Hlavní navigace

sladkosti

Punkové cukrářství s čerstvými větrníky a křivými vizitkami

Cukrářství čp. 1 jsme našli na Vinohradech v místě, kde roky sídlila čistírna. Kabát nám tu už nevyčistí, ale můžeme si ho tu odložit, posadit se, dát si poctivý větrník, makronku, a když nám ho někdo nevyfoukne před nosem, tak i cheesecake.

Doba čtení: 4 minuty

Co přinést na vánoční besídku, když ne cukroví

Vánoční besídky jsou fajn, spousta dojetí, slz, příjemných setkání, ale má to háček. Paní učitelka požaduje drobné pohoštění. Zapomeňte na chipsy a cukroví, máme pro vás lákavé tipy, které vás nebudou stát mládí.

6. 12. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Čím nahradit sladkosti, aby to dětem chutnalo

Bez sladkostí si málokterý dospělý dokáže představit svůj běžný den, a co teprve dítě. Jenže mlsat se nemusí jen přeslazené prefabrikáty. Poradíme, jak můžete zejména dětem nahradit nevhodné sladkosti. A to tak, aby se neofrňovaly.

Doba čtení: 5 minut

dTest: Mléčné tyčinky mají k dokonalosti daleko

dTest hodnotil mléčné tyčinky, které najdete v chladicích pultech supermarketů. Zajímalo ho, kolik obsahují tuku, cukru, bílkovin, ztužených tuků, konzervantů a zda jsou slazené glukózo-fruktózovým sirupem.

3. 8. 2018 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Margit Slimáková: Výrobci nezdravých potravin si zákazníky vychovávají už ve školách

Pamlsková vyhláška, která určuje, co smí nabízet školní bufety či automaty, má projít aktualizací. Mohla by platit od září 2018, ale taky nemusí. Vše se řeší v tichosti, kterou výživová specialistka ostře kritizuje. Zároveň nabízí praktický protinávrh aktualizace.

2. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

10 příkladů, jak z nezdravé svačiny udělat zdravou

Někdy stačí málo. Něco doplnit, něco ubrat a z nevhodné školní svačiny získáte jídlo, které dá dítěti vše, co potřebuje, nic zbytečného, a ještě mu bude chutnat.

5. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Co se stane, když zavedete vysoké daně za sladkosti

Pokud chcete sladký život, v Norsku vás momentálně nečeká. Země zavedla „daň z cukru“. Velká Británie ji bude v dubnu následovat. Je to dobrý nápad?

Doba čtení: 7 minut

Proč se stáváme závislými na sladkém

Proč je přidaný cukr takový problém, na jakém principu vzniká návyk a co s námi udělá? „Kdysi to byla evoluční výhoda, dnes je to problém. A u dětí to platí dvojnásobně,“ říká profesor Ruprich.

14. 3. 2018 13:50
Doba čtení: 2 minuty

Svatební sladké: Koláčky a výslužka už nejsou nutnost

Nedostali jste na svatbě výslužku? Těšili jste se na svatební koláčky a moc jich nebylo? Není to nic neobvyklého, trendy se mění i ve sladkostech, které se podávají na svatbě. Dnes letí sweet bar a jako výslužka domácí sušenky.

Doba čtení: 5 minut

Prague candy festival: Rozpočet se pohybuje v řádu statisíců

Už za tři dny se v Praze uskuteční první ročník Prague candy festivalu. Co vše na něm najdete, ochutnáte a uvidíte? To nám prozradila hlavní organizátorka festivalu Kristýna Stejskalová.

Doba čtení: 6 minut

Máte po slaném chuť na sladké? Proč nás honí mlsná

Možná to znáte sami. Jen co doobědváte, přepadne vás chuť na něco sladkého. Přijdete domů a vaše první kroky vedou k ledničce. Proti stresu bojujete tabulkou čokolády či sáčkem gumových medvídků…

28. 7. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Voda dětem moc chutná, ale hlavně ta sladká

Nový průzkum ukázal, jak málo a špatně naše děti pijí. Jen deset procet z dotázaných dětí vypije dva litry tekutin denně. Chutnají jim zejména kolové a slazené nápoje, vodu skoro neznají.

Doba čtení: 2 minuty

Sladkosti od pokladen zmizí. Víme kde a víme proč

V Británii řekli zákazníci sladkostem u pokladen dost! A řetězec je vyslyšel, v šesti stech prodejnách nahradil cukrovinky sušeným ovocem a ořechy. Podobně to bude i u nás. Ale ne všude.

Doba čtení: 5 minut

Zvýšení daní u nezdravých potravin v ČR nehrozí

Pomohla by vyšší sazba DPH u tučných a sladkých jídel v boji s obezitou a nemocemi? S naší volební kalkulačkou zjistíte, které strany to cítí jako vy. V EU už si „tučnou daň“ vyzkoušeli.

Doba čtení: 6 minut

Jak jíst levně a zdravě

Všichni chceme jíst co nejzdravěji podle všech příruček a doporučení vyhlášených odborníků, jenže to nejkvalitnější jídlo něco stojí. A ne málo. Jak tedy nakoupit levně a přitom zdravě?

Doba čtení: 3 minuty

Srdce v ohrožení: Čtveřice hříchů ohrožující naši pumpu

Ať jsme mladí nebo staří, hřešíme všichni. Někomu z toho pneumatika kolem pasu naroste, druhému ruce zežloutnou. Odhalíme nejčastější hříchy, které ohrožují naše srdce.

26. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Školy z automatů na limonády nemají většinou nic

Nelíbí se vám automat na limonádu ve škole, kam chodí vaše dítě? A utěšujete se, že za něj škola aspoň utrží peníze, které použije třeba na lepší vybavení? Omyl. Kdo platí, je škola.

Doba čtení: 4 minuty

Kupujete vánoční cukroví a sladkosti? Pozor na slevy

Cukroví a sladkosti určené na Vánoce se připravují v předstihu, nezapomeňte proto při nákupu zkontrolovat datum. Za slevami se může ukrývat prošlé zboží nebo nejrůznější náhražky.

Doba čtení: 5 minut