Hlavní navigace

slunce

Můžu se předávkovat vitamínem D?

Hlavním zdrojem vitamínu D je slunce, doplňovat ho můžeme také vhodným jídelníčkem a speciálně obohacenými potravinami či doplňky stravy. Odborníci vysvětlují, jak na to.

17. 10. 2018 10:24
Doba čtení: 3 minuty

Za sluncem s homeopatií: Jaká pomůže při alergii?

Svědění, zarudnutí až drobné puchýřky. Kůže může na slunce reagovat i jinak než jen zbarvením krásně dohněda. Potíže pomohou zmírnit některé homeopatické léky.

Doba čtení: 3 minuty

Českým dětem chybí vitamín D, ukázala studie. Mají málo slunce

Jsou české děti dostatečně zásobeny vitamínem D? Na tuto otázku se snažila najít odpověď studie Státního zdravotního ústavu.

17. 8. 2017 11:32
Doba čtení: 4 minuty

Rychlá pomoc na spálená záda

Podcenili jste sílu slunce a podařilo se vám spálit si záda a ramena? Chlaďte!

29. 5. 2017 10:35
Doba čtení: 4 minuty

Maligní nádor má dobrou prognózu jen ve velikosti tečky

Půjdeme se opalovat? Věta, kterou dermatolog nerad slyší. Ihned se mu totiž vybaví ty nejhorší případy z jeho praxe, kdy lidé přišli až tehdy, když jim maligní melanom vzal kus tváře.

27. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Pozor na kolapsy z horka, bude až 36 °C

Nesledovali jste předpověď počasí a vyrazili jste do práce v džínách a mikině? Pozor na kolapsy, dnes nás čeká extrémně horký den. A zítra bude ještě hůř. Kdo je horkem nejvíc ohrožen?

23. 6. 2016 10:57
Doba čtení: 1 minuta

Guru aromaterapie: Sluneční alergie neexistuje

Aroma = vůně, terapie = pomoc na životní cestě. Aromaterapie si nachází stále více příznivců. Karel Hadek se jí věnuje úspěšně už desítky let a vyvinul i preparáty na opalování, podle svých slov excelentní průvodce slunečními dny. Vysoké UV faktory mezi nimi ale nenajdeme.

Doba čtení: 6 minut

Mýty o opalování: voděodolný krém vodě neodolá

Mazat, mazat, mazat – je jednoduché pravidlo pro celé léto, které se týká opalování. Mažte se krémy s vysokými faktory a nevěřte stoprocentní voděodolnosti nebo slunečníku. Nebo se mažte samoopalovacími krémy a na slunce nechoďte.

Doba čtení: 5 minut

Spáleniny od slunce zchladí přírodní masky a obklady

Připekli jste se na sluníčku? První pomoc najdete v ledničce, ve spíži a na zahrádce… Spáleniny od slunce zchladí jogurtová maska, obklad ze zeleného čaje a koupel z podmáslí.

Doba čtení: 3 minuty

dTest očernil opalovací krémy, výrobce svolává právníky

Spoléháte při výběru opalovacích krémů na předchozí zkušenosti, značku nebo spotřebitelské testy? Pokud jsou to hlavně testy, mějte na paměti, že ne vždy je všechno černé nebo bílé.

Doba čtení: 4 minuty

Opalování u moře může nevratně poškodit DNA

ROZHOVOR: Chystáte se na oddechovou dovolenou u moře, kde se budete výhradně opalovat na pláži? Během jednoho týdne si můžete nenávratně poškodit DNA.

Doba čtení: 5 minut

Jak vyzrát na nejčastější letní úrazy?

Přeceňování vlastních sil se nám při letních štrapácích může pěkně vymstít. Netrénované nohy se zvrtnou, ani nemrknete. Jak si můžete pomoci v domácích podmínkách?

22. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Ozonová vrstva slábne a rakovina kůže sílí

Ozonová vrstva, která nás chrání před škodlivým UV zářením, je nejslabší za posledních osmačtyřicet let. Lékař nám poradí, jak se vyhnout rakovině kůže.

Doba čtení: 4 minuty

Do pětadvaceti je pleť krásná, pak začnou galeje

Kolagenu, který donedávna napínal naši pleť, pomalu dochází dech. Jak zachránit pleť před hlubokými vráskami a zdravotními problémy?

15. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Na dovolené odpočívejte, práce neuteče

Pokud na dovolené hodláte nabrat svěží vítr do plachet, nechte své tělo odpočinout a nezatěžujte ho prací. Jak se vyhnout stresu i na dovolené poradí specialistka na lidské zdroje.

10. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Samoopalovací krémy jsou přijatelnou variantou pro ty, kdo nutně chtějí hnědnout

Že opalování není zdravé, to víme. A že i lékaři místo něj doporučují používat samoopalovací krémy, to taky. Jejich zdravotní nezávadnost však neplatí stoprocentně ani pro každého.

Doba čtení: 4 minuty

Solária nedodržují předpisy, překračují i limity záření

Mezinárodní akce kontrolovala evropské provozovatele solárií. Nevarují spotřebitele před riziky, předpisy jim nic moc neříkají a ve více než polovině případů nehlídají limity UV záření.

10. 7. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Při úžehu a úpalu pomůže mokrá žínka i homeopatika

Kdo se ještě nesetkal s úžehem či úpalem, má štěstí, ale třeba u malých dětí to jde rychle: organismus se přehřeje, a co teď? Kromě konvenční medicíny pomohou drobné triky i homeopatie.

Doba čtení: 3 minuty

Připravte kůži na sluníčko a opalování!

Vrhnout se do léta a do slunění bez jakékoliv přípravy znamená, že si koledujete o malér a třeba i o melanom. Jak tedy kůži připravit na opalování? Radí dermatolog Vladimír Vašků.

1. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 5 minut