Hlavní navigace

nadváha

Umí obezitu léčit i praktický lékař?

Shodit dvě tři kila zvládne každý, s nadváhou a obezitou už je ale třeba vyhledat pomoc specialisty na odborném pracovišti. V budoucnu by ale i obézní pacienty mohl léčit běžný praktický lékař. Zrovna se o této možnosti jedná v Karlových Varech.

Doba čtení: 3 minuty

Vhodné potraviny pro obézní děti

Odborníci připravili základní doporučení pro léčbu dětské obezity určené dětem a jejich rodičům. Týkají se nejen nakupování, vaření či složení jídelníčku. Pomoci mohou i zdánlivé maličkosti.

30. 9. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

dTest: Mléčné tyčinky mají k dokonalosti daleko

dTest hodnotil mléčné tyčinky, které najdete v chladicích pultech supermarketů. Zajímalo ho, kolik obsahují tuku, cukru, bílkovin, ztužených tuků, konzervantů a zda jsou slazené glukózo-fruktózovým sirupem.

3. 8. 2018 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Práce na směny? Je to jako zažívat jet lag

Pracovat na směny není dnes nic neobvyklého. Celá řada lidí se kvůli tomu potýká s narušeným biorytmem. Špatně spí, špatně jí a ještě tloustnou. Kdo je nejohroženější?

10. 5. 2018 15:15
Doba čtení: 3 minuty

Největší studie o českých dětech: Jsou tlusté, nesportují a nejí zeleninu

Jak na tom jsou české děti se sportem, ale i příjmem zeleniny a ovoce, už po několikáté mapuje největší globální studie o zdraví a životním stylu. Její výsledky rozhodně nelze brát na lehkou váhu. Hlavně proto, že vůbec nejsou příznivé.

7. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Obézním hrozí rakovina, nejtlustší generací jsou mileniálové

Nová obsáhlá studie uvádí, že vliv nadváhy a obezity jako narůstajících faktorů na vznik rakoviny děsivě stoupá. Mladá generace přitom již je, nebo brzy bude tlustá jako snad nikdy dříve.

12. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Šťastlivci: tlustí, a přesto zdraví

Leckomu vadí nadváha především z estetických důvodů. Naneštěstí i lidé, kterým je tento aspekt věci ukradený, trpí kvůli obezitě zdravotními komplikacemi. Může být i tlustý člověk zdravý? Do jisté míry ano.

Doba čtení: 4 minuty

Naučte se netloustnout

Více než polovina Čechů má nadměrnou hmotnost. České děti dokonce patří k nejtlustším v Evropě. Zájem o zdravý životní styl by měl jedním z cílů každého z nás. Stojí nejen na správné stravě, ale i na dostatečném pohybu, odpočinku a psychické pohodě.

Doba čtení: 3 minuty

Petr Havlíček radí, jak jíst při práci na směny

Nedivte se, že tloustnete, když máte nedostatek spánku. Petr Havlíček vám poradí, jak se tukovým poštářům kolem břicha vyhnout a jak zvládnout jídelníček i ve směnném provozu.

Doba čtení: 3 minuty

Pryč s pomerančovou kůží: celulitidu zmírní prokrvení

Dolíčkovitá, hrbolatá, nehezká kůže, podobná kůře pomeranče, je nepřítelem mnoha dívek i žen. Proti celulitidě pomáhají procedury na povzbuzení lokálního prokrvení a posílení krevního oběhu.

Doba čtení: 3 minuty

Má dáti – dal. Přijímáme víc energie než vydáváme

Více než polovina Čechů má nadváhu či obezitu. Řada z nás totiž přijímá více energie než vydá. Může za to sedavý způsob života a převaha vysokokalorických, výživově nehodnotných jídel.

Doba čtení: 3 minuty

10 mýtů o tloustnutí: Díky hladovce půjdou kila dolů

Když budete hladovět, vaše hmotnost se možná skutečně sníží. Na chvíli. Pak to bude ještě horší než předtím.

Doba čtení: 4 minuty

Cukr je nový tabák, varuje kampaň

Nová kampaň pod názvem „Action on Sugar“ usiluje o boj s nadbytečným cukrem. „Cynický průmysl vnucuje nic netušícím rodičům a dětem sladké nápoje a ´junk food´,“ říká odborník.

Doba čtení: 2 minuty

6 typů lidí, kteří špatně jedí

Nemusíte být zrovna podnikatel, alternativec, žena na mateřské dovolené, dělník, ortorektik nebo modelka, abyste dělali stejné chyby v jídle. Stereotypní návyky je těžké měnit.

Doba čtení: 7 minut

Proteinová dieta baví bohaté muže a odrovnává ledviny

Nejnovějším hitem, o němž mluví všichni, kdo chtějí zhubnout, je proteinová dieta. Nese totiž ohromné výsledky: za měsíc a půl i dvanáct kilogramů pryč. Jenže hlavně vody.

Doba čtení: 4 minuty

Bulimie: Démon přejídání

Bulimie je záchvatovitá, chorobná žravost. Poněkud vulgární termín je zde na místě. Rozhodně nejde o labužnictví ani jakkoliv vytříbenou konzumaci potravy. Existuje „půstový“ a „WC typ“.

3. 9. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Mentální anorexie: nemoc blahobytné společnosti

Anorexie je výhradně nemoc dívek, jde o projev špatného vztahu k matce, může za ni nadměrný tlak na štíhlost… Tyto zjednodušující mýty odvracejí pozornost od podstaty problému.

Doba čtení: 4 minuty

Jak jíst levně a zdravě

Všichni chceme jíst co nejzdravěji podle všech příruček a doporučení vyhlášených odborníků, jenže to nejkvalitnější jídlo něco stojí. A ne málo. Jak tedy nakoupit levně a přitom zdravě?

Doba čtení: 3 minuty

Plikace zmenší kapacitu žaludku, ale tělo neoklame

Laparoskopická plikace žaludku způsobí, že obézní člověk nemůže přijmout více potravy a má rychle pocit sytosti. Dietním opatřením neujde a poruší-li pravidla, nečeká ho nic příjemného.

Doba čtení: 5 minut

Liposukce – mnohem horší než tvrdí reklama

Jsem blbka. Rozhodla jsem se na stará kolena stát se krásnou a štíhlou. A protože žijeme v moderní době, která je zkratkovitá, vyřešila jsem to liposukcí. Jauvajs.

Doba čtení: 10 minut

Test „smetánků“: Ať jsme tlustí na tři prsty

Konzumace mléčných výrobků se doporučuje, jenže ty odtučněné postrádají spojitost s krávou a po těch tučných se pěkně kyne. Podívejte se na obsah tuků, které obsahují oblíbené smetánky.

Doba čtení: 4 minuty

Tlustá dáma varuje před klamavou reklamou

Sdružení českých spotřebitelů vytáhlo do boje proti nečistým praktikám. Spot připomínající reklamy na „zázračné prostředky na hubnutí“ upozorňuje na nesmyslnost používaných tvrzení.

Doba čtení: 2 minuty

Další ze zaručených diet mate lidi, navíc je za hranou zákona

Vždycky se najde někdo, kdo na hubnoucí zázraky skočí. A je tu nový zaručený hit: přípravek Weight Loss a Purpura Bacca. Propagace tohoto produktu ovšem několikanásobně porušuje zákony.

Doba čtení: 4 minuty

Ženy chodí na pajdu a muži na Chaplina

Víte, proč mají fotbalisti nohy do O a ženy do X? To není začátek vtipu. Křivé nohy mají různé příčiny a naštěstí i různá řešení. Srovnat se to dá. Dokonce existují i „nožní rovnátka“.

Doba čtení: 5 minut

Hroznový cukr není bonbon

Ruličky s hroznovým cukrem připomínají balení bonbonů. To, že je často k mání v lékárně, neznamená, že je zdravější než jiné cukry. K běžné konzumaci se nehodí. Ale svůj dobrý účel má.

Doba čtení: 3 minuty

Nemoci štítné žlázy obviňujeme z tloustnutí. Neprávem

Může za vaše kila navíc štítná žláza? Nejspíš ne! Souvislost je nepřímá – štítná žláza totiž způsobuje únavu a unavení lidé své stavy často řeší luxováním ledničky a pojídáním sladkého.

Doba čtení: 3 minuty

Nejlepší školní oběd vaří v Brně, norma je 34 korun

Ve třetím ročníku celorepublikové soutěže O nejlepší školní oběd, pořádané v rámci projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny Žij zdravě, zvítězily kuchařky z brněnské školní jídelny. Tým ze školní jídelny na náměstí Svornosti v Brně vyhrál s lososem na restované zelenině s bramborovou kaší. Druhé místo patří zástupcům školní jídelny Základní školy Mánesova v Otrokovicích se zdravým karbanátkem, bramborovým salátem s francouzskou zeleninou a jogurtovým dresinkem s bylinkami. Trojici vítězů…

10. 9. 2012 9:51
Doba čtení: 2 minuty

Hubnutí začíná v hlavě, ne prázdným žaludkem

Chcete shodit pár kil? Dřív než vyměníte dort za okurku, nechte si poradit od psychologa. Ať víte, nač si dát v začátcích tuhého boje pozor.

8. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

BMI je zřejmě nesmysl, nebezpečná obezita se pozná jinak

Je více než jen jedna cesta zjistit, jak nebezpečná je vaše tloušťka. Podle nového výzkumu je obyčejné měření krejčovským metrem přesně to, co potřebujete. Vyzkoušejte to!

21. 5. 2012 10:00
Doba čtení: 1 minuta

Břišní tuk nejsou jen viditelné pneumatiky

Jeden druh břišního tuku je vidět, to jsou ty faldy, druhý je ukrytý. A právě on představuje riziko pro zdraví. Obvod pasu naznačí, jak jste na tom. Kolik máte v pase? Víc než 80/94?

Doba čtení: 7 minut