Hlavní navigace

Český česnek již koupíte na farmářských trzích

1. 8. 2013

Sdílet

 Autor: SXC
Farmářské trhy provoní lesní ovoce i první letošní český česnek. „Prodejce pečlivě vybíráme, chceme, aby prodávaný česnek byl 100% českého původu,“ říkají pořadatelé trhů.

Slavnost lesních plodů na Jiřáku

První srpnovou sobotu přivítá farmářský trh Jiřák již druhý ročník Slavnosti lesních plodů. Vrcholí sezóna borůvek, malin, ostružin, brusinek, lesních hub. Všechno tyhle dobroty budou na tržišti k dostání. „Při této příležitosti budete moci ochutnat nejrůznější výrobky z těchto surovin – malinové a borůvkové knedlíky, speciality z hub, nakládané houby, marmelády z lesního ovoce, koláče a buchty nebo osvěžující zmrzlinu. K slavnostem také patří program pro děti, takže se můžete těšit na divadlo a dětskou dílnu, a na muziku, která také ke slavnostem neodmyslitelně patří,“ zvou pořadatelé.

Více: Farmářský trh Jiřák


Autor: SXC

Český česnek se vrací na trhy i do obchodů

Plzeňské farmářské trhy provoní česnek

V sobotu 3. srpna se uskuteční další Plzeňské farmářské trhy. Sjede se na ně zhruba 40 prodejců z blízkého i trochu vzdálenějšího okolí. Tyto trhy budou věnovány hlavně česneku. Bude možné nakoupit několik odrůd – Unikát, Bjetin, Vekan, Tristan, Edenrose. 

„Úroda česneku je dobrá. Pěstitelé česneku se budou od prvních srpnových trhů objevovat na Plzeňských farmářských trzích pravidelně. Návštěvníci Plzeňských farmářských trhů si bodu moci vybrat z několika odrůd. Zajímavý je například česnek odrůdy Bjetin, který je šetrný i k zažívacímu ústrojí lidí, kteří česnek špatně snášejí. Prodejce česneku pečlivě vybíráme, protože chceme, aby prodávaný česnek byl 100% českého původu,“ říká Tomáš Popp, koordinátor Plzeňských farmářských trhů z občanského sdružení ENVIC.

Na trhu bude samozřejmě k mání i další tradiční sortiment, například zelenina, čerstvé i uzené ryby, kvalitní hovězí maso, pečivo, mléčné výrobky, bylinky, sazenice či mošty.

Více: Plzeňské farmářské trhy

Karlovy Vary: festival skončil, trhy pokračují

Lázeňské město je o prázdninách populární hlavně díky filmovému festivalu, tak nezapomeňte, že nejen filmem živ je člověk. Místní farmářské trhy se konají stále a pravidelně každý měsíc, a o návštěvníky a dobré jídlo tu není nouze. Vzhledem k letní sezoně tu aktuálně nakoupíte letní zeleninu a ovoce, zejména meruňky a třešně za příznivé ceny z moravských sadů. Hlavním „tahákem“ a zároveň novinkou bude podle pořadatelů příjezd pojízdné prodejny regionálních potravin Státního zemědělského intervenčního fondu. „Jedná se o další formu podpory českých zemědělců a zároveň o obohacení nabídky zboží pro naše nakupující,“ říká Božena Turoňová. Přijďte se přesvědčit v pátek 16. srpna.

Více: Farmářské trhy Karlovy Vary

Připravili jsme pro vás:

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).