Hlavní navigace

horko

Na co máte ve vedrech nárok coby zaměstnanci či pacienti?

Pacienti mají nárok na studené obklady a větrák, ale lékaři se mnohde musí vařit v dlouhých kalhotách. Někdo má nárok na minerálku a lidé v klimatizovaných kancelářích zas na přiměřené teploty.

9. 8. 2018 14:00
Doba čtení: 3 minuty

Proč jsme v horku naštvaní, konfliktní a zpomalení?

Vyšší teploty mohou přispět k projevům násilí, agrese a stresu. Je třeba se zchladit.

1. 8. 2018 12:00
Doba čtení: 4 minuty

Pozor na kolapsy z horka, bude až 36 °C

Nesledovali jste předpověď počasí a vyrazili jste do práce v džínách a mikině? Pozor na kolapsy, dnes nás čeká extrémně horký den. A zítra bude ještě hůř. Kdo je horkem nejvíc ohrožen?

23. 6. 2016 10:57
Doba čtení: 1 minuta

Léčba úpalu a úžehu stojí miliony. Lidé kolabují z horka

S úpalem, úžehem, vyčerpáním z horka a podobnými diagnózami končí v péči zdravotníků tisíce lidí. Mnohým problémům lze předcházet.

8. 7. 2015 9:50
Doba čtení: 2 minuty

Deset jídel, která vás v horku ochladí

Ačkoli při pomyšlení na horké dny člověku vytane na mysli zmrzlina nebo pití s ledem, jídla a nápoje, která nás skutečně mohou ochladit, vypadají úplně jinak.

Doba čtení: 5 minut

Pět rad, jak se zchladit v horku

Léto jako na houpačce: z parna do období dešťů, bouřek, bund, a zpět k vedru. Vrstvit oblečení je snazší než ve vedru zjistit, že už není moc co odložit a člověku se pomalu vaří i mozek.

Doba čtení: 6 minut

Desítka potravin, kterým je lepší se ve vedrech vyhnout

Chlebíček s podivnou oblohou by si dal v horku jen šílenec. Ale jídel, která se pro horké dny vůbec nehodí, je víc a nejde tu rozhodně jen o to, že po některých by vám mohlo být špatně.

Doba čtení: 5 minut

Dejte pyžamo do mrazáku aneb Pět tipů, jak si ulevit ve vedru

Vysoká vzdušná vlhkost v současných horkých dnech dělá potíže hlavně lidem s nemocným srdcem a astmatikům. Potíže s dýcháním či bolesti hlavy pociťují ale i zdraví lidé. Jak přežít vedro?

24. 8. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Muži versus ženy: boj o klimatizaci

Víte, o čem se lidé v práci nejvíc hádají? Nejčastější hádky mezi kolegy jsou o to, jak bude nastavená klimatizace. Bohužel – ženy mají jinou potřebu tepla než muži.

Doba čtení: 6 minut