Hlavní navigace

pocení

Co znamená, když je váš pot kyselý

Pocení nemá rád snad nikdo. Pro naše tělo je však pot hodně důležitý. Víte ale, co všechno obsahuje, co ho způsobuje a slyšeli jste už někdy o kyselém potu?

Daniel Mareš

28. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Silné pocení není normální

V horku či při sportu se potí každý a je to v pořádku. Nadměrné pocení ale může znamenat, že máte problém. Jaké jsou nejčastější příčiny?

Redakce

3. 8. 2017 13:41
Doba čtení: 3 minuty

Máte vlka? Jak předejít opruzeninám

Intimní problém obvykle na intimních místech. V létě mu hraje do karet vedro a vlhko: opruzeniny netrápí jen lidi s nadváhou.

Tereza Víchová

20. 7. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Letní pocení – deodorant, antiperspirant, nebo šalvěj?

Orosené čelo, koláče na košilích, stud vyzout si boty z bosých nohou. Pocení nemusí být nadměrné a spojené s nemocí. V létě se potíme všichni, i ti zdraví. Dá se s tím něco dělat?

Tereza Víchová

15. 7. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Manažery trápí zpocené košile

Přibývá mužů, kteří navštěvují kliniky estetické medicíny. Chtějí odstranit tuk, ochlupení i vyhladit vrásky, podobně jako ženy. V jednom zákroku dokonce ženy dotahují. Jde o aplikace proti pocení.

Redakce

16. 4. 2015 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Nejhorší přezůvky jsou napodobeniny

Nedávno se tu probíralo, zda se přezouvat v práci nebo ne. Naše děti obvykle na výběr nemají a ve škole musí chtě nechtě do bačkor. Jejich kvalita je ale vesměs příšerná.

Anna Příhodová

12. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Je dobře, že se Češi v práci přezouvají do bačkor?

Papuče v kanceláři jsou české specifikum. I když v tom přeci jen nejsme docela sami. Přezouvání do bačkor k obleku není možná dvakrát estetické, jak je to ale ze zdravotního hlediska?

Redakce

14. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Trvalé odstranění nadměrného pocení v podpaží využívá laser

Nadměrné pocení je obtížné onemocnění, kterým trpí jedno procento obyvatelstva. Jedním ze způsobů, jak ho omezit, je metoda SmartLipo. Nadměrné pocení je stresující, nepříjemné pro postiženého člověka i jeho okolí, přináší s sebou pocity trapnosti a nejistoty ve společnosti. Nabízí se konzervativní léčba v podobě kosmetického ošetření lokálními léčebnými prostředky nebo aplikace botulotoxinu, které ale nemají trvalý charakter. Radikální možností je pak operační zákrok. Pro oblast podpaží je…

Redakce

27. 7. 2012 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Proti pocení se využívá botulotoxin. Jak to funguje?

Nadměrné pocení je velmi rozšířeným problémem, který se dá řešit více prostředky.  Definitivním řešením je operační zákrok, který je poměrně náročný na celkovou rekonvalescenci. Druhou nejúčinnější variantou je použití botulotoxinu (BTX). Botulotoxin zastaví aktivaci potní žlázy Cílem tohoto způsobu ošetření je prostřednictvím BTX zablokovat aktivování potních žláz. Z mozku vychází impuls, který se dostává k potní žláze, ale neprojde přes překážku tvořenou BTX a potní žláza tedy nezareaguje…

Redakce

26. 7. 2012 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Tekutiny v létě doplníte ovocem i polévkou Minestrone

Lahev vody do každé kabelky a talíř polévky ke každému polednímu menu. Tak se lze vyhnout hrozbě, která na nás číhá za horkých letních dnů – dehydrataci.

Redakce

29. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Pocení je normální. Ale ne litr a půl za hodinu

Lepší koláče na talíři než na triku. Na tom se asi shodneme. Ale co když se někdo potí víc, než je zdrávo a dotyčnému či jeho okolí milé? Nadměrné pocení má přitom řešení.

Kateřina Čepelíková

6. 3. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Páchnou vám nohy? Řešení existuje

Je to delikátní záležitost. A vážná. Když někomu smrdí nohy, je to problém pro něj i pro jeho okolí. A páchnoucí nohy může mít špindíra, atraktivní žena i elegantní manažer. Co s tím?

Kateřina Kolářová

13. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty