Hlavní navigace

minerály

Test: Má mořská a himálajská sůl více minerálů než kamenná?

Spotřebitelská organizace dTest otestovala vzorky obyčejné kamenné, himálajské a mořské soli. „Reklama se snaží spotřebitele přesvědčit o tom, že stojí za to připlatit si za dražší sůl kvůli minerálním látkám. Je to ale prašť jako uhoď,“ říkají autoři analýzy.

4. 10. 2018 13:30
Doba čtení: 2 minuty

Sodíková pravidla při sportu

Ve stravě běžného člověka je sodíku nadbytek, a tak by měla většina lidí příjem této minerální látky výrazně omezovat. V případě sportujících osob je však situace trochu odlišná.

27. 7. 2018 8:00
Doba čtení: 4 minuty

Nápoje z podzimních plodů dodají tělu vitamíny a minerály

Podzim je vhodnou dobou na vyživení a celkové posílení organismu. Našemu tělu velmi prospěje, když mu před náročným zimním obdobím dodáme tolik potřebné vitamíny, minerály a další cenné látky.

6. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Víme přesně, co člověk pro svou výživu potřebuje

„Existuje jen málo cest, jak upravit rovnováhu živin v těle, ale mnoho situací, jak ji porušit,“ říká profesor Zdeněk Zadák. Kvůli komercializaci chybí v potravinách důležité složky.

Doba čtení: 10 minut

Muži jsou přesolení, ženy překyselené

Nejen příjem správného poměru základních živin a vitaminů je pro náš organismus důležitý. Zapomínat bychom neměli ani na minerální látky. Podle nového průzkumu je nám to ale fuk.

21. 10. 2014 12:03
Doba čtení: 2 minuty

Na trhu jsou dvě novinky k zahnání žízně

Pít se musí, o tom žádná. Ale co když už jsme těch zakonzervovaných a sladily podpořených lahviček přesyceni? Našli jsme na trhu dvě novinky, které vzešly z lůna přírody. Podívejte se.

Doba čtení: 3 minuty

Doplňovat céčko potřebuje jen člověk a morče

Tělo si žádá očistu. Ať už se chcete vyhnout chřipce nebo potřebujete důkladně vyluxovat organismus od škodlivých látek, vsaďte na naše tipy. Detox a vitamíny teď potřebuje každý z nás.

12. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Malým dětem mohou minerálky uškodit, lepší je kojenecká voda

Stejně jako u dětí hlídáme, co jedí, měli bychom kontrolovat i to, co pijí. Ne vše, co teče, je pro ně totiž vhodné. Doporučení připojí i Petr Havlíček.

18. 7. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Nedostatek hořčíku může způsobit potrat

Ženy v těhotenství často neví, že kromě zvýšeného příjmu kyseliny listové a železa potřebují i vyšší dávky hořčíku. Což znamená nejen změnit stravování, ale využít doplňky stravy.

2. 5. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Kojenecká voda je pro nejmenší děti lepší než ta z kohoutku

Kohoutková nebo z plastu? Co se týče těch nejmenších dětí, zní doporučení dětských lékařů jasně: do jednoho roku by matky měly dávat přednost kojenecké vodě před tou z vodovodu.

20. 4. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty