Hlavní navigace

Vztahy a sex

Dítě do třiceti? Rozhodně ne, tvrdí některé dnešní ženy

Je jim dvacet pět let a o dítěti nechtějí ani slyšet. Vzdělání, cestování, kariéra a finanční polštář. Budoucí staré matky.

Doba čtení: 5 minut

3 typy antikoncepce po styku koupíte bez receptu

Takzvaná „pilulka po“, postkoitální antikoncepce, odborně „intercepce“, označuje metodu bránící početí užívanou po nechráněném pohlavním styku. Kvůli většímu množství vedlejších účinků není doporučována jako náhrada běžné antikoncepce, přesto stále zůstává poměrně spolehlivou „poslední záchranou“. Momentálně jsou v Čechách volně prodejné tři typy, z nichž každý má svá pro i proti.

Doba čtení: 4 minuty

Sexkoučka Poupětová: Nejvíce ji baví povídat si s lidmi o sexu

„Moje práce má smysl,“ říká žena, která lidem pomáhá rozvíjet jejich sexualitu. Velký zájem o její kurzy je prý hlavně mezi ženami. Čemu se chtějí naučit? Třeba umění potěšit muže.

Doba čtení: 5 minut

Muži prý nesnášejí slepičí prdelky a blábolení o ničem

Co na ženách muži milují, a co je naopak odrazuje? Podívejte se na tradované rady odborníků a médií. Co myslíte, mají pravdu?

Doba čtení: 5 minut

Neprovozujete rizikový sex? Výborně. Ale stejně máte kapavku

Kapavka není fér – většinu nakažených tvoří lidé, kteří nejsou promiskuitní. Navíc onemocnění často probíhá nejprve bez příznaků a až třetina postižených dlouho nic netuší.

Doba čtení: 3 minuty

Prosadí se skromnější životní styl?

Napadlo vás někdy, jaká móda bude vládnout životnímu stylu blízké budoucnosti? Těžko říct, jisté je ale jedno. Má-li svět nadále fungovat, budeme muset začít žít mnohem skromněji.

Doba čtení: 6 minut

Lidé jsou přirozeně naprogramováni proti kreativitě a novinkám

Požaduje váš šéf kreativitu, ale přesto žádný váš inovativní nápad neprojde? Uvaříte rodině jídlo podle nového receptu, ale dočkáte se jen remcání? Nezoufejte, je to zcela normální.

Doba čtení: 3 minuty

Jak se dnes mučí ženy? Obřízka, žehlení prsou a bití

Známé případy celebrit jsou jen špičkou ledovce, které naznačují, jak velkým problémem je týrání žen i v moderním světě. To ale není nic proti tomu, co se děje v méně civilizovaných zemích.

Doba čtení: 7 minut

Chcete vyzkoušet čtečku? V knihovně vám ji půjčí zdarma

Co táhne čtenáře? Smrt autora a filmové zpracování. Vedle tutovek v podobě detektivek, románů pro ženy a slavných jmen sázejí knihovny i na moderní technologie. I tady už můžete e-číst.

Doba čtení: 6 minut

I hádání má svá pravidla

Není hádka jako hádka. Některá pročistí vzduch a posílí vztah, jiná ho definitivně ukončí. Umět se správně pohádat je totiž větší umění, než se na první pohled zdá.

8. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Češky se stydí za své nahé tělo. Ale ne při sexu

Většina českých žen, na rozdíl od svých často tlustých mužů, trpí komplexy, ukázal nový průzkum. Ale spíše na veřejnosti, při soukromých erotických hrátkách stud mizí.

Doba čtení: 3 minuty

Pivo dělá z chlapů baby

Pití alkoholu, a piva zvláště, se v reklamách prezentuje jako chlapská záležitost. Jak souvisí alkoholová kultura s postavením mužů a žen ve společnosti? Udělá pití piva z muže chlapa?

Doba čtení: 5 minut

Typologie návštěvníků knihovny - určitě i tady bude někdo normální

Knihovna stejně jako jiné státní instituce přitahuje podivíny, cvoky a úchyly. Není snad pravdou, že nejlepší návod na vytvoření bomby se dá vyhledat v knihách (potažmo v knihovně)?

29. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Když vás opustí holka, zkuste myslet na svého psa

K čemu je mít doma tvora, který neumí nic jiného než jíst a spát? Psi by měli hlídat, kočky chytat myši. Kolik z nich to ale skutečně dělá? A co třeba křečci? Přesto nám prospívají. Jak?

26. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Analýza deseti magazínů pro ženy: O čem a jak píší ženské časopisy?

O časopisech pro ženy se traduje, že vynikají stupiditou a omezeností tématu. Navzdory velkému počtu titulů se prý všechny zabývají tím samým a navíc povrchně. Je to tak doopravdy?

Doba čtení: 6 minut

Vysoké podpatky jsou sexy, ale ne pro každou nohu

Noha na jehle se dobře vyjímá, ale jen některé ženy si mohou tuhle parádu dovolit. Odborníci upozorňují, že nošení módní obuvi má svá rizika a omezení. A platí to i pro balerínky.

Doba čtení: 3 minuty

Co má mít správný muž a správná žena?

Muž peníze a žena krásu, nabízí se odpověď. Jenže tak to není. Muži na partnerkách pořád nejvíc oceňují fakt, že se umí postarat o domácnost, a ženy od mužů chtějí především dítě.

Doba čtení: 3 minuty

Knihou posedlí: Jaké je to být bibliopatem?

FEJETON – Mezi zálibou a chorobu je tenká hranice. Kdo otevřeně přizná, že mu knihy nic neříkají, bude za křupana. Nicméně od určité fáze se zájem o literaturu stává téměř patologickým.

Doba čtení: 5 minut

Nedělejte z nudapláží Klobásov, říkají naturisté

Nahota je pro ně životním stylem a přirozeností. Okolí se ale na naturismus často dívá s podezřením: „Neškodná, ale přece jen úchylka.“ A zírající voyeuři jejich pověsti jen škodí.

Doba čtení: 6 minut

Deset rande za jeden večer

Jste single a už vás to nebaví? Tak zkuste toto: za večer deset protějšků a všichni chtějí to, co vy – vztah. Pár otázek, žádná trapná ticha. Nudným schůzkám naslepo je konec.

Doba čtení: 5 minut

Kdo je lepší řidič: muž nebo žena?

Statistiky mluví jasně: žena je lepší, protože méně bourá a její nehody mají méně vážné následky. Oponenti tvrdí: ženy jen řídí málo, takže je menší pravděpodobnost, že nabourají…

Doba čtení: 7 minut

Co vás hodí do pohody - New Age, nebo Mozart?

Prostředků k uvolnění stresu je celá řada, hudba je jedním z nich. Doporučuje se zejména hudba vážná a hudba New Age (alternativní). Který druh relaxační hudby je ale nejúčinnější?

Doba čtení: 4 minuty

Na co sbalit ženu. A na co ani náhodou

Výhodou toho, když se člověk po dvou letech ocitne sám, je fakt, že znovu vnímá, jak se chlapi pokoušejí ženu sbalit. A tak už vím, co nezafunguje nikdy, co možná a co zabere rozhodně.

Doba čtení: 6 minut

Protikuřácká kampaň = moderní vúdú?

Věda zná sílu sugesce i princip noceba – očekávání negativního účinku. Našemu zdraví škodí nejen cigarety, ale i nápisy a obrázky na jejich krabičkách, stejně jako zabíjí prokletí šamana.

Doba čtení: 7 minut

Láska na jednu noc? Klidně. Ale bez kondomu

Léto je doba lásky a sexu. Milování s partnerem na jednu noc je v tomto ročním období častější než jindy. Potíž je, že třetina Čechů nepoužívá při sexu s náhodným milencem kondom.

Doba čtení: 2 minuty

Žijí milovníci fantasy v realitě?

Pche, pohádky, můžeme mávnout rukou nad žánrem, jenž se pro mnohé stává životním stylem. Klasik Pratchett říká: „Fantasy JE únik před realitou, ale počkejte… proč by to mělo být špatně?“

Doba čtení: 5 minut

Domácí mazlíčci čtou naše myšlenky

Opravdu jsou některé mimořádné vlastnosti domácích zvířat skutečností, nebo se jedná o neprůkaznou domněnku jejich majitelů, kteří své pocity promítají do němých tváří?

Doba čtení: 6 minut

Je nahota nevinná?

Tolerance vůči nahotě na veřejnosti obecně vzrůstá, i když mnohým se to třeba nelíbí. Je vystavování nahého těla pro jednotlivce i společnost škodlivé? Nebo snad naopak prospěšné?

Doba čtení: 6 minut

Růžový Ježíš, rychlosvatby a Las Vegas bez pozlátka

Napodobíme Američany v trendu „svatby z auta“? Kdo by nahradil nezbytnou dekoraci Elvise? Karel Gott nebo Jaromír Jágr?

Doba čtení: 7 minut

Jaký pes se k vám hodí?

Málokdo si čtyřnohého přítele pořizuje, aby mu pomáhal při lovu nebo pasení stád, dnes vyhledáváme především psy společníky a oceňujeme zejména jejich emocionální přínos.

Doba čtení: 6 minut