Hlavní navigace

Farmářský trh na Jiřáku oslavuje dýně

29. 10. 2012

Sdílet

Ve středu 31. října se na Jiřáku oslavuje plodina, která se pomalu začíná vracet do našich domácností. Řeč je o dýni a dýních, kterých jen v Čechách pěstujeme spousty druhů. Na slavnost, která se koná na Farmářském tržišti Jiřák tuto středu přiveze své rozličné druhy dýní farma Dýňový svět, která svými dýněmi a dýňovými dekoracemi ozdobí náměstí. Na tržišti budete moci ochutnat dýňové pochoutky v podobě dýňových slaných koláčů nebo zavařených dýní. Ve spolupráci s Čajovým barem ochutnáte…

Ve středu 31. října se na Jiřáku oslavuje plodina, která se pomalu začíná vracet do našich domácností. Řeč je o dýni a dýních, kterých jen v Čechách pěstujeme spousty druhů.

Na slavnost, která se koná na Farmářském tržišti Jiřák tuto středu přiveze své rozličné druhy dýní farma Dýňový svět, která svými dýněmi a dýňovými dekoracemi ozdobí náměstí. Na tržišti budete moci ochutnat dýňové pochoutky v podobě dýňových slaných koláčů nebo zavařených dýní. Ve spolupráci s Čajovým barem ochutnáte dýňovou polévku, dýňový slaný koláč, horký čaj s dýňovými květy a dýňovým sirupem. K dostání bude kniha o žižkovských strašidlech vydaná Městskou částí Praha 3, která se stala inspirací pro divadlo 2 BUCHET, které vystoupí v 16 hodin. Během slavnosti probíhá klasický středeční farmářský trh otevřený od 8 do 18 hodin.

O trhu: Farmářské tržiště Jiřák

Pro děti bude připraven program, který zakončí strašidlový lampionový průvod – tzv. „Strašidelná stezka duchů“, které povede kolem kostela Nejsvětějšího srdce Páně. Přijďte na středeční svátek a zůstaňte až do večera!

Program Svátku dýní a duchů:

11:00 – 16:00 Výtvarná dílna Nová Trojka – výroba lampionů do večerního průvodu
11:00 – 13:00 Živá muzika ANDRAŽ POLIČ
13:00 – 17:30 Živá muzika PAVEL ROHLENA & HIS BAND
14:00 – 17:00 Výtvarná dílna dlabání a malování dýní
14:00 – 17:00 Strašidlové malování na obličej
16:00 – 16:30 Dýňové divadlo 2 BUCHET nejen pro děti na motivy knihy „ŽIŽKOVSKÉ STRAŠIDELNO“
16:45 – 17:30 Lampionový průvod s vyrobenými lampiony kolem kostela s divadlem 2 BUCHET a živou muzikou PAVLA ROHLENY. Pro všechny děti v průvodu odměna z farmářského trhu.

Vydlabané dýně poputují na večer hororových kraťasů, vysílaných v Bio Oko – noční projekce od 23 hodin.

Zdroj: Farmářské tržiště

Připravili jsme pro vás:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).