Hlavní navigace

Levné léky pro seniory? Ministr se zaměří na doplatky

Každý senior by se měl dostat ke svým lékům bez doplatku, to je cíl, který slibuje ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

15. 1. 2016 9:56
Doba čtení: 1 minuta

Co je a co není káva? Instant je odpad

Káva je druhý nejrozšířenější nápoj hned po vodě. A v současné době znovu zažívá obrovský boom. My jsme se ale příliš dlouho pohybovali ve vakuu, do kterého zvenčí nepronikaly kávové trendy.

Doba čtení: 4 minuty

Vlhký kašel – vyberte si jeden lék a s dalšími ho nekombinujte!

Nemoci z nachlazení často doprovází vlhký kašel. Jindy vystřídá suchý kašel. Poznáte ho tak, že vykašláváte hleny. Nebývá již tak dráždivý, přesto je dobré užívat léčivé přípravky na podporu vykašlávání, na ředění hlenu nebo na tvorbu řídkého hlenu.

Doba čtení: 2 minuty

TOP 10 léků na kašel

Co člověk, to jiný kašel a jiný lék. Přinášíme 10 nejprodávanějších léků na kašel.

15. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Hrachová polévka – vhodná pro sportovce, těhotné i děti

Bojíte se nadýmání? Výhody hrachovky převažují, navíc i luštěniny se dají připravit tak, že riziko nežádoucích vedlejších efektů je minimální.

Doba čtení: 3 minuty

Kontaktní čočky mohou nosit i kojenci

Kontaktní čočky nejsou jen jednorázové a určené jen pro mladou generaci. Dnes už můžete nosit čočky v očích celý měsíc, ať je vám rok nebo šedesát.

14. 1. 2016 11:00
Doba čtení: 3 minuty

Nechci na bezlepkové dietě vydělávat, říká restauratér

Asi jako jediná restaurace má dva druhy jídelních lístků: běžný a bez lepku. Obě varianty navíc stojí stejně. „Na bezlepkových jídlech mám menší marži, ale já nechci být ten, co nabízí jídlo bez lepku a drhne na tom peníze,“ říká Jakub Krischke. Proč to tedy dělá?

Doba čtení: 5 minut

Inhalátor, nebo hrnec s ručníkem?

Vdechování páry, případně mlžiny, pomůže uvolnit dýchací cesty. Někteří lidé inhalují pravidelně při rýmě a kašli. Vhodné je inhalovat i preventivně. Klasickou metodu hrnce s utěrkou nahrazují inhalátory. Jsou skutečně lepší, nebo je hrnec dostatečný?

14. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Dieta při průjmu

Co při průjmové dietě jíst a co nikoli, by se mělo odvíjet i od toho, co průjem způsobilo. Léčbu můžete doplnit homeopatiky zvolenými podle příznaků.

Doba čtení: 2 minuty

Neočkované dítě parazituje na ostatních, řekl soud

Soud se domnívá, že zákeřná žalobkyně (neočkovaná holčička) hodlá ve školce týt z proočkování jiných dětí. „Bude na nich parazitovat a diskriminovat je.“ Aneb jak to dopadá, když se české soudy rozhodnou přemýšlet o očkování ve školkách.

Doba čtení: 15 minut

Chronický kašel: jaká chtít vyšetření

Přetrvává váš kašel už několik týdnů? Rozhodně se vypravte k lékaři, může se jednat o příznak mnoha chorob. O jaká vyšetření byste se měli zajímat? Pomohou zjistit, v čem tkví problém, a tak určit správnou léčbu.

Doba čtení: 2 minuty

Ztužené tuky nelze házet do jednoho pytle

Evropská komise chce regulovat obsah transmastných kyselin v potravinách. Tzv. TFA skutečně patří k nejnebezpečnějším. Chvályhodný záměr lze ale hodnotit jako „chytání kočky za ocas“.

13. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak se zbavit únavy a stresu (Komerční sdělení)

Vánoční svátky jsou definitivně za námi a my si pomalu zvykáme na nový rok 2016. Vše začíná nanovo. Není nikterak neobvyklé, že se právě touto dobou často cítíme vyčerpaní a bez energie. Přestože jsme během svátečních dnů ve většině případů odpočívali a trávili svůj čas s rodinou, můžeme mít nyní pocit, že se na nás všechno valí a doléhá na nás stres.

13. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Ovoce do škol stálo loni sto devadesát milionů

Ministerstvo zemědělství dnes oznámilo, že se mu podařilo vyčerpat na projekt Ovoce do škol více peněz z EU. Konkrétně jde o šedesát čtyři milionů. Jak je to možné?

12. 1. 2016 15:42
Doba čtení: 2 minuty

Pozor na nebezpečné vidličky a nože

Vidličky a nože nevalného zpracování a nejasného složení označili úředníci z Ministerstva zdravotnictví za nebezpečné.

12. 1. 2016 14:01
Doba čtení: 1 minuta

U Zlatého tygra natočili inspektorům podmíráky. Hned několikrát

Na webu píší, že je to „Tradiční Plzeňská pivnice s neopakovatelnou atmosférou a koloritem v srdci staré Prahy“. Ale to, že tam čepují pivo pod mírou, o tom už se nezmiňují.

12. 1. 2016 10:12
Doba čtení: 1 minuta

Tři výjimky nepovinného očkování, které hradí pojišťovny

Nepovinná očkování se provádějí na vyžádání klienta a ten si je i sám hradí – jak cenu vakcíny, tak i cenu její aplikace. Jsou (zatím) pouze tři výjimky: u očkování proti chřipce, proti pneumokokům a proti papilomavirům, které mohou způsobit rakovinu děložního hrdla.

12. 1. 2016 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Fresh džusy je lepší rozkousat, než vypít na ex

Čerstvé přírodní džusy obsahují řadu látek cenných pro naše tělo a na rozdíl od běžně prodávaných džusů v nich zbytečně nekonzumujeme konzervanty či sladidla. Chcete-li se nasytit, kousejte je!

Doba čtení: 7 minut

Přírodní prostředky na spaní: nezpůsobí návyk

Nemůžete usnout a léků na spaní se bojíte kvůli vzniku závislosti? Vyzkoušejte přírodní metody – čaje z bylin nebo doplňky stravy. Jsou bez předpisu a můžete je užívat i dlouhodobě.

12. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Fenyklový čaj na bolavé břicho a další recepty ze semínek

Fenyklová semínka uvolňují bolavé břicho, rozpouštějí hleny a podporují tvorbu mateřského mléka. Dají se využít také pro výrobu domácí kosmetiky.

12. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Černou čočku nemusíte namáčet

Luštěniny obecně moc nekonzumujeme, odrazuje nás dlouhá doba přípravy, máčení i následně nafouknuté břicho. To ale ještě neznáme černou čočku a fígle proti nadýmání.

11. 1. 2016 15:06
Doba čtení: 1 minuta

E-book: elektronické knihy v edici Vitalia.cz

Nabídka e-knih, které vydává pod svou hlavičkou Vitalia.cz.

11. 1. 2016 11:34
Doba čtení: 4 minuty

Pultový prodej sýrů: Fůra obalů a nervů

Potravinářská fólie je nejčastěji využívaným obalovým materiálem při prodeji sýrů. Je levná a rychle se s ní pracuje. Ale kdo ji má z těch sýrů sundavat? Do čeho nám prodejci ještě balí sýry?

Doba čtení: 5 minut

Akutní kašel: školní děti ho mají až desetkrát ročně

Co člověk, to jiný kašel. Přestože se pulty lékáren prohýbají pod množstvím „zázračných“ přípravků, nejprve je třeba určit příčiny a dobu trvání kašle, teprve pak hledat pomoc na míru. Při akutním kašli pomohou tři skupiny léků.

11. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Sklon ke vztekání je dědičný

Máte ve svém okolí zuřivce a vzteklouna? Jak se to stalo a dá se s tím vůbec něco dělat?

Doba čtení: 6 minut

V klobáse od Babiše zákaznice našla kus injekční jehly

SVS nařídila stažení masného výrobku, který obsahoval úlomek kovu. Klobásu vyrobil závod Krahulík a prodával Lidl.

Doba čtení: 1 minuta

Lékaři se bojí říct, co si skutečně myslí o očkování

Nevyčítejte svým pediatrům a ošetřujícím lékařům, že vám odmítají veřejně pomoci. Na jejich místě byste se možná báli úplně stejně. Výrobci vakcín jsou schopni cíleně zlikvidovat odporující lékaře a odborníky.

Doba čtení: 9 minut

Jakou zvolit plombu: bílou, nebo amalgám?

„Stříbrným“ výplním v zubech pomalu zvoní hrana. Touhu po hollywoodském úsměvu má i díky reklamním masážím většina z nás a tzv. „bílé“ plomby jsou běžně dostupné a dávno nejsou výsadou prestižních zubních klinik.

Doba čtení: 3 minuty

Mrkev v zimě? Polévka je ideální k detoxikaci

Mrkev je mezi zeleninou výjimka. Největší užitek z ní máme po tepelné úpravě. Ideální formou je polévka, která se skvěle hodí k detoxikaci organismu, pro děti, při dietě, pro vegetariány… prakticky pro každého.

Doba čtení: 2 minuty

Když muže bolí záda, může to být rakovina

Tentokrát to není vtip typu „Mužská smrtelná nemoc na sedm“. Bolest zad skutečně může signalizovat rakovinu prostaty.

7. 1. 2016 16:11
Doba čtení: 4 minuty

Ministr a pesticidy: Slibem nezarmoutíš

Zemědělci užívají na řepku pesticidy, postřiky jsou nebezpečné, okolí je ohroženo, ale nic netuší. Je to více než rok, co ministr slíbil, že se to změní. Asi již tušíte, jak to dopadlo.

7. 1. 2016 14:15
Doba čtení: 1 minuta