Hlavní navigace

TOP 10 léků na bolest hlavy

Lékárny nabízejí řešení v desítkách nejrůznějších volně prodejných analgetik na bolest hlavy. Jaké jsou nejprodávanější?

26. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Domácí řeznickou kuchařku užijete i v paneláku

Jitrnice, tlačenka, ovar… Doma vyrobené uzeniny mají své kouzlo, ale i úskalí. Kde sehnat potřebné suroviny a dokdy pak vyrobené pochoutky zkonzumovat?

Doba čtení: 4 minuty

Nemám pole, ale koupím, koupím. Takové prodejce ženou na Kulaťáku vidlemi

Farmářský trh na Kulaťáku začíná tuto sobotu už sedmou sezónu. Podívejte se, co všechno pro vás pořadatelé přichystali. A Pavel Šťastný vysvětlí, proč tu nenajdete zdaleka všechny, kdo se o prodej ucházejí.

25. 2. 2016 18:32
Doba čtení: 4 minuty

Výrobce stahuje i z českého trhu tyčinku Mars. Našel se v ní plast

Začátkem letošního roku se v Německu v tyčince Mars našel kus červeného plastu. Začalo tak vyšetřování, na jehož konci je stažení tyčinek z padesáti pěti zemí světa, včetně České republiky.

Doba čtení: 2 minuty

Virus Zika je v Česku

V ČR byly zachyceny první případy nákazy virem zika. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček potvrdil, že se jedná o muže a ženu, oba pobývali v rizikových oblastech.

Doba čtení: 3 minuty

10 tipů, jak omezit sůl

Jedna kávová lžička představuje přibližně pět gramů soli. To je doporučená spotřeba pro dospělého na den, pro děti je to ještě o dost méně. Soli ale jíme mnohem víc, je skrytá v řadě potravin. Příliš soli nám škodí.

25. 2. 2016 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Salima 2016: Trojice českých výrobců, kterou musíte znát

Před pár dny skončil jubilejní ročník potravinářského veletrhu Salima, který hostil nepřeberné množství vystavovatelů, chutí, vůní i výrobků, které ještě neznáte. Poznejte trojici těch, kteří nás nejvíce zaujali.

25. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bolesti hlavy. S jakými léky začít?

Bolest hlavy začne ze stresu, od krční páteře nebo třeba po kávě, ovšem kávou se může také zklidnit. Jaké jsou časté příčiny bolesti hlavy a jak si s ní poradit? Bolest hlavy bez léků může trvat až několik dnů.

Doba čtení: 2 minuty

Určení nádoru podle „vůně“ a dalších 7 novinek v boji s rakovinou

Nádorová onemocnění představují dnes jednoho z největších zabijáků vyspělého světa. Novinky ve výzkumu jsou proto opravdu univerzální: zahrnují nové látky nalézané v přírodě, nové syntetizované chemikálie, dokonalejší přístroje i chytřejší statistické přístupy. Řadu výsledků reportují i vědecké instituce z ČR.

25. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 7 minut

Co pomůže odhalit barva „nudle“ z nosu

Nebývá zvykem, že bychom při rýmě dlouze zkoumali obsah našeho kapesníku. Někdy se vás na barvu nosního hlenu zeptá lékař nebo lékárník – a dobře ví, proč to dělá. Jak to, že mají „nudle“ různou barvu, a co to pro vás znamená?

Doba čtení: 2 minuty

Jak na chřipku? Nepleťte si ji s nachlazením

S chřipkou se v těchto dnech setkáváme téměř všude. Někdy si ji ovšem pleteme s nachlazením. Jak dlouho chřipka trvá, jaké jsou její příznaky a inkubační doba a jak ji účinně léčit?

24. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Čočková polévka – optimální zdroj přirozených cukrů

Čočka má mnohé výhody, a nemusí dokonce ani nadýmat, když víte, jak na to. Každá z barevných variant čočky se hodí trochu na něco jiného, ale tradiční českou polévku si připravíme z hnědé čočky.

Doba čtení: 3 minuty

Restaurace píší: Alergeny máme ve všem. To je na pokutu

Jindřich Pokora, ředitel kontroly potravinářské inspekce, exkluzivně pro server Vitalia.cz prozradil, proč někdy nemůže udělit milionovou pokutu i jak se v restauracích špatně značí alergeny.

Doba čtení: 2 minuty

Zubní protézu platí pojišťovna jednou za tři roky

Zubní náhrada není na věky. V případě poškození máte nárok na novou, ovšem v případě, že ta předchozí sloužila stanovenou dobu a nebyla poškozena např. nedbalým zacházením.

23. 2. 2016 8:00
Doba čtení: 2 minuty

13 tipů, jak nahradit cukr

Sacharóza. Mnozí jí říkají bílý jed. Odvádí z těla minerální látky, oslabuje imunitu a způsobuje řadu civilizačních onemocnění. Víte, jak bílý cukr nahradit? 13 tipů má svá pro i proti.

Doba čtení: 3 minuty

Test CRP spolehlivě pozná, jestli skutečně potřebujete antibiotika. Jaký a za kolik?

CRP test již několik let pomáhá s otázkou: nasadit, či nenasadit antibiotika? Může vám ho udělat lékař, ale víte, za jakých podmínek? Můžete si ho koupit v lékárně a udělat sami doma, tušíte ale, za jakou cenu a nakolik je takový test spolehlivý?

23. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Komplex méněcennosti je v hlavě. Jak se ho zbavit?

„Pane Nováku, po důkladném vyšetření konstatuji, že vaše pocity méněcennosti nejsou neurotické ani netvoří komplex. Vy prostě méněcenný jste…“ praví již vousatý psychiatrický vtip. Co si počít s mindráky?

Doba čtení: 5 minut

Pátrání po stopách falešného sýra připomíná detektivku

Česká veterinární správa odhalila falešný sýr Eidam, který sýrem vůbec nebyl. Jednalo se o náhražku, ve které byl mléčný tuk nahrazen tukem rostlinným, a šlo o nemalé množství – šestnáct a půl tuny. Kdo stojí za tímto podvodem?

22. 2. 2016 15:38
Doba čtení: 2 minuty

Kontaktní čočky: 5 největších chyb, které děláte

Kontaktní čočky dnes válcují tradiční brýle, v mnoha ohledech nabízejí velké výhody. Oční optici ale vědí, že si často užívání kontaktních čoček sami komplikujeme. Začíná to už tím, že nevíme, jak čočky vybrat, a končí hrubými chybami v zacházení.

22. 2. 2016 12:29
Doba čtení: 4 minuty

Příliš horlivý běžec si brzy zničí zdraví, říká trenér

Běhání není zdravé, když běžíte špatně. Lidé více řeší boty, hubnutí, sporttestery, místo aby se zaměřili na správnou techniku a tréninkový plán. „Kdo nenašlapuje správně, může běhat celý život a spíš si uškodí, než aby něčeho dosáhl,“ říká Miroslav Semerád.

22. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 11 minut

Proč podstoupit detox? Je prevencí rakoviny tlustého střeva a zbaví vás únavy (Komerční sdělení)

Detox se momentálně skloňuje ve všech pádech. Chrání organismus před zhoubnými vlivy toxinů, pomáhá odstranit únavu, stimuluje správné fungování imunitního systému, zbaví vás parazitů, obnoví hormonální rovnováhu v těle, vyčistí pleť, zbaví vás akné a nabije vás pozitivní energií. Jeho kladných účinků je však mnohem více. Právě proto byste se do něj měli pustit i vy!

22. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Padají vám vlasy víc než dřív? Zjistěte příčinu a zahajte léčbu

Denně nám vypadne kolem stovky vlasů. Co ale dělat, když jich najednou začneme ztrácet mnohem víc? Pomoc s padáním vlasů najdeme u lékaře, v lékárně i v drogerii.

22. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

5 receptů, jak naplno využít účinky grapefruitu

Grapefruity jsou bohaté na vitamíny, ale tím to nekončí. Jezte i semínka. Vykazují silné antibiotické účinky. Můžeme je používat při nachlazení, kašli, chřipce… Citrusy se hodí i k detoxikaci.

Doba čtení: 2 minuty

Asijský street food jede: Takhle se vaří na ulici

Před časem jsme mapovali českou „streetfoodovou scénu“. Na jídlo na ulici u nás teď není zrovna ideální počasí, ale můžeme se zatím alespoň podívat na zahraniční inspiraci.

20. 2. 2016 19:51
Doba čtení: do minuty

Stejný výrobek, různé složení. Jde o nehoráznou manipulaci, bouří se Češi

V Německu pořídíte identické potraviny jako u nás, ale s rozdílným složením, často lepším. Dochází k etickému klamání spotřebitele, říká ministr zemědělství a hodlá situaci projednávat s dalšími evropskými partnery.

Doba čtení: 4 minuty

10 nejprodáva­nějších léků na alergie

Alergické reakce lze potlačit některými léky. Některé jsou vhodné i pro kojence a malé děti, jiné volíme při příznacích alergie u dospělého.

19. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

5 novinek o e-cigaretách, které si vzájemně odporují

Fungují e-cigarety jako nástroj odvykání kouření, konzumují je nekuřáci, nebo je vyhledávají hlavně klasičtí kuřáci coby zpestření? Nejnovější výzkumy a statistiky mnohé naznačují a na mnohém se neshodnou.

Doba čtení: 5 minut

Špína, plíseň a škůdci: Každá třetí restaurace neprošla

Potravinářská inspekce od ledna loňského roku kontroluje i restaurace a další provozovny společného stravování. A není spokojená. Podívejte se proč.

18. 2. 2016 13:29
Doba čtení: 2 minuty

Proč oběti šikany mlčí

O šikaně učitelky žáky referovaly nejen bulvární deníky na prvních stranách. Jak se něco takového může stát, ptáte se? Přiznat, že jsem obětí šikany, bývá těžší, než ji snášet.

Doba čtení: 3 minuty

Čekáte miminko? Už si hledejte pediatra

Dětského lékaře je dobré vybrat už v těhotenství – jeho první návštěva probíhá brzy po porodu. Co by vás mělo zajímat? Hodnocení lékaře, ordinační hodiny, vybavení ordinace… jsou i další „nadstandardy“, které později oceníte.

18. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Vážně je bio lepší? Není to tak, jak tvrdí studie

Nová studie prý potvrzuje, že není nad bio. Je to trochu jinak. Lepší nutriční vlastnosti biopotravin jsou dány hlavně šetrnějším hospodařením, visačka „bio“ tu není nezbytná.

Doba čtení: 4 minuty