Hlavní navigace

Průměrný oběd jako nesplnitelný ideál

Nedávno jsme se dozvěděli, že průměrný oběd stojí baťovských 99 korun. Je to hodně, nebo málo? To asi závisí na finančních možnostech každého z nás, ale položme si i zajímavější otázku – co si vlastně představujeme pod pojmem průměrný oběd?

Doba čtení: 2 minuty

Posilujte imunitu s hlívou ústřičnou

Hlíva ústřičná je téměř zázrak. Jejím pravidelným užíváním posilujeme imunitní systém. Zvyšuje odolnost proti infekcím, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, stabilizuje tlak a má mnohé další účinky. Pokud se vám nechce z hlívy vařit, lékárny nabízejí množství produktů, které ji obsahují. Jak se v nich vyznat?

1. 12. 2015 0:00
Doba čtení: 2 minuty

10 nejprodáva­nějších produktů s hlívou ústřičnou

Hlíva ústřičná nejenže výborně chutná, ale má i mnoho léčivých účinků. Zájem je zejména o tablety s hlívou kombinovanou s bylinami a o pastilky pro děti.

1. 12. 2015 0:00
Doba čtení: 7 minut

Bezlepková dieta je podle akademiků nezdravá módní vlna

Úskalí bezlepkové diety se stalo hlavním tématem konference Akademie věd ČR.

30. 11. 2015 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Nají se bezlepkář v běžné restauraci? Záleží na kuchaři

Jíst v restauraci bezlepkově je velký problém. Tak tahle věta platí spíš na malém městě, nebo tam, kde kuchař neví, že lepek je v krutonech a často i kečupu. Kde se tedy najíte bez lepku dosyta?

Doba čtení: 6 minut

Kdy je důvod vyměnit staré plomby za nové

Má vám nový zubař měnit všechny původní plomby? Nebo na vás chce jen vydělat? Rozhodně by to neměl být automatismus a běžná praxe. Pro nové plomby musí být důvody – tady jsou.

Doba čtení: 2 minuty

Restaurace Uhelna: Vaříme bezlepkově, ale nepoznáte to

Bezlepkové stravování je pro jedny módní trend, pro druhé „zas nějaký výmysl“, ale pro někoho nezbytnost. Nají se všichni u jednoho stolu, aniž by někdo prskal nebo lamentoval nad cenou? V Uhelně ano.

30. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Cizí másla obsahují moc vody

Kontrola jakosti másla prokázala zvýšený obsah vody u dvou zahraničních výrobků a potvrdila kvalitu tuzemských másel.

29. 11. 2015 19:49
Doba čtení: 2 minuty

Mouka z prodejen zdravé výživy je zdraví nebezpečná

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje před čirokovou moukou. Zjistila v ní nebezpečné látky, tzv. tropanové alkaloidy.

27. 11. 2015 13:19
Doba čtení: 1 minuta

Ministr: Do dvou let bude v Hradci Králové klinika tradiční čínské medicíny

Ambulance tradiční čínské medicíny, kterou od září provozuje Fakultní nemocnice v Hradci Králové, se má rozrůst. Do dvou let k ní přibude klinika, tvrdí ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

27. 11. 2015 11:34
Doba čtení: 2 minuty

Je fascinující, že máme tak málo handicapovaných dětí, říká primář o předčasných porodech

Každé desáté dítě na světě se narodí předčasně. V České republice se většinu z nich podaří zachránit, přestože některá miminka váží sotva půl kila a v bezpečí matčina břicha si pobyla zoufale krátkou dobu.

Doba čtení: 5 minut

Lymfodrenáž: manuální, nebo s přístrojem?

Lymfodrenáž je pomocník při otocích i kosmetické vylepšení vzhledu. Co obnáší manuální a co přístrojová? Komu se svěřit do péče, abychom si spíš neublížili? Po správné lymfodrenáži poznáte efekt okamžitě.

27. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Test kakaa: Důležité informace chybí

Typ kakaa ovlivní výsledek při pečení, výrobci ale potřebné údaje zamlčují. Stejně tak se nedozvíte podíl kakaového másla, což je informace pro kvalitu kakaa zásadní.

27. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Průměrný oběd v ČR stojí 99 Kč

Nejdražší obědová menu jsou nepřekvapivě a stabilně v Praze a stojí v průměru sto deset korun, nejlevnější obědy se dají v České republice pořídit za šedesát korun.

26. 11. 2015 12:24
Doba čtení: 1 minuta

Kuře je z 72 % voda

Kvalitu drůbežího masa ovlivňují zejména technologie zpracování. Kuřata, ale také třeba krůty, představují vydatný zdroj živočišných bílkovin a zároveň obsahují malé množství tuku.

Doba čtení: 5 minut

Vegetariánství má pro i proti. Hlídejte si vitamíny

Alternativní způsoby výživy vzbuzují v mnohých vášnivé emoce. Často se týkají faktu, zda, nakolik a čím nahrazovat živočišné bílkoviny. Jisté totiž je, že při dlouhodobém způsobu „bezmasého“ žití je třeba víc než kdy jindy hlídat vyvážený jídelníček, popřípadě do něj přidat doplňky stravy.

Doba čtení: 3 minuty

Homeopatie a spánek

Spánek miminka hodně závisí na situaci matky, eventuálně obou rodičů. Noční děsy u malého dítěte mohou být následkem horečky a za nespavostí dospělého často stojí pracovní přetížení.

Doba čtení: 3 minuty

Před rakovinou prsu chrání kojení i časná menopauza

Jak souvisí rakovina prsu s těhotenstvím a menstruací? A mohou ženy samy riziku předcházet? Na tyto a další otázky ve svém komentáři odpovídá gynekolog a sexuolog Pavel Turčan.

25. 11. 2015 10:26
Doba čtení: 3 minuty

Projíme se k Alzheimeru?

Pokud se lidé vhodně stravují, sníží velmi významně riziko psychických onemocnění včetně obávané Alzheimerovy choroby. Profesor Jiří Raboch představuje i unikátní studii, která naznačuje, že důležitější než geny je náš životní styl.

Doba čtení: 7 minut

Jak zmírnit těhotenské nevolnosti? Třeba lízátkem

Houpání žaludku, zvracení, pocit „kocoviny“. Těhotenské nevolnosti prožívá minimálně polovina žen v prvním trimestru, někdy se hovoří dokonce až o devadesáti procentech. Možností, jak je řešit, je více, účinky jsou ale spíš otázkou náhody nebo štěstí.

25. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Alzheimer, stárnutí a trocha naděje

Experimentální lék na Alzheimerovu nemoc by mohl současně zpomalovat stárnutí. Zvyšování délky života ve vyspělých zemích je sice dobrá zpráva, ale přináší s sebou nové problémy. Při jejich zvládání zatím medicína příliš úspěšná není, takže se zkouší leccos.

Doba čtení: 5 minut

Přesunuli výrobu piškotů Opavia do Polska, dostanou pokutu

Letos se výroba piškotů Opavia v tichosti přesunula do Polska, což se odrazilo nejen na změně obalu, ale i na tvaru a údajně i chuti piškotů. Po vlně nevole z řad zákazníků se začíná zlobit i inspekce.

24. 11. 2015 14:16
Doba čtení: 1 minuta

Vše, co jste chtěli i nechtěli vědět o rakovině prsu

Tápete v tom, jak si správně samovyšetřit svá prsa, kdy chodit na prohlídky? Jaká je prevence rakoviny prsou? Zeptejte se na vše, co vás zajímá. Dnes od 9. do 17. hodiny na Karlově náměstí v Praze.

24. 11. 2015 12:05
Doba čtení: 2 minuty

Berete více léků? Online a zdarma si můžete ověřit, zda se snesou

Některé léky se vzájemně ovlivňují, snižují svoji účinnost či vyvolávají nežádoucí reakce. Obzvláště starší či hodně nemocní lidé, kteří užívají více léků, jsou tak zbytečně ohroženi. Nevhodná kombinace ale může nastat i u těch nejběžnějších prášků. Zjistíte to snadno.

24. 11. 2015 11:27
Doba čtení: 2 minuty

Veronika Klamtová, majitelka raw cukrárny: Obchody jdou moc dobře

„Občas se stává, že k nám přijde host, který hned odejde se slovy: Ježiš, to je snad cena za celý dort, a ne za kousek, ne?“ říká Veronika Klamtová, která už dva roky vede svoji Sweet Secret of raw cukrárnu.

Doba čtení: 5 minut

Dětský zubař? Hledejte rodinného

Nejobávanější lékař pro většinu z nás si zaslouží poctivý výběr, nejinak tomu je v případě našich dětí. Tady navíc bude hrát roli i psychologie a přístup – když se to „nepovede“, může být k ošetření nutná třeba i narkóza, a naopak.

24. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Kostice u podprsenky mohou škodit zdraví, ale i pomáhat

Kostice u podprsenky rozdělují ženy na dva tábory. Obě skupiny mají částečně pravdu.

24. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Lucie Bittalová zemřela. Vyzývala k prevenci rakoviny děložního čípku

„Mám rakovinu a vy ji mít nemusíte,“ varovala Lucie Bittalová v netradiční kampani za prevenci rakoviny děložního čípku Měsíc raka. Rak vyhrál. Vy ho mít nemusíte.

Doba čtení: 5 minut

Nechte si vyšetřit ledviny. Zcela zdarma

Co nebolí, nemusí být nutně zdravé, nechte se proto otestovat. Vždyť je to zdarma. Od dnešního dne až do čtvrtého prosince na pracovištích synlabu.

23. 11. 2015 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Obézní, kardiaci a cukrovkáři končí na dialýze

„Pro mě už život skončil,“ říkají mu někdy pacienti. „Samozřejmě je dobré být mladý, zdravý a bohatý, ale taky někdo musí být starý, nemocný a chudý. A z těch věcí, které vás můžou potkat, není dialýza to nejhorší,“ odpovídá jim primář Petr Táborský.

23. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 8 minut

Na chřipku, nachlazení a virózy: Paralen, nebo Acylpyrin?

Prodávají se po milionech a na chřipku či nachlazení jsou lékem první volby. Paralen a Acylpyrin má v lékárničce každý. Který je „lepší“, se říci nedá. Rozdíly a specifika užívání ale mají oba, vybírejte podle nich.

Doba čtení: 3 minuty