Hlavní navigace

Menstruační potíže

Gynekolog: Bolest v podbřišku neznačí jen menstruaci

Blížící se menstruaci pozná žena podle bolesti v podbřišku. Někdy ale mohou podobné bolesti signalizovat infekci močového ústrojí nebo křečové žíly.

12. 11. 2018 12:00
Doba čtení: 3 minuty

Při silné menstruaci pomáhá citron

Křehká hormonální rovnováha ženského cyklu může být snadno narušena. Obvykle za tím stojí fyzická i psychická nepohoda. Rychlou pomoc od těchto potíží můžeme najít v přírodní terapii.

Doba čtení: 3 minuty

Slabá menstruace má různé příčiny, často je to jen stres

Jestliže se ženě začne náhle zdát její měsíční krvácení „slabé“, nemusí se hned jednat o „velký problém“.

Doba čtení: 2 minuty

Bolestivou menstruaci zklidní bylinky a křen

Některé ženy trpí křečemi a nepříjemnými příznaky spojenými s menstruací. Úlevu mohou najít v přírodní terapii. S menstruační bolestí si šetrně poradí pupalkový olej, bylinkový čaj a křenový obklad.

Doba čtení: 2 minuty

Bolestivé napětí v prsou je způsobeno hormony

Problémy s bolestí prsou trápí řadu žen. Příčinou jsou hormony. Upravit jejich hladinu a zmírnit potíže lze i jinak než pomocí prášků. Pomůže změna životosprávy a dobře vybrané bylinky.

Doba čtení: 6 minut

Bolí vás menstruace? Kašlete na Ibalgin a vyzkoušejte bylinky

Trápí vás bolestivé měsíčky a nezabírá nic jiného než halda léků? Jde to i přírodní cestou. Zkuste změnit životosprávu a začněte více důvěřovat bylinkám. U menzes je nejlepší kontryhel.

Doba čtení: 4 minuty

Migrény často začnou a skončí s menstruací

Jako by nestačilo jedno nebo druhé samo o sobě. Přesný vztah mezi ženskými pohlavními hormony a migrénou nejsme dosud schopni definovat, ale z pozorování je jasné, že určitě existuje.

Doba čtení: 3 minuty

Klimakterium: důležité je to, na co se ženy neptají

ROZHOVOR – Jsem v přechodu, nebo ne? Typických příznaků klimakteria je hodně, ale ženy často netuší, že s ním souvisí. „Třetina ani neví, že přechod nastal,“ říká sexuolog Pavel Turčan.

Doba čtení: 10 minut

Bylinky, nebo hormony - co pomůže v menopauze?

Vaše letitá družka menstruace na váš již nemá tolik času. Přichází nová návštěvnice zvaná menopauza, která se vám cpe do dveří, aniž byste ji čekaly. Co jí nabídnout?

Doba čtení: 4 minuty

Každá potravina obsahuje něco zdraví prospěšného

Tím, jak žijeme a jak se stravujeme, se můžeme řadě nemocí vyhnout. Podle dietoložky Karolíny Hlavaté to platí zejména pro civilizační choroby, ale také zánětlivá a jiná onemocnění.

Doba čtení: 6 minut

Hormonální jóga nahrazuje léčbu hormony

ROZHOVOR – Splašily se vám hormony? Lektorka Adéla Vaculíková ví, jak na padající vlasy, šílené akné i nepravidelnou menstruaci. Hormonální jóga pomůže i během menopauzy a s otěhotněním.

Doba čtení: 6 minut

Menstruaci řídí mozek. Žena menstruovat vůbec nemusí

Tvrzení, že žena musí pravidelně krvácet, je mýtus. Některé ženy jsou bez menzes i roky. Při užívání antikoncepce totiž krvácení buď nenastává, nebo se jedná se o tzv. pseudomenstruaci.

Doba čtení: 7 minut

Antikoncepce bez hormonů? Nitroděložní tělísko GyneFix

Nechcete otěhotnět, ale ani užívat hormonální antikoncepci? Zkuste nitroděložní tělísko. Z měděných kroužků se uvolňují ionty, které ničí spermie a fungují tak jako prevence otěhotnění.

21. 5. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bolestivou menstruaci lze ovlivnit pomocí cviků

Potíže při menstruaci řeší mnoho žen, málo se však ví, že často souvisí s problémy v pohybovém aparátu. A že se bolestí můžeme touto cestou i zbavit. Místo analgetik pomůže cvičení.

13. 4. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Gynekologie pro teenagerky: poprvé se bojí všechny

Slečny od patnácti let mohou navštěvovat gynekologa samy, bez rodičů. Ti se ani nemusí dozvědět, že jejich dcera třeba bere antikoncepci. Co by dívky měly vědět před první návštěvou?

Doba čtení: 3 minuty

Premenstruační syndrom otráví ženám až osm let života. Není to nutné

Výkyvy nálad, podrážděnost a citlivost prsou několik dní před menstruací postihují řadu žen. Často si ani neuvědomují důvod. Zkuste si v testu, zda se vás taky netýká!

Doba čtení: 2 minuty

Menstruace je téma i pro muže

Nutné zlo, ke kterému muži často přistupují typicky machovským způsobem. Jako z reklamy na fernet, mají přece taky své dny. Možná je to vtipné, ale ženskou duši ten panák nevyléčí.

Doba čtení: 4 minuty

Premenstruační syndrom: Trpět nemusíte

Drtivá většina žen pravidelně zažívá některý z příznaků premenstruačního syndromu. Přesto se jen málokterá vypraví k lékaři. Své problémy skrývají a před odborníky je tají.

Doba čtení: 4 minuty