Hlavní navigace

Farmářský trh na Jiřáku oslavuje dýně

29. 10. 2012

Sdílet

 Autor: SXC
Ve středu 31. října se na Jiřáku oslavuje plodina, která se pomalu začíná vracet do našich domácností. Řeč je o dýni a dýních, kterých jen v Čechách pěstujeme spousty druhů.

Na slavnost, která se koná na Farmářském tržišti Jiřák tuto středu přiveze své rozličné druhy dýní farma Dýňový svět, která svými dýněmi a dýňovými dekoracemi ozdobí náměstí. Na tržišti budete moci ochutnat dýňové pochoutky v podobě dýňových slaných koláčů nebo zavařených dýní. Ve spolupráci s Čajovým barem ochutnáte dýňovou polévku, dýňový slaný koláč, horký čaj s dýňovými květy a dýňovým sirupem. K dostání bude kniha o žižkovských strašidlech vydaná Městskou částí Praha 3, která se stala inspirací pro divadlo 2 BUCHET, které vystoupí v 16 hodin. Během slavnosti probíhá klasický středeční farmářský trh otevřený od 8 do 18 hodin.

O trhu: Farmářské tržiště Jiřák

Pro děti bude připraven program, který zakončí strašidlový lampionový průvod – tzv. „Strašidelná stezka duchů“, které povede kolem kostela Nejsvětějšího srdce Páně. Přijďte na středeční svátek a zůstaňte až do večera!

Program Svátku dýní a duchů:

11:00 – 16:00 Výtvarná dílna Nová Trojka – výroba lampionů do večerního průvodu
11:00 – 13:00 Živá muzika ANDRAŽ POLIČ
13:00 – 17:30 Živá muzika PAVEL ROHLENA & HIS BAND
14:00 – 17:00 Výtvarná dílna dlabání a malování dýní
14:00 – 17:00 Strašidlové malování na obličej
16:00 – 16:30 Dýňové divadlo 2 BUCHET nejen pro děti na motivy knihy „ŽIŽKOVSKÉ STRAŠIDELNO“
16:45 – 17:30 Lampionový průvod s vyrobenými lampiony kolem kostela s divadlem 2 BUCHET a živou muzikou PAVLA ROHLENY. Pro všechny děti v průvodu odměna z farmářského trhu.

Vydlabané dýně poputují na večer hororových kraťasů, vysílaných v Bio Oko – noční projekce od 23 hodin.

Zdroj: Farmářské tržiště

Připravili jsme pro vás:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).