Hlavní navigace

ortopedie

Proč se u nás vbočený palec operuje technikami z minulého století?

Vbočený palec si můžete nechat odoperovat zastaralou metodou tzv. na pojišťovnu, nebo využijete nejnovějších postupů a vše si zaplatíte. Jaké jsou rozdíly v operacích, následné hybnosti palce a postupu?

13. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 8 minut

Pád z kola, autonehoda, střelné poranění… Lopatku si lze zranit různými způsoby

Profesor Bartoníček z pražské Ústřední vojenské nemocnice má druhý největší soubor zlomenin lopatek na světě. Je to skutečný unikát, kterým si český lékař a jeho pracoviště získali mezinárodní uznání.

6. 11. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Na artrózu na rukách kloubní výživa moc neplatí

Sedm z deseti lidí nad šedesát pět let trpí nějakou formou artrózy – degenerativním poškozením kloubního pouzdra, měkkých tkání i kostní struktury. Jak tento proces oddálit a čím si ulevit?

Doba čtení: 6 minut

Choroba se má léčit dřív, než nastane, říká oceněný lékař

Na medicínu Martin Zahradník jít vůbec nechtěl, ale když ji vystudoval, stala se mu koníčkem. Dnes bývalý primář ortopedie a úrazovky v Příbrami tráví důchodový věk jako ambulantní specialista v Sedlčanech. Zkušenost, že choroba se má léčit dřív, než nastane, se mu nakonec propojila s čínskou a fyziologickou regulační medicínou.

Doba čtení: 10 minut

Ortoped: Nejlepší je, když se pacienti ptají a sami se pro kúru rozhodují

„V ortopedii jsem byl vždycky trochu neortodoxní. Ač jsem dlouhá léta chodíval operovat, zároveň využívám manuální medicínu. I s její pomocí jsem nezřídka míval poloviční lékové náklady, než byl běžný průměr,“ říká Karel Srch, ambulantní specialista z Roudnice nad Labem.

11. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 16 minut

Účinnost kolagenových injekcí ověřujeme kloub po kloubu, říká ortoped

Kolagen coby tělu prospěšnou látku uznával už dávno, ke kolagenovým injekcím byl prý zpočátku trochu skeptický. Prof. Tomáš Trč, šéf ortopedie v Motole, jejich fungování ověřil klinicky v koleni: „Chtěli jsme vědět, zda budou fungovat také v rameni či kotníku. Výsledky jsou zatím velmi dobré.“

23. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 11 minut

Barefootové sandály nejsou pro každého

Ať už si takové sandály vyrobíte ze staré pneumatiky, jako to dělají indiáni, nebo je draze koupíte v obchodě, vězte, že nejsou vhodné pro každou nohu. Zvlášť ne pro tu, která je vadná. A těch je většina.

Doba čtení: 4 minuty

Darovaná krev nekončí jen v transfuzích

Rozhodujete se, zda darujete krev? Přečte si o výhodách, které na vás jako na dárce čekají, a kam krev z odběrního místa míří. Ne všechna se využije na operačním sále.

24. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Vbočený palec je pěkná hrůza, ale nemusí být

Vbočený palec má dnes kde kdo. Málokdo ale toto bolestivé a nohy hyzdící onemocnění léčí. A přitom je tolik možností. Přečtěte si doporučení ortopedů.

Doba čtení: 6 minut