Manažery trápí zpocené košile
Čeští muži stále více pečují o svůj vzhled a také jsou ochotni do něj investovat. Vyplývá to ze statistik dermatologického oddělení pražské kliniky estetické medicíny Mediestetik.
Zatímco v roce 2012 zde tvořila pánská klientela pouze osm procent všech pacientů, vloni to bylo již šestnáct procent, tedy dvojnásobek. Vůbec nejčastěji muže trápí nadbytek tuku na břiše, a proto žádají jeho redukci. Mezi další vyhledávané procedury patří různé typy zákroků určených k odstranění vrásek v obličeji, oblíbené jsou také laserové epilace. Typickými pánskými zákazníky jsou vysokoškoláci se středním a vyšším příjmem ve věkovém rozmezí 25 až 50 let.
„Muži nejčastěji vyhledávají procedury určené k formování postavy. Dále žádají zákroky, které vedou k odstranění vrásek a k vypnutí pokožky v obličeji. Velmi vyhledávaná je mezi muži také trvalá epilace. Nejčastěji si přejí odstranit ochlupení na zádech, hrudníku a na břiše, zájem je též o úpravu linie vousů, o ošetření podpaží i intimní oblasti,“ popisuje korektivní dermatoložka Helena Reisingerová.
Proti pocení
Dalším zákrokem, který muži často vyhledávají, je aplikace botulotoxinu proti pocení, a to i proti tomu nadměrnému (hyperhidróze). Zvlášť s nástupem teplých dnů se ordinace lékařů estetické medicíny začnou plnit muži, které pocení výrazně obtěžuje. Problém pochopitelně přerůstá i do zdravotní roviny, na zpocených místech se totiž snadno šíří plísně a bakterie. Nežádoucí pocení mj. řeší ta část pánské populace, která musí v rámci výkonu své profese nosit košili, sako a kravatu, i když pochopitelně nejen ona.
„Ročně se jedná až o stovky mužů. Na rozdíl od ostatních zákroků zde pánové tvoří 30 až 40 % všech pacientů,“ přibližuje MUDr. Reisingerová. Muži si nechávají aplikovat botulotoxin nejčastěji do podpaží, ale žádají také ošetření dlaní, chodidel, případně oblasti zátylku a čela. Botulotoxin v ošetřených oblastech zabraňuje převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy. Dočasně tak, zhruba po dobu šesti měsíců, zastavuje produkci potu.
Omezit zvýšené pocení a jeho dopady se někomu daří pomocí odvaru z dubové kůry či šalvěje, jinému pomáhá vlažná koupel s octem. V některých případech pomůže úprava jídelníčku, například vysazení kofeinu. Samozřejmostí by mělo být prodyšné oblečení a pečlivá hygiena. Existují také speciální přípravky. Jejich nevýhodou je ovšem často přítomnost hliníku ve značném množství.
Použité zdroje: klinika Mediestetik
Související články
-
Musí Češi tak smrdět? Čichněte si k sobě, prosím…
-
Pocení je normální. Ale ne litr a půl za hodinu
-
Páchnou vám nohy? Řešení existuje
-
Chcete zvětšit zadek? Žádný problém. Aneb nové trendy v plastické chirurgii
-
Pryč s dvojitou bradou!
-
Je dobře, že se Češi v práci přezouvají do bačkor?
-
Černá díra v úsměvu nesouvisí se sociálním postavením
-
Roman Šmucler: Když má doktor slevu, je to špatné znamení
-
Kdo si nechává vyhladit vrásky botulotoxinem? I mladé a krásné
-
Operace očních víček: Nejtěžší jsou Asiati
Autor článku
Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.
Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.
Dále u nás najdete
Internet Info Vitalia.cz (www.vitalia.cz)
Chytře na život. ISSN 1802-8012
Copyright © 2009 – 2019 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Vitalia.cz využívá zpravodajství ČTK