Hlavní navigace

Kolonoskopie: Bolí vyšetření konečníku a tlustého střeva?

„Lehněte si na levý bok, uvolněte se…,“ slyšíte od lékaře a už se začínáte bát. Je k tomu důvod? Co kolonoskopii předchází a co vás při vyšetření čeká?

26. 10. 2015 10:39
Doba čtení: 2 minuty

Kuchařka ze Svatojánu: Za honorář z první knihy mám mlýnek na mouku

Blog Evy Francové se stal fenoménem během několika málo měsíců, a to i přesto, že jsou její recepty prosté masa a mnohdy i vajec. Kdo je vlastně Kuchařka ze Svatojánu?

Doba čtení: 5 minut

Výběr rehabilitačního míče: nejdůležitější je účel a vaše výška

Gymnastické míče jsou skvělou pomůckou při posilování, relaxaci, rehabilitaci i fyzioterapii. Není divu, cvičení s nimi je příjemné, efektivní a k tělu zvlášť ohleduplné. Na trhu jich najdete nepřeberně, jenže ne každý se bude hodit pro váš účel a vaši postavu. Než se pro některý z nich rozhodnete, měli byste si ujasnit to podstatné.

26. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Ježíšův komplex? Vážně?

Za fasádou mučednictví se ukrývají různé obranné mechanismy člověka. Jsou to hry, které hrajeme sami se sebou. Přece si nepřiznáme, že jsme líní, máme strach nebo se nám něco nepovedlo.

26. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 8 minut

Jak nedat chřipce šanci (Komerční sdělení)

Únava, zvýšená teplota, ucpaný nos, kašel, pulzující bolest hlavy… Každý z nás zná jistě víc než důvěrně alespoň některý z výše uvedených příznaků chřipky a nachlazení.

26. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Revma postihuje i mladé lidi v produktivním věku

Dříve si na „reuma“ stěžovaly hlavně staré babičky, dnes je to nemoc, se kterou se potýkají i mladí lidé. „Ukazuje se, že musíme začít intenzivně léčit již pacienty v časných stádiích nemoci,“ říká předseda České revmatologické společnosti.

23. 10. 2015 14:30
Doba čtení: 4 minuty

Letošní Svatomartinská vína budou plná a sametová

I tento rok se 11. 11. v 11 hodin začnou prodávat letošní Svatomartinská vína. Víme, jaká budou.

23. 10. 2015 12:07
Doba čtení: 2 minuty

Duševně nemocní zasluhují lepší systém péče

Psychicky nemocný člověk je na svůj handicap mnohdy úplně sám. Nebo nemá jinou možnost než dlouhodobou hospitalizaci. „Lidem, kteří se chtějí uzdravit, hází systém klacky pod nohy,“ říká Jitka Styblíková z organizace VIDA.

Doba čtení: 17 minut

10 nejprodáva­nějších přípravků na posílení imunity

Vždy na podzim patří k nejprodávanějším produktům kamenných i online lékáren. O které přípravky na posílení imunity je největší zájem?

23. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Chmelení za studena: zahraniční metoda dorazila do ČR

Studené chmelení pochází z Velké Británie, dnes se používá hlavně v USA. Chmel lze přidávat do piva různě, dokonce až přímo při čepování piva, kdy čepované pivo proudí přes patrony s chmelem.

Doba čtení: 3 minuty

Tip: Jak vybrat odšťavňovač

Využít maximum z ovoce a zeleniny pomohou moderní přístroje. Získáte díky nim více šťávy a nepřijdete o cenné živiny.

22. 10. 2015 10:49
Doba čtení: 3 minuty

Kolik dětských nemocí je „normálních“?

Vaše dítě je s podzimem více doma než ve školce, jedna nemoc střídá druhou. Kdy už se může jednat o skutečný problém s imunitou?

Doba čtení: 3 minuty

Imunita: proti dětským virózám vitamíny i doplňky stravy

Imunita dětí, především ve školkovém věku, dostává od podzimu do jara „zabrat“. Jak ji posílit, aby směle čelila všem útočícím infekcím?

Doba čtení: 3 minuty

Mýty o jídle šíří nevzdělanci, média i lékaři

Kolem nás už lítá tolik mýtů o jídle, že už nám ani selský rozum často nepomůže. Zejména proto, že naprosto protichůdné informace padají z úst lékařů a lidí, kterým prostě věříme.

Doba čtení: 6 minut

Druhy anestezie a co byste o ní měli vědět

„Lidé mají obecně strach ze ztráty kontroly nad sebou samými a u anestezie je děsí hlavně to, že nevědí, co se s nimi v průběhu operace děje,“ vysvětluje nejčastější příčiny obav z anestezie MUDr. Jan Brázda z Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Mělník.

21. 10. 2015 12:45
Doba čtení: 5 minut

Oční chirurg doporučuje oční jógu a akupunkturu

Nejsme příliš zvyklí, aby zástupce západní medicíny doporučoval alternativní metody. Zkušený oční chirurg, přednosta moderní oční kliniky, vás proto možná překvapí. Co očím pomáhá?

21. 10. 2015 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Smíme rodit, kde chceme? Rozhodnutí Štrasburku ovlivní celou Evropu

Evropský soud pro lidská práva bude řešit spor matky s českým státem o právo na svobodnou volbu místa porodu. „V českém porodnictví jsou běžně porušována základní lidská práva, ale i přirozené potřeby žen a dětí,“ říká právnička Zuzana Candigliota.

Doba čtení: 6 minut

Léčba bradavic chce trpělivost

Zrohovatělé výrůstky na kůži mají na svědomí papilomaviry a objevují se nejčastěji na rukách, dlaních, chodidlech nebo loktech. K jejich léčbě je třeba trpělivost a mnohdy zkoušení různých prostředků.

21. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Uvařte si dršťkovou polévku z kotrče

Co je typicky české (respektive rakousko-uherské)? Polévky, houbaření, dršťkovka. Když to dáme dohromady, dostaneme dršťkovou polévku z kotrče. Vyzkoušejte!

Doba čtení: 3 minuty

Každý Čech loni snědl čtyřicet kilo chleba za tisíc korun

V Česku je sedm stovek pekáren, které napečou milion pecnů chleba denně. Že chleba nejíte? Stejně jste ho dle statistiky loni snědli celých čtyřicet kilogramů.

20. 10. 2015 15:11
Doba čtení: 2 minuty

Když už večer zobat, tak co určitě ne?

Večerní mlsání je stravovací zlozvyk. Zkuste na něj vyzrát.

Doba čtení: 3 minuty

Uplácení lékařů je zcela nepřípustné, říká ředitel farmaceutické asociace

Česká asociace farmaceutických firem (ČAFF) zveřejnila nový etický kodex a tvrdí, že chce usilovat o transparentní spolupráci a zveřejňování spolupráce mezi lékaři a farmaceutickými firmami.

Doba čtení: 4 minuty

Dejte pozor, tahle kosmetika je zdraví nebezpečná

Obvykle radíme, co je zdraví prospěšné. Tentokrát doporučíme, čemu se vyhnout. Podívejte se na kosmetické výrobky, které ministerstvo zdravotnictví označilo jako nebezpečné pro naše zdraví.

20. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Aloe vera: kosmetika z vašeho květináče

Aloe hydratuje pokožku, vyhlazuje vrásky, regeneruje. Je vynikající přírodní ingrediencí na výrobu domácí kosmetiky, přitom ji můžete pěstovat doma na parapetu.

Doba čtení: 4 minuty

Máte citlivé zuby? Na studené, nebo na sladké?

Zvýšená citlivost zubů trápí podle odhadů víc než třetinu dospělých. Zatímco u dětí se stomatologové s tímto problémem prakticky nesetkávají, dospělí pacienti si stěžují často, nejvíce na citlivost až bolestivost zubů při pití studených či horkých nápojů.

19. 10. 2015 16:29
Doba čtení: 4 minuty

Francouz snídá hlavně sladké. Alespoň hodinu

Proč Francouzi snídají minimálně hodinu a proč si každý den kupují čerstvou bagetu? Ptali jsme se zcestovalého šéfkuchaře francouzské restaurace Pot-Au-Feu Jana Kracíka.

Doba čtení: 5 minut

7 druhů speciálních zubních past

Zázraky sice neumí a bez důkladnosti se neobejdeme s žádnou z nich, přesto je „ta pravá“ zubní pasta účinným prostředkem proti kazům, zánětu dásní nebo parodontóze.

19. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Víme přesně, co člověk pro svou výživu potřebuje

„Existuje jen málo cest, jak upravit rovnováhu živin v těle, ale mnoho situací, jak ji porušit,“ říká profesor Zdeněk Zadák. Kvůli komercializaci chybí v potravinách důležité složky.

Doba čtení: 10 minut

Soutěž o poukazy do online lékárny Pilulka.cz a nový e-book

V soutěžní anketě serveru 120na80.cz získali naši čtenáři dárkové poukazy do online lékárny Pilulka.cz (v hodnotě 500, 200 a 100 Kč) a nový e-book Alergeny na talíři. Kdo vyhrál?

16. 10. 2015 14:37
Doba čtení: 1 minuta

Jak velké musí být eurojablko

Vypěstujte jablko. Prokousejte se sáhodlouhým bruselským nařízením, jeho přílohami a normami. Vezměte měřidlo a kalkulačku. Měřte, počítejte. Jablko vezměte a zahoďte.

Doba čtení: 4 minuty

Dobrý masér se nezapomene zeptat

Příjemná hodinka, uvolnění obvykle přetížených svalů a prevence bolesti v zádech nebo krční páteři. Klasické masáže jsou široce oblíbené a využívané. Ne vždy se ale oddáme do rukou opravdovému profesionálovi. Jak ho poznat?

16. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 4 minuty