Hlavní navigace

Na trhu jsou dvě novinky k zahnání žízně

Sdílet

 Autor: photl.com
Pít se musí, o tom žádná. Ale co když už jsme těch zakonzervovaných a sladily podpořených lahviček přesyceni? Našli jsme na trhu dvě novinky, které vzešly z lůna přírody. Podívejte se.

Už jste ochutnali kde co, a stále jste nenašli ten svůj šálek kávy? To, co by uhasilo vaši žízeň, tělo obohatilo o potřebné minerální látky a třeba i nahradilo hrstičku z denní dávky vitaminů? Možná jste na správné stopě, na český trh se totiž dostaly dva nápoje, které stojí za pozornost. Každý je výjimečný něčím jiným a každý z nich má šanci stát se pevnou součástí našeho trhu. Jeden ohromuje složením a teplotou a druhý svou čistotou a přírodní dávkou živin.

Pure Coco – není kokosové mléko


Autor: pure coco

Nový nápoj – kokosová voda

První z nich, nese jméno Pure Coco. Jedná se o 100% přírodní nápoj – kokosovou vodu. Nezaměňovat s mlékem, které pochází z hnědých a chlupatých ořechů, jenž své uplatnění najdou především v exotické kuchyni. Kokosová voda se získává z mladých zelených kokosů z Filipín.V zahraničí si touto vitamínovou bombou prolévají hrdla zpěvačky Madonna či Rihanna. A teď se můžete zařadit po jejich bok. Kokosová voda je bohatá na minerální látky, jako je draslík, sodík, vápník a hořčík. Díky těmto minerálním látkám se jedná o nápoj, který hydratuje lépe než voda i sportovní nápoje. 

Čtěte také: Energetické nápoje: kocovina i bez alkoholu

Kokosová voda neobsahuje tuk ani cholesterol a díky tomu je velmi žádaná u sportovců a lidí, kteří fandí zdravému životnímu stylu. Je doporučována i v dietním režimu, protože napomáhá ke správnému spalování a výrazně tak posiluje lidskou imunitu. V kokosové vodě také najdeme kyselinu laurinovou, která je součástí mateřského mléka, díky tomu je také kokosová voda vhodná pro těhotné a kojící. V tropických oblastech se používá jako lék při dehydrataci a v minulosti se používala na ředění krve a při transfúzích, protože je totožná s krevní plazmou.

Natelo – na tělo

Druhou novou tváří mezi novými tekutinami je Natelo. Už na první pohled zaujme, není totiž tradičně umístěn v chladné vitríně ani v regále, má svou vlastní „tepličku“. Tedy speciální vyhřívaný box, který teplotu nápoje ohřívá na teplotu lidského těla, čili na 37 stupňů. Což je tak akorát na přímou spotřebu. Pusu vám nesežehne, v chladu zuby nezatrnou. Firma Kofola věděla, kdy a kam s těmi výrobky zamířit. Na podzim, ideální čas, kdy člověk čekající na zastávce stojí o trochu toho „lidského tepla“ (alespoň v lahvi). A proto jsou na autobusových zastávkách, vlakových nádražích, ve stanicích metra či v trafikách a čerpacích stanicích tyto tepličky. Revoluční je jistě teplota nápoje, o takovém se nám zatím ani nesnilo, ale má pro nás význam i obsah lahve?

Není to příliš vzhledné, ale má to své opodstatnění, ovocný sediment, který leží na dně vyhřáté lahve, je totiž ovocné pyré vyrobené z přírodního koncentrátu. Ovocná složka v nápojích Natelo tvoří 25 – 30 % obsahu. V jednom nápoji je tak obsaženo až 99 ml ovocné složky, čímž výrobce vyzdvihuje přednosti Natela – lze jím prý nahradit část doporučené denní dávky ovoce. 

Čtěte také: Dětská pitíčka: pod matoucími názvy se prodává zatraceně oslazená voda

Pozitivní je i obsah vlákniny, který v jednom nápoji tvoří třetinu doporučeného denního množství. A to nejlepší na závěr. Nápoje NATELO neobsahují žádné konzervanty. Jsou totiž vyráběny unikátní technologií horkého rozlivu, kdy se nejprve ohřejí na teplotu 90 °C, ihned poté se plní do lahviček a nechají zchladnout. Poté se distribuují na prodejní místa, kde se ve speciálních boxech ohřívají na teplotu lidského těla. Plnění teplého nápoje do PET lahviček i opakované zahřívání nápoje v lahvičce bylo pečlivě prověřeno a otestováno. Závěry všech testů vyloučily uvolňování jakékoli látky z obalu do nápoje a potvrdily zdravotní bezpečnost této technologie. 

Autor článku

Redaktorka serveru Vitalia.cz se zaměřuje zejména na kvalitu potravin a kvalitu jejich prodeje. Věnuje se také zdravotní problematice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).