Hlavní navigace

plavání

Listí v bazénu je „potrava“ pro bakterie

Pravidelně nečištěná voda v bazénu představuje zdravotní riziko. Jak zajistit, aby byl váš bazén bezpečný?

9. 8. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Fit i na cestách: Jak se udržet ve formě?

Bojíte se, že na dovolené přiberete, že neovládnete svou chuť? S pomocí malých triků a tipů svou postavu neohrozíte, a ještě si budete moci zamlsat.

8. 8. 2018 12:00
Doba čtení: 3 minuty

Jsem dospělý a neumím plavat

Počet dospělých neplavců není Českým statistickým úřadem evidován, ale soudě dle počtu kurzů pro neplavce jich málo nebude. Zjišťovali jsme, jak taková lekce dospělého neplavce probíhá a zda na ni přispívá pojišťovna.

30. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

5 mýtů o plavání: Rekreační plavání je skvělé na protažení a bolest zad

Během letních dnů se častěji dostaneme k vodě, potažmo do ní. Odbouráme tím bolesti zad a protáhneme si páteř? Ne vždy, zejména, pokud nedodržujeme správný plavecký styl.

11. 7. 2018 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Vhodná plavecká pomůcka pro děti? Fyzioterapeutka doporučuje plavecký pás

Koupací sezóna je v plném proudu, a pokud máte menší děti, určitě přicházíte do styku s různými plaveckými pomůckami. Nejběžnější jsou nafukovací kruhy a rukávky, které jsou současně nejspornější. Jaké jsou další možnosti?

3. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Tonoucího vytahujte za bradu

Nejvážnějším nebezpečím při koupání není snížená jakost vody, ale úrazy (nejvážnější jsou poranění páteře) a utonutí. Ministerstvo zdravotnictví radí, jak ve vodě nepřijít k úhoně.

16. 6. 2014 10:44
Doba čtení: 5 minut

Sinice ve vodě vadí jen při přemnožení

Čas sinic přichází… Letos celkem brzy. Jak poznáte, kde je bezpečné se koupat a proč sinice ve vodě vlastně vadí?

13. 6. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Rizika koupání v krytých bazénech: co vdechuje plavec?

Chůze a plavání jsou pro nás v zásadě nejpřirozenější pohyby, v zájmu svého zdraví bychom tedy měli chodit a plavat, kdykoli je to možné. S plaváním jsou ale spjata i určitá rizika.

Doba čtení: 4 minuty

Voda z uší musí ven

Zánět zvukovodu je nemoc z vody, zcela bez ohledu na její kvalitu. Můžete se potápět, plavat, skákat… ale nedovolte vodě, aby koupání končilo velkou bolestí v uchu.

Doba čtení: 4 minuty

Gynekologické potíže podporují vlhké plavky i parfémované vlož­ky

Pobyt ve vlhku, mokré plavky i neprodyšné prádlo působí nejčastější letní gynekologické problémy. Zánětům a infekcím se můžeme účinně bránit. Zkuste jednoduché tipy a přírodní prevenci.

Doba čtení: 5 minut

Vaginální mykóze svědčí plavání. Nejhorší je čistý bazén

Riziko vzniku vaginální mykózy zvyšuje řada faktorů, například hormonální antikoncepce, užívání antibiotik nebo mokré plavky a chlorovaná voda. Před mykózami nejsou ochráněni ani muži.

26. 4. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Časté záněty středního ucha mají tři řešení

Píchání uší je už jen hašení požáru. Lékaři znají několik variant, jak opakování zánětů středního ucha předejít. Novinkou jsou drenážní trubičky. Co se pro koho hodí?

Doba čtení: 5 minut

Cvičením a plaváním ku zdraví? Ve špíně to neplatí

Rádi, nebo neradi, většinou sportujeme s vidinou zlepšení nejenom figury, ale hlavně zdraví. Chuchvalce prachu, upocené činky či cizí rohovina ve sprše nám ale dvakrát dobře neudělají.

Doba čtení: 5 minut

Zdravotní pojišťovny nabízejí benefity. Je některá výhodnější?

Pro změnu zdravotní pojišťovny platí od roku 2012 nová, mnohem přísnější pravidla. Pojišťovny proto lákají na krabičkové diety i na plavání. Vyplatí se ale změna jen kvůli bonusům?

Doba čtení: 5 minut

Plavky pro každou postavu – co sluší hrušce, jablku a přesýpacím hodinám?

Svléci se do titěrného úboru není nic moc příjemného, obzvlášť pokud nemáte tělo Pamely. Ale šikovný výběr plavek dokáže divy s jakoukoliv postavou, i tou nejčastější českou – hruškou.

Doba čtení: 4 minuty

Už jste se koupali v řece? Přijďte to v neděli zkusit!

Tisíce lidí po celé Evropě se v neděli 10. července zanoří pod hladiny řek, aby tak oslavily den koupání v řekách. Přijďte to taky zkusit. Je to naprosto jiný zážitek než bazén.

Doba čtení: 2 minuty

Dopřejte si křišťálově čistý bazén bez chloru

Komerční sdělení: Bazén se dnes pomalu stává standardem každé zahrady a zahrádky. Koupací sezóna je už za dveřmi a jak jistě víte, o vodu v bazénu je třeba pečovat.  Ti zkušenější a chytřejší z nás využívají šetrnou bezchlorovou chemii, ti dobrodružnější čistí bazénovou vodu chlorem a otrlí jedinci neváhají použít savo.

12. 5. 2011 11:23
Doba čtení: 1 minuta

Který aquapark a bazén jsou nejlepší?

Na veletrhu Bazény, sauny & spa byly vyhlášeny výsledky veřejné celostátní soutěže. Na slavnostním galavečeru u příležitosti konání veletrhu Bazény, sauny & spa byly vyhlášeny výsledky prestižní veřejné celostátní soutěže „Bazén roku 2011“ s novou kategorií „Aquapark desetiletí 2000–2010“. 

15. 3. 2011 10:18
Doba čtení: 1 minuta

Čuráte do bazénu?

Plavání a močová inkontinence mají jedno společné – týkají se velké skupiny lidí. Jaké možnosti má člověk, který občas neudrží moč, ale chce chodit do veřejného bazénu?

Doba čtení: 3 minuty

Dítě do půl roku do bazénu nepatří

ROZHOVOR – Plavání miminek, to je rozvoj vztahu s rodiči, ale i posílená imunita. Proč a kdy chodit s miminkem plavat, nám v rozhovoru řekla instruktorka plavání rodičů s dětmi.

Doba čtení: 3 minuty

Naučte se konečně správně plavat

Většinou plaveme špatně. Pokud máme nějaký vlastní styl, bez dodržování správné techniky, využíváme jen zlomek z toho, co by nám mohlo plavání přinést. A to je škoda. Naučte se konečně správně plavat. Řekneme vám, jak na to.

Doba čtení: 7 minut

Plavecká akademie bez bariér ve Strakonicích již posedmnácté

Letos již posedmnácté se koná ve Strakonicích „Plavecká akademie bez bariér", kterou pořádá občanské sdružení KONTAKT bB. Tří týdenních pobytů pro tělesně postižené osoby od dětí po dospělé se od 12. července do 1. srpna zúčastní stovka plavců. Záštitu nad akcí převzali náměstkyně jihočeského hejtmana Ivana Stráská a starosta Strakonic Pavel Vondrys.

16. 7. 2009 10:16
Doba čtení: 1 minuta

Klid, rytmus: Plavání!

Plavání, to je pocit volnosti a svobody, lék pro tělo i pro duši. Ať se ve vodě hýbeme jakkoliv, vždy to lidskému tělu velmi prospívá. Můžeme v ní skotačit, potápět se, kondičně plavat nebo dokonce cvičit aerobic či jezdit na kole. Radovánek spojených s vodním prostředí je nespočet, a všechny mají dobrý vliv na naši kondici.

17. 3. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut

Poruba: Krytý bazén, kde je pořád plno

Největší ostravský krytý bazén naleznete v Ostravě - Porubě, což je nejlidnatější část města a v areálu bazénu je to znát. Člověk dokonce nabude dojmu, že jsou ostravští snad největšími vyznavači plavání a vodních radovánek v České republice. Dovádění ve vodě je baví, ať je léto nebo zima.

Doba čtení: 5 minut

Otužování jako prevence zimního nachlazení

Zažil to zcela jistě každý z nás. Někdy nás to dostihne, když se po zimě oteplí, jindy, když se náhle ochladí. Večerní studený vítr nebo časté střídání teplot vedou rovněž k nachlazení, které může mít různý průběh. Lidé, kteří jsou náchylnější a onemocní snáz, by měli nyní zbystřit pozornost.

18. 2. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty