Hlavní navigace

hubnutí

Ve třiceti přichází zlom, od té doby už jen tloustneme

Aktuální průzkum VZP, který v závěru roku 2010 v rámci preventivní kampaně Žij zdravě provedla agentura STEM/MARK, přináší zajímavé informace. V České republice je již více lidí s nadváhou a obezitou než s ideální váhou (či podváhou) v poměru 55 % : 45 % Ve třiceti přichází zlom, od té doby už jen tloustneme Přibírají všichni, sportovci ale méně Třetina Čechů nesportuje vůbec, těch s obezitou je více než polovina Polovina žen se pokoušela zhubnout více jak jednou, nejčastěji mezi 45. a 60.…

26. 1. 2011 8:35
Doba čtení: 1 minuta

Shoďte vánoční kila s odborníky a slevou 50 %

(Komerční sdělení) Nemůžete se po Vánocích podívat do zrcadla? Zkoušíte zhubnout a nikam to nevede? Zredukujte přebytečné kilogramy a zformujte svoji postavu se skutečnými odborníky. Využijte dlouholetých zkušeností a moderního vybavení přední české obezitologické kliniky s jedinečnou 50% slevou. Centrum preventivní medicíny Prevence 2000 založil roku 1993 MUDr. René Vlasák, který se více než 20 let věnuje problematice obezitologie. První na světě popsal tzv. Metabolický syndrom Yu obezity…

25. 1. 2011 10:39
Doba čtení: 1 minuta

Sklepejte zdarma vánoční řízky

Na cukroví se nemůžete ani podívat a z povalování při sledování pohádek už máte pomalu proleženiny? Pojďte v Praze mezi Štědrým dnem a Novým rokem sportovat. Při akci hlavního města Prahy Týden sportu zdarma vás přivítá 33 pražských sportovišť a Vánocemi zchudlou peněženku můžete nechat klidně doma.

22. 12. 2010 13:51
Doba čtení: 2 minuty

Podzim je ideální pro hubnutí

Podzimní měsíce jsou vhodným obdobím pro každého, kdo chce začít s redukční dietou a s pohybem. Díky mírnému počasí a nižšímu výskytu alergenů v ovzduší je ideálním obdobím například i pro alergiky.  Začít hubnout by měli také lidé, kteří do dalšího léta potřebují shodit co nejvíce kilogramů. Čtěte také: Už nechci mít panděro! Větší břicho je realitou téměř každého muže po třicítce. Sportují, nepřejídají se a stejně si musejí rok od roku povolit pásek. Jak se zbavit obtížného pupku?

20. 9. 2010 13:24
Doba čtení: 1 minuta

Hubněte online

Máte problémy s nadváhou? Vyzkoušejte hubnutí v rukou odborníků. V rámci preventivní kampaně Všeobecné zdravotní pojišťovny Žij zdravě odstartuje 1. září 2010 speciální projekt nazvaný Zdravá online reality show, který je zaměřený na zdravý, a hlavně trvalý úbytek váhy.  Během třech měsíců nabídne reality show třem vybraným lidem, kteří mají problémy s nadváhou či obezitou, pomoc se snižováním váhy. Účastníkům se budou věnovat odborníci na obezitu, dietologii, psychiku a pohyb. Ti jim připraví…

25. 8. 2010 9:30
Doba čtení: 1 minuta

Chcete zhubnout a přitom jíst maso?

Libové maso zaujímá v redukčním jídelníčku důležité místo. Díky němu dodáme tělu dostatek bílkovin a množství vitamínů, minerálních látek, esenciálních mastných kyselin a aminokyselin. Maso má navíc příznivou energetickou denzitu (hustotu) a dokáže na delší dobu zasytit.  Pokud však zvolíme nevhodnou kuchyňskou úpravu, výsledné jídlo nebude ani dietní, ani zdravé.

13. 7. 2010 13:20
Doba čtení: 1 minuta

Gaučové hubnutí - nejčastější chyba při redukci váhy

Přípravky na hubnutí kupují zejména ženy. S vlnou veder jako by řada z nich najednou zjistila, že jejich postava není do plavek právě akorát. K tématu: Pohyb napomáhá redukci váhy hned třikrát Některé namísto úpravy jídelníčku a pohybu sáhnou po pilulkách. Doktor Jan Bureš z internetové lékárny DocSimon.cz ale varuje před nejčastější chybou při užívání produktů určených ke snížení tělesné hmotnosti: „Zcela jistě je to gaučové hubnutí – žádná úprava jídelníčku, žádný pohyb a pocit, že tableta…

12. 7. 2010 10:30
Doba čtení: do minuty

Zumba, to je nářez

Je zábavná a navíc se po ní opravdu hubne. Prvky aerobicu kombinuje s tancem v rytmu latinsko-americké hudby. Jen si musíte dát dobrý pozor na kvalitního lektora.

Doba čtení: 5 minut

Už nechci mít panděro!

Větší břicho je realitou téměř každého muže po třicítce. Sportují, nepřejídají se a stejně si musejí rok od roku povolit pásek. Jak se zbavit obtížného pupku?

Doba čtení: 5 minut

Pivní břicha – jsou opravdu z piva?

Stačí se rozhlédnout kolem sebe – většině mužů nepřibývají jen roky, ale také centimetry kolem pasu. Panděro, pupek, cejcha, „pivní“ mozol … Kde je jejich příčina?

Doba čtení: 5 minut

Neplaťte za reklamní iluze

Reklama je všemocná. Z naivity lidí bohatnou především firmy vyrábějící tzv.potravinové doplňky. Jde jen o trik? Je skutečně chemie pro lidský organismus nezbytná?  „V mnoha případech se jedná o vyhozené peníze. Ve zdravé stravě si tělo vezme vše, co potřebuje. Určité potravinové doplňky jsou vhodné například při nedostatku některých minerálů při rekonvalescenci, posílení organismu při závažných chorobách a podobně. Dobrý lékař by měl každému pacientovi poradit, co by měl užívat, a zda je to…

Doba čtení: 1 minuta

Jste štíhlá, ale máte velké břicho? Dieta nepomůže!

Ženy se během posledních dvaceti let změnily. Postava ve tvaru „hrušky“ nahradilo „jablko“. Trápí to hlavně mladé dívky: co dělat s břichem, které neesteticky přetéká přes okraj pásku a ne a ne se ho zbavit? Řada dívek nasazuje tvrdou dietu. Jenže ta podle lékařů problém velkých bříšek nevyřeší! Co tedy s tím?

Doba čtení: 4 minuty

Zábal v mořských řasách vám pomůže zhubnout

Nejprve půlhodinová koupel a poté stejně dlouhý odpočinek ve vonícím zábalu. Ano, byla jsem v lázních. A zároveň se cítila jako u moře. Společnost mému tělu totiž dělaly mořské řasy. Ty můžete jíst nebo přikládat na rány, ale taky se v nich koupat a být do nich zabalená. Jaké to je cítit se jak mořská víla a jako ryba v alobalu?

12. 11. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Chcete zhubnout? Začněte u výběru potravin

Pokud jste se rozhodli ke snížení váhy, rozhodně vám k tomuto rozhodnutí gratuluji. Je jedno, zda to děláte ze zdravotních, osobních či estetických důvodů. Cesta k cíli ale není jednoduchá a bude vás stát spoustu sil a odříkání. Ve volném seriálu článků si zkusíme říct, jak z té cesty nesejít.

19. 10. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Cviky na pevné břicho pro každého

Pokud se na jakékoli hodině aerobního charakteru klientek zeptám, co chtějí posilovat, můžu se spolehnout, že odpověď bude vždy stejná. Břicho a zadek. Právě tyto partie pokládá nejvíce žen za problematické a nelze se divit – ženské tělo totiž skutečně začíná ukládat tukové zásoby právě tam.

25. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut

Sportuji, ale nehubnu. Proč?

Několikrát v týdnu se potíte na spinningu, chodíte plavat nebo se naplno věnujete jinému sportu, ale pořád nehubnete. Rady z časopisů nezabírají a vy si lámete hlavu, čím to je? Může za to jídelníček, geny nebo jednoduše neumíte efektivně sportovat?

Doba čtení: 5 minut