Hlavní navigace

Farmářské trhy provoní bylinková slavnost

28. 8. 2013

Sdílet

 Autor: Farmářské tržiště Praha / Archetyp, o. s.
V Praze i dalších městech najdete během týdne a zejména v sobotu řadu farmářských trhů. Na Jiřáku navíc chystají slavnost Bylinky, koření a čaje. Na Náplavku ale tentokrát nechoďte.

Autor: Farmářské tržiště Praha / Archetyp, o. s.

Farmářské trhy na Jiřáku rozšíří v sobotu slavnost Bylinky, koření a čaje

Bylinky, koření a čaje provoní sobotní Jiřák

Tuto sobotu 31. 8. 2013 můžete na farmářském tržišti Jiřák zažít slavnost Bylinky, koření a čaje. Nejrůznější bylináři a kořenáři ze všech koutů Česka vám nabídnou a rádi prodají mimo jiné sušené bylinkové a čajové směsi, koření z České republiky (například český kmín), ale i ze světa, bylinky v květináči, bylinkové mastičky, všelijaké čaje v čajovém baru anebo můžete navštívit bylinkové poradenství. To vše, ale ještě mnohem více bude náplní této slavnosti na sklonku letních prázdnin.

Rádi si sušíte vlastní čajové směsi? Víte na co je dobrá máta nebo proč se po meduňce tak dobře usíná? Která bylinka je nejlepší pro dobré trávení a kdy se správně sbírají luční byliny? Na takové otázky můžete dostat odpověď právě na slavnosti Bylinek, čajů a koření.

Můžete se těšit na bylinkovou dílnu pro děti a dospělé s výrobou přírodní kosmetiky. K poslechu a tanci zahraje romská etno kapela Roberta Kováče. Na slavnosti na vás dále čeká: Bylinkové občerstvení, bylinkové sirupy, sladké pralinky, koření, biovíno, řezané bylinky, bylinková mýdla, pro radost šaty a sukně a také originální bižuterie. Obvyklé farmářské tržiště s českými potravinami především malých a rodinných farem bude otevřeno jako vždy od 8 do 14 hodin. 

„Myslím, že hodně lidí zajímají bylinky a jejich léčivá síla. Přirozeně tak navazujeme na jarní Bylinkovou slavnost, kde byly představeny bylinky v jejich raném stadiu. Nyní přichází období sklizně a sám jsem zvědav, co vše se z nich dá zužitkovat,“ říká Jiří Sedláček, předseda občanského sdružení Archetyp, organizátor farmářských trhů Jiřák a Náplavka. U druhého jmenovaného trhu ale pozor:

V sobotu se farmářský trh Náplavka nekoná…

31. 8. Náplavka není, a to z důvodu záboru náplavky pro běh Run Prague, pořádaný firmou Nike. Ale… komu by farmářské trhy a skvělá zelenina například od rodiny paní Šťastné chyběly, zkuste zajet nahoru na Vinohrady. Na náměstí Jiřího z Poděbrad najdete klasický farmářský trh, obohacený ještě o Slavnost bylin, čaje a koření. Se zeleninou a bylinami od rodiny Šťastných se tuto sobotu můžete potkat na Jiřáku, stejně jako s mnoha a mnoha dalšími účastníky. Nebo zkuste některý z dalších pražských trhů:

Trhy na Kulaťáku a v Karlíně opět každý týden

Po malé prázdninové pauze a delších intervalech je tu opět tradiční farmářský trh v pražských Dejvicích každou sobotu. To samé platí i pro oblíbený trh v Karlíně.

Prvotřídní jídlo a pojízdná prodejna plná regionálních potravin, to budou Plzeňské farmářské trhy

Plzeňské farmářské trhy se staly trvalou součástí života Plzeňáků. V sobotu dopoledne opět zaplní téměř 40 prodejců kvalitních potravin okolí Mlýnské strouhy. Na těchto trzích budou mít návštěvníci možnost ochutnat a nakoupit ty nejlepší regionální potraviny z celé České republiky.

„Prodejci na Plzeňských farmářských trzích nabízejí kvalitní, autentické a místně specifické potraviny. Letos poprvé se mohou návštěvníci Plzeňských farmářských trhů těšit na vítězné Regionální potraviny roku 2013 z celé České republiky,“ vysvětluje koordinátor Plzeňských farmářských trhů Tomáš Popp z občanského sdružení ENVIC. Kromě tradiční nabídky bude tedy tentokrát prostřednictvím pojízdné prodejny umístěné přímo na trzích probíhat i prodej zhruba 50 regionálních potravin ze všech krajů ČR.

Kompletní přehled farmářských trhů najdete zde:

FARMÁŘSKÉ TRHY – termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR

Připravili jsme pro vás:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).