Hlavní navigace

Farmářské tržiště Jiřák

Farmářské tržiště Jiřák zve na slavnosti bylinek, koření a čajů

Sušené, zavařené, vylisované, ale i čerstvé plody letošní sklizně můžete ochutnávat, ovonět, prohlížet a zakoupit v pátek a v sobotu na náměstí Jiřího z Poděbrad.

2. 9. 2015 12:14

Farmářské trhy Jiřák a Náplavka se přesunou na Výstaviště

Farmáři z Jiřáku a Náplavky budou tuto sobotu jako hosté na Výstavišti v Holešovicích.

28. 5. 2015 11:13
Doba čtení: 1 minuta

Na Velikonočním trhu bude beran s nádivkou

Co vás čeká na Velikonočních trzích, které na Jiřáku startují už tento pátek?

31. 3. 2015 13:20

Papír, plast, nebo porcelán? Na farmářském trhu vyhrály hrnky

Pořadatelé farmářských trhů Jiřák a Náplavka v Praze nabídli zákazníkům možnost vybrat si, zda chtějí horký nápoj ochutnávat z papírového nebo plastového kelímku anebo z porcelánového hrnečku.

9. 12. 2014 13:16
Doba čtení: 2 minuty

Bylinky, koření a čaje opět provoní Jiřák

Aneb sklízíme, co jsme zaseli a sušíme, lisujeme, pracujeme… Bylinky, koření a čaje v pátek a v sobotu na farmářském tržišti Jiřák.

2. 9. 2014 9:45
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské tržiště Jiřák přidává další tržní den

Od června můžete na Jiřáku nakupovat zeleninu, ovoce, maso, pečivo, mléčné výrobky a další dobroty od českých farmářů již čtyři dny v týdnu. Prodejní dny jsou nově středa, čtvrtek, pátek a sobota.

3. 6. 2014 11:45

Farmářské trhy: tipy na advent a Vánoce

Adventní a vánoční farmářské trhy chystají vedle tradičního sortimentu vánoční nabídku: ryby, ingredience na bramborový salát, vánoční dekorace, cukroví, pečivo i drobné dárky pro radost.

Doba čtení: 3 minuty

První farmářské trhy hlásí termíny pro rok 2014 …a pronikají do zahraničí

V Karlových Varech se chystají na novou sezónu a krom toho jsou úspěšní na trzích v sousedním Německu. V Plzni připravují hory dobrého masa a v Praze svatomartinské husy i vánoční cukroví.

Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy nabízejí zabijačky i svatomartin­ské husy

Podzim je bohatý nabídkou sortimentu i na mimořádné akce na farmářských trzích. V Klánovicích navíc chystají novinku – celoroční provoz.

30. 10. 2013 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Česká jablka na farmářských trzích

Farmářský trh na Jiřáku zve už podruhé na jablečné slavnosti. A k mání budou nejen jablka, a to včetně legendárních odrůd, ale všechno, co se z nich vyrábí.

9. 10. 2013 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Akce na farmářských trzích: Jablečné slavnosti a český med

Jablečná sezóna je v plném proudu. Koše jablek najdete na Kubánském náměstí, v Plzni zase vedle tradičních farmářských trhů připravili slavnosti jablek v Zapomenuté zahradě.

25. 9. 2013 10:15
Doba čtení: 2 minuty

Novinky z farmářských trhů: originální Itálie, rybí speciál a samozřejmě burčák

Farmářské trhy chystají na září bohatý program. Jestli vám šmakuje Itálie, zajděte v sobotu na Jiřák, jestli jste na ryby a mořské potvory, stavte se v Karlíně. Nebo dejte obojí.

Doba čtení: 7 minut

Farmářské trhy provoní bylinková slavnost

V Praze i dalších městech najdete během týdne a zejména v sobotu řadu farmářských trhů. Na Jiřáku navíc chystají slavnost Bylinky, koření a čaje. Na Náplavku ale tentokrát nechoďte.

28. 8. 2013 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Český česnek již koupíte na farmářských trzích

Farmářské trhy provoní lesní ovoce i první letošní český česnek. „Prodejce pečlivě vybíráme, chceme, aby prodávaný česnek byl 100% českého původu,“ říkají pořadatelé trhů.

Doba čtení: 2 minuty

Novinky z farmářských trhů: grilování, letní ovoce i lesní plody

Farmářský trh na Kulaťáku připravuje grilování. Výborné maso můžete ochutnat na místě i nakoupit domů. Na Jiřáku se chystá Slavnost lesních plodů a ve Varech jsou nejen meruňky a třešně.

26. 7. 2013 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Jahody a letní ovoce provoní farmářské trhy

Sladké, měkké, šťavnaté… takové jahody slibují farmáři. Budou totiž české a čerstvé. Žádné skleníky, dlouhá doprava a skladování. Obarvené a provoněné sluncem jsou i třešně a meruňky.

20. 6. 2013 17:56
Doba čtení: 3 minuty

Růžový máj a růžová vína na Farmářském tržišti Jiřák

Druhý ročník degustačního festivalu růžových vín a klaretů Růžový máj 2013 na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 se koná tuto sobotu 18. května. Letos v rytmu swingu! Letošní ročník bude speciální navíc v tom, že doprovodný hudební program roztančí náměstí swingovou muzikou. K růžovému ochutnáte i gastronomii s růžovým se snoubící a kvalitní občerstvení z potravin českých farmářů a výrobců.

14. 5. 2013 10:44
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy během květnových svátků

Státní svátky tentokrát padly na dvě středy, 1. a 8. května. Některé farmářské trhy probíhající v tento den budou mít zavřeno, jinde se naopak chystá speciální nabídka.

7. 5. 2013 9:36
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy během květnových svátků

Státní svátky tentokrát padly na dvě středy, 1. a 8. května. Některé farmářské trhy probíhající v tento den budou mít zavřeno, jinde se naopak chystá speciální nabídka. Májové státní svátky připadají na středy 1. a 8. května. Které farmářské trhy se ve středu pravidelně konají, můžete zjistit v našem kalendáři:

30. 4. 2013 12:20
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské trhy: Velikonoce na Jiřáku a Náplavce

Pořadatelé farmářských trhů na Jiřáku a na Náplavce srdečně zvou všechny příznivce farmářských trhů na Velikonoce na těchto dvou populárních pražských tržištích.  V pátek probíhá program na Jiřáku a v sobotu na Náplavce. Můžete se těšit na divadélko pro děti, možnost nakoupit všechny důležité suroviny na pondělní pomlázku a naučit se rozličné velikonoční zvyky v našich velikonočních dílnách.

26. 3. 2013 11:40
Doba čtení: 1 minuta

Velikonoce na farmářských trzích

Už v průběhu týdne najdete rozšířený velikonoční sortiment i na farmářských trzích. Nejbohatší nabídka čeká návštěvníky v pátek a v sobotu. Podívejte se kde. FARMÁŘSKÉ TRHY VELKÝ PÁTEK Farmářské tržiště Jiřák Na Jiřáku se můžete těšit na divadélko pro děti, možnost nakoupit všechny důležité suroviny na pondělní pomlázku a naučit se rozličné velikonoční zvyky ve velikonočních dílnách.

26. 3. 2013 10:55
Doba čtení: 4 minuty

Velikonoce na farmářských trzích

Už v průběhu týdne najdete rozšířený velikonoční sortiment i na farmářských trzích. Nejbohatší nabídka čeká návštěvníky v pátek a v sobotu. Podívejte se kde.

26. 3. 2013 9:00
Doba čtení: 4 minuty

Farmářský trh Jiřák otevře mimořádně v úterý na Masopust

Farmářské tržiště na Jiřáku navazuje na úspěšné loňské působení v masopustním programu Prahy 3. Letos se opět na závěrečný den Masopustu otevřou brány i farmářského trhu a to mimořádně v úterý. Můžete se těšit na tradiční pečivo, uzeniny, sýry, delikatesy, horkou polévku nebo sladkosti. Masopustní oslavy začínají na Praze 3 již v sobotu 9. února a pokračují až do úterka 12., kdy budou vrcholit. Kromě farmářských produktů můžete těšit i na průvod masek, který startuje v úterý 12. 12. v 16 hodin…

8. 2. 2013 9:16
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské tržiště na Jiřáku začíná už tuto sobotu, Náplavka v únoru

Od soboty 26. ledna 2013 zahajuje letošní pravidelný provoz farmářské tržiště Jiřák na Praze 3. Zatím jsou jisté soboty, další prodejní dny budou záviset na počasí. „Pokud se budou denní teploty pohybovat okolo nuly či nad nulou, zahájíme od 26. 1. farmářské tržiště na Jiřáku v plném provozu – tedy ve středy, pátky i soboty,“ říkají pořadatelé z o.s. Archetyp. „Pokud budou větší mrazy (nižší denní teploty než –5 °C), zrušíme trhy ve všední dny a ponecháme jen soboty.“ Pouze soboty v případě…

23. 1. 2013 14:46
Doba čtení: 1 minuta

Mimořádný farmářský trh při příležitosti uspořádání koncertu Karel na Hrad

Ve středu 9. ledna 2013 se koná mimořádný farmářský trh na Jiřáku při příležitosti uspořádání koncertu Karel na Hrad.  Návštěvníci se mohou těšit na občerstvení – uzené ryby, klobásky na grilu, halušky, pečené brambory, smažené brambůrky, hamburgery a kuřecí quesadillas, vegetariánské občerstvení a další dobroty a dále také stánky s běžným farmářským sortimentem jako jsou mošty, sýry, mléčné výrobky, uzeniny, oříšky, víno a pečivo.

7. 1. 2013 16:28
Doba čtení: 2 minuty

Silvestr na Farmářském tržišti Jiřák

„Už vás nudí Silvestry trávené v restauracích, vinárnách a klubech? Zajedly se vám barové tanečnice a disko mjuzik? Máte jedinečnou příležitost rozjet Silvestra přímo na farmářském trhu!“ Něco podobného si řekli organizátoři Farmářského tržiště Jiřák, občanské sdružení Archetyp, když se rozhodli uspořádat Silvestrovské farmářské tržiště.

27. 12. 2012 15:44
Doba čtení: 2 minuty

Advent a Vánoce na farmářském tržišti Jiřák a Náplavka

Farmářská tržiště Náplavka a Jiřák v Praze nabízejí v čase adventu vánoční zboží i živé ryby. Nejen kapry si můžete online zarezervovat. Farmářské tržiště Jiřák na Praze 3 navazuje na úspěšnou tradici adventních nedělí, které letos zažijí již třetí sezónu v duchu farmářského tržiště. 9., 16. a 23. 12. tedy poslední tři neděle před Štědrým dnem můžete nakoupit dárky pro vaše nejbližší a to přímo na farmářském tržišti. Rukodělné výrobky, šperky, ale také delikatesy a sladkosti vhodné jako dárek k…

6. 12. 2012 13:32
Doba čtení: 2 minuty

Svatý Martin přiveze na Jiřák husu s knedlíkem a se zelím

Svatomartinské slavnosti na Jiřáku zahájí oslavu mladého vína v tradiční čas: 11. 11. v 11 hodin 11 minut a 11 sekund. V neděli 11. 11. 2012 v 11 hod 11 min 11 s bude slavnostním přípitkem zahájen už druhý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3. Opět se můžete těšit na oslavu mladého vína a s ním snoubící se gastronomie, v níž vyniká tradiční pečená husa, houskový knedlík a zelí.

8. 11. 2012 10:20
Doba čtení: 3 minuty

Farmářský trh na Jiřáku oslavuje dýně

Ve středu 31. října se na Jiřáku oslavuje plodina, která se pomalu začíná vracet do našich domácností. Řeč je o dýni a dýních, kterých jen v Čechách pěstujeme spousty druhů.

29. 10. 2012 11:00
Doba čtení: 1 minuta

Farmářský trh na Jiřáku oslavuje dýně

Ve středu 31. října se na Jiřáku oslavuje plodina, která se pomalu začíná vracet do našich domácností. Řeč je o dýni a dýních, kterých jen v Čechách pěstujeme spousty druhů. Na slavnost, která se koná na Farmářském tržišti Jiřák tuto středu přiveze své rozličné druhy dýní farma Dýňový svět, která svými dýněmi a dýňovými dekoracemi ozdobí náměstí. Na tržišti budete moci ochutnat dýňové pochoutky v podobě dýňových slaných koláčů nebo zavařených dýní. Ve spolupráci s Čajovým barem ochutnáte…

29. 10. 2012 9:06
Doba čtení: 2 minuty