největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Zdraví
»
Nemoci a úrazy
Nemoci a úrazy
5 611
–
5 640
/
6 090
První strana
Předchozí strana
180
186
187
188
189
190
200
Následující strana
Poslední strana
Aby vám vyhřívaná deka nepřipravila horké chvíle
Hledáte tip na Vánoce? Darujte teplo! Ale nezapomeňte, že vyhřívaná deka je elektrospotřebič a při nedodržování pravidel byste si mohli nejen zatopit, ale taky zavařit.
Martin Liška
16. 12. 2011
Ceny očkování se od ledna 2012 mění
Počátkem nového roku dojde ke změnám v pravidlech očkování. Zejména rodiče dětí ušetří za vakcíny proti papilomaviru, který způsobuje rakovinu děložního čípku, nebo proti pneumokokům.
Kateřina Kolářová
14. 12. 2011
Procedury s rybičkami Garra rufa jsou hit, odborníci jim ale nefandí
Pedikúra či terapie „doktora ryby“ se nabízí ledaskde. Než někoho obšťastníte poukázkou do kosmetického salonu, nebo tam vyrazíte sami, přečtěte si, jaké výhrady mají lékaři a hygienici.
Veronika Řeháková
13. 12. 2011
Konopí by mělo být od příštího roku na recept
Marihuana by měla příští rok oficiálně pomáhat pacientům. Ti by si ji vyzvedávali na recept. Usnesl se na tom tým expertů. Marihuanu k léčbě by pěstovaly státem kontrolované agentury.
Redakce
9. 12. 2011
Posilování imunity je dobrý byznys, co ale opravdu funguje?
Pilulek, které se nám vnucují a podbízejí, že vylepší naši imunitu, jsou stovky. A nejsou levné. Jak se v nich vyznat a co skutečně pomáhá? Imunoložka Blanka Říhová to ví.
Kateřina Kolářová
9. 12. 2011
Rádi si pospíte? Mohou za to geny
Pánové, nenadávejte ženám, že už zase usnuly u televize. Dámy, nechte své muže prospat půl víkendu. Oni totiž za to, že mají vyšší potřebu spánku, nemohou. Je to v genech.
Redakce
8. 12. 2011
Psychosomatika - popelka našeho zdravotnictví
Co bylo dřív slepice, nebo vejce? Tato prastará otázka se nevyhne ani moderní medicíně: Kde se v pacientovi vzala nemoc? Vzniká nejprve na těle, nebo na duši? Nebo je to všechno jinak?
Richard Gilík
8. 12. 2011
Moč k lékaři nenoste v zavařovačce!
Pro správný efekt vyšetření moči je důležité dodržet určitá pravidla. Jak zabránit zkreslení výsledku a co všechno lékař z vaší moči pozná?
Kateřina Kolářová
7. 12. 2011
Těhotné by měly dát pozor na kávu v kavárnách
Že je káva pro těhotné ženy nevhodná kvůli obsahu kofeinu, řadě žen rychle prozradí vlastní žaludek. Angličtí vědci teď zjistili, že káva je pro těhotné ještě nebezpečnější.
Redakce
2. 12. 2011
V dětských zubních pastách jsou látky, kterým je lepší se vyhnout
Děti pastu jedí. Do jejich těla se tak dostanou obsažené emulgátory, pěnidla, sladidla či fluoridy v mnohem větším množství, než je záhodno. Co všechno jsme našli?
Kateřina Kolářová
2. 12. 2011
Ode dneška platíme za zdraví víc
Další část reformy zdravotnictví začíná platit právě dnes. A znamená, že si v nemocnicích připlatíme víc za zdraví. V lékárnách už také nedostaneme třicetikorunový bonus.
Redakce
1. 12. 2011
Lepek, dříve zakázaný, se vrací do výživy nejmenších dětí
Zatímco před deseti lety se považoval lepek ve stravě kojenců hlavně kvůli celiakii za zlo, dnes se přímo doporučuje, aby ho ochutnali dřív, než jim bude půl roku. Proč a v jaké podobě?
Anna Příhodová
1. 12. 2011
Premenstruační syndrom otráví ženám až osm let života. Není to nutné
Výkyvy nálad, podrážděnost a citlivost prsou několik dní před menstruací postihují řadu žen. Často si ani neuvědomují důvod. Zkuste si v testu, zda se vás taky netýká!
Lenka Krbcová
30. 11. 2011
Kdo rozhoduje o životě a zdraví dítěte: rodič, nebo lékař?
Případ, kdy záchranáři se sanitkou přijeli k porodu doma a proti vůli rodičů odvezli dítě do nemocnice, skončil u soudu. A budí otázky: kdo má právo rozhodovat o zdraví dítěte?
Kateřina Kolářová
30. 11. 2011
Porod doma je největším rizikem pro prvorodičky
V Británii vyčíslili riziko spojené s domácími porody. A ze studie vyplynulo, že největší riziko hrozí ženám, které rodí poprvé. Pro ty, které už děti mají, porod doma není rizikem.
Redakce
29. 11. 2011
Obsedantně-kompulzivní porucha se léčí antidepresivy nebo zákazem mytí rukou
Nadměrný strach ze špíny a infekce a pak urputné mytí nebo uklízení. To jsou nejčastější projevy úzkostné poruchy, která trápí miliony lidí. Co by měl vědět nemocný a jeho příbuzní?
Richard Gilík
28. 11. 2011
Zápach z úst – sami sebe cítit nemusíte
Pokud někomu páchne z pusy, okolí s tím bude mít problém. Přitom postižený to často netuší. Příčinou zápachu z úst není jen špatná hygiena, ale i nemoc, užívání léků či únava. Co s tím?
Veronika Řeháková
25. 11. 2011
Rozmyslete si, na které straně hranic se zraníte
Dopravní nehoda, úraz při sportu, infarkt… Potřebujete rychlou zdravotnickou pomoc, jenže sanitka vás veze namísto do blízké nemocnice desítky kilometrů odtud. Jak je to možné?
Martin Liška
24. 11. 2011
Kdo nesmí za volant? Opilec, epileptik ani těžký diabetik
Tragédie v Hradci Králové vyvolala debatu o tom, která onemocnění se neslučují s řízením auta. Jakých chorob se to týká a co dělat, pokud jde třeba o vašeho nesoudného senilního dědečka?
Kateřina Kolářová
23. 11. 2011
Spiraldynamik – naučí správnému používání vlastního těla?
Máte problém s plochýma nohama? Kulatými zády? Trápí vás kolenní nebo kyčelní klouby? Možná by vám pomohla metoda, která se zabývá nápravou i prevencí špatných stereotypů pohybu.
Richard Gilík
23. 11. 2011
Noční pomočování dětí je vážný problém a měl by se řešit hned
Ve spánku se pomočuje 15 procent pětiletých a 10 procent šestiletých dětí. A jak ukázaly výzkumy, ne všechny z toho vyrostou, jak se domnívá polovina rodičů. Co s tím? Jednat.
Redakce
22. 11. 2011
Toxoplasma: co všechno nám provede parazit?
Toxoplazmóza, infekce roznášená hlavně kočkami, je pokládaná víceméně za neškodnou. Jenže to je omyl – toxoplasma nás přeprogramuje a hraje si s námi – jako parazit s myší.
Pavel Houser
22. 11. 2011
Brní vás prsty? Možná za to mohou cévy, možná počítač
Brní vás občas konečky prstů nebo rovnu celé prsty tak, že je ani necítíte a ještě vám navíc zbělají? Může jít o prkotinu, i o signál nemoci. Možné hlavní příčiny jsou tři.
Anna Příhodová
21. 11. 2011
Koukáte se do záchodu před spláchnutím?
Měli byste. Takový pohled vám může zachránit život. Krev ve stolici je prvním příznakem nádoru. Nebo se vám snad chce žít s pytlíčkem na břiše, tedy vývodem střev po rakovině?
Redakce
18. 11. 2011
Pilulka poslední záchrany – je dobře, že je nově bez receptu?
Stačí kapka, už to ťapká… To platilo kdysi. Dnešní generace má hned dva přípravky antikoncepce „po styku“. Oba však mají svá rizika. Navíc nejsou pro každou ženu a nejsou stoprocentní.
Kateřina Kolářová
18. 11. 2011
Taky vás budí cuknutí před usnutím?
Nemoc to sice není, ale je to nepříjemné, když se sladce propadáte do spánku, chybí už jen vteřina či dvě, abyste o sobě nevěděli, a najednou sebou celé tělo škubne a probudí vás…
Kateřina Kolářová
16. 11. 2011
Na pobyt v lázních budeme víc doplácet
Do lázní budeme na pokladnu jezdit už jen na kratší dobu a na některé, zejména dýchací či kožní choroby, lázně už lékař nebude smět předepsat vůbec. Omezení by měla platit od jara.
Redakce
15. 11. 2011
Dá se barva očí použít jako primitivní test otcovství?
Jak přijdeme ke své barvě očí? Jsou modroocí novorozenci strategií přírody proti odhalení kukaččích dětí? Do kdy se barva očí může změnit a jak souvisí s povahou člověka?
Radek John
15. 11. 2011
Chronický únavový syndrom, nebo obyčejná únava?
Pociťujete často vyčerpání, ačkoliv odpočíváte dostatečně? Nechápete, co se s vámi děje a lékař vám nedokáže poradit? Možná trpíte chorobou, která je dosud opředena mnoha nejasnostmi.
Richard Gilík
14. 11. 2011
Transplantace ledvin: na čekací listinu se dostanou jen někteří
V české medicíně je to tak, že všichni pacienti teoreticky dostanou vše. Mají na to nárok, a to na tu nejmodernější dostupnou léčbu. Realita je ale jiná, jak je vidět na nemocech ledvin.
Kateřina Kolářová
10. 11. 2011
5 611
–
5 640
/
6 090
První strana
Předchozí strana
180
186
187
188
189
190
200
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Plicní embolie
Svrab (skabies)
Spálová angína
Pátá nemoc
Bolest na hrudi
Revmatoidní artritida
Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Černý kašel (pertuse)
Růže (erysipel)
Agorafobie (strach z otevřených prostorů)
Všechny nemoci
PODCAST: Léky na obezitu jsou skoro zázračné, říká lékař z IKEMu
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji