E331 a E301 v…

Doba čtení: 2 minuty

Billa bude prodávat zeleninu a ovoce pod značkou Česká farma

Pod značkou Česká farma bude řetězec supermarketů BILLA od začátku července do konce září prodávat výhradně české produkty ze sortimentu ovoce a zelenina.  Půjde především o sezónní zboží, jako jsou okurky nebo rajčata a dále cibule nebo česnek. České zboží s tímto označením bude exkluzivně do BILLY dodávat jako svou značku velkoobchodní společnost Hortim. V některých filiálkách bude dle prostorových možností umístěno na klasických dřevěných trakařích.

Doba čtení: 1 minuta

Další potraviny s falšovaným datem spotřeby: Billa, Kaufland, Tesco

Na balených uzeninách a sýrech prodejci „upravili“ etikety, nevyprodané nakrájené salámy prodávali v rozporu s předpisy i další den. Inspekce zveřejnila aktuální přehled hříšníků.

Doba čtení: 2 minuty