Hlavní navigace

Homeopatie

Homeopatie je léčebná metoda používaná zejména v alternativní medicíně. Je založená na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku, kterého jako celek i léčí. Používá vysoce ředěné (tzv. potencované) látky, které ve vyšší dávce u zdravého člověka vyvolávají příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba (princip minimální dávky a princip podobné léčí podobné).

Zdroj: Wikipedia

Přechod nemusí být nepříjemný

„Menopauza je naprosto v pořádku,“ říká gynekoložka a radí ženám, jak zvládnout nepříjemnosti, které s sebou přináší. Ať už jde o návaly, nebo třeba výkyvy nálad.

17. 12. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Nejlepší, co můžeme udělat pro svůj imunitní systém, je žít v harmonii

Podzim, to je zkouška naší imunity. Snižuje ji stres a přepracování. „Ptejte se, kde je míra toho, co unesete,“ říká lékařka. A my dodáváme: zkuste to dřív, než vám odpoví váš organismus.

Doba čtení: 5 minut

Premenstruační syndrom: Hormonální léčba není nutná

Nervozita a podrážděnost, bolesti. Z milé ženy se v poslední části cyklu stává semetrika. Gynekoložka poradí, jak pomoci ženám, které nechtějí užívat hormonální antikoncepci.

Doba čtení: 2 minuty

O neplodnosti mluvíme až po roce pokusů

Příčiny neplodnosti jsou různé, od vrozených či získaných zdravotních důvodů, stresu a nedostatku pobytu na slunci až po vysoký věk rodičů. „Homeopatie neporazí neplodnost, ale v mnohém může pomoci,“ říká gynekoložka.

25. 9. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Poprvé u gynekologa – připravte svoji dceru

Obavy, strach a stud. Co čeká mladé děvče na první prohlídce u ženského lékaře a kdy by ho měla poprvé navštívit? Pomůže podpora blízké osoby, ale i homeopatie.

Doba čtení: 3 minuty

Léčba akné? Hledejte lékaře, který se vyptává

Mladí, krásní a pupínkatí. Příčin i forem může být mnoho. K akné je potřeba přistupovat z pohledu celostní medicíny. Pomůže pečlivý dermatolog nebo zkušený homeopat.

4. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Zubařka z Brna, ke které chcete chodit s celou rodinou

Zubařka, které se ani děti nebojí. Dokáže se vcítit do jejich kůže, být jim kamarádem, rádcem i pomocníkem se zubním kazem. Jednu takovou jsme našli v Brně, tohle je její příběh.

27. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Za sluncem s homeopatií: Jaká pomůže při alergii?

Svědění, zarudnutí až drobné puchýřky. Kůže může na slunce reagovat i jinak než jen zbarvením krásně dohněda. Potíže pomohou zmírnit některé homeopatické léky.

Doba čtení: 3 minuty

S prořezáváním prvních mléčných zoubků pomůže masáž dásní

Prořezávání prvních zoubků je nepříjemné jak pro děti, tak pro rodiče. Jak oběma stranám ulevit? Jaký je počet mléčných zubů, kdy a jak dlouho rostou a který nejvíc bolí, když se prořezává? Lékařka vysvětlí i to, proč jsme všichni měli první zoubky s varhánky.

14. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Antibiotika a střevní potíže? V žádném případě

Jakmile pominou zimní chřipkové epidemie, s jarem nastoupí střevní virózy. Při výběru léků bychom měli být opatrní a volit takové, které umožní toxinům opustit naše tělo. Pomůže i homeopatie.

Doba čtení: 3 minuty

Na viry s homeopatií

Virózy i chřipka chtějí hlavně klid na lůžku, teplo a dostatečný příjem tekutin. „Nevěřte lékům z reklamy, které sice krátkodobě uleví, ale rozhodně nevyléčí,“ říká lékařka.

Doba čtení: 3 minuty

Endiaron došel. Čím ho lze nahradit?

Endiaron je známý především coby lék proti průjmu. Dodávky tohoto volně prodejného léku jsou od ledna přerušeny a v kamenných i online lékárnách přestává být k mání.

28. 2. 2018 11:01
Doba čtení: 6 minut

Na hory s homeopatiky: největším přínosem je rychlý účinek

Pohmožděniny, šokové stavy, bolesti svalů a kloubů, pooperační péče… Arnica montana má široké využití a je označována za „lék první pomoci“. Přibalte si ji na hory.

Doba čtení: 2 minuty

Homeopatií zubaře nenahradíme, ale přestaneme se ho bát

Homeopatie se využívá i ve stomatologii. Zmírňuje bolesti, urychluje hojení po zákroku nebo je vyhledávaná při strachu z návštěvy ordinace. V žádném případě však nenahradí kvalitní zubní ošetření.

Doba čtení: 3 minuty

Žádná zdravotní obtíž neexistuje sama o sobě, říká lékařka

„Celostní přístup je dnes často používaný termín, aby si však lékař takové postupy osvojil, musí mít standardní medicínu v malíčku,“ říká Eva Klimešová, ambulantní specialistka Centra komplexní medicíny v Třeboni.

Doba čtení: 8 minut

Vánoce: Emoce a spousta jídla

Vánoční svátky nemusejí být šťastné a veselé. Můžete se cítit osamělí, můžete mít zažívací problémy, případně potíže s usínáním. Se vším vám může pomoci i homeopatie.

Doba čtení: 3 minuty

7 pravidel pro homeopatii

Homeopatii může zpochybnit jen ten, kdo ji nikdy nevyzkoušel, anebo ji špatně užíval, tvrdí homeopaté. Jak tedy doporučují malé kuličky užívat, aby pomáhaly?

Doba čtení: 3 minuty

Virus je až poslední kapka. Jak nebýt na podzim a v zimě nemocní?

Kýchání, smrkání, škrábání v krku. Podzim se hlásí o slovo a s ním řada onemocnění. Pokud chcete vkročit do příštího jara bez prodělaných nemocí, začněte s prevencí. A to radši hned.

Doba čtení: 4 minuty

Homeopatie a lidská psychika

Homeopatie se často využívá jako podpůrná a doplňková léčba k mnohým nemocem. Psychické potíže nejsou výjimkou. Jaký je lék první pomoci při nelehké životní situaci?

Doba čtení: 3 minuty

Nemůžete usnout? Homeopatie rozlišuje typy spánkových potíží

Jsou malé a mají problémy s usínáním. Děti a spánek, to je velké téma. Stejně tak mají nejrůznější potíže se spánkem i dospělí. Upravit biorytmus svůj nebo dětí pomůže homeopatie.

Doba čtení: 2 minuty

Homeopatka varuje: Samoléčba je u potravinové alergie nemožná

Vyrážka po jahodách? Zvracení po banánech, nebo dokonce anafylaktický šok po snědení ořechu? Kde se bere potravinová alergie a co na ni říkají lékaři-homeopaté?

Doba čtení: 3 minuty

Není až taková náhoda, že se jmenuji Boiron

Přestože si celý život udržela nezávislost na slavné firmě své rodiny, která je největším světovým výrobcem homeopatických léků, homeopatika k ní neodmyslitelně patří. Michèle Boiron je především lékárnice.

Doba čtení: 7 minut

Homeopatie v rukou sportovců

Bolest, únava, lehká zranění. To všechno tak trochu ke sportu patří. Stejně jako regenerace, odpočinek a péče o tělo. Mnozí vrcholoví i amatérští sportovci by přidali ještě homeopatii.

Doba čtení: 4 minuty

„Jarní“ homeopatické léky pomohou při očistě i únavě

Slunce a barevné květy lákají vyběhnout, ale my bychom raději zůstali v peřinách. Očistěte organismus a zbavte se jarní únavy. Kromě změny jídelníčku pomohou i homeopatika.

Doba čtení: 3 minuty

Jaký homeopatický lék zmírňuje alergické reakce?

Pylová alergie není banální záležitost – bez léčby může způsobovat výraznější vyčerpání, únavu a další komplikace. U lehčích projevů můžete vyzkoušet homeopatickou samoléčbu, což platí i v případě kopřivky.

Doba čtení: 3 minuty

„Dejte mi něco“ na stres nefunguje

Většina z nás žije ve stresu a ten přenášíme i na naše děti. Dnešní stres nás dohoní za několik let. Právě jsme na křižovatce a můžeme změnit směr. Třeba s pomocí homeopatie.

Doba čtení: 4 minuty

Zkoušky zvládnete v klidu – díky homeopatii

Dlouhodobá únava z nevyspání, ztráta koncentrace, nervozita a stres. To zná většina studentů zejména v období zkoušek. Pomoci jim může homeopatie.

Doba čtení: 2 minuty

Jaká homeopatika se mohou hodit o Vánocích

Vánoce jsou za rohem a vy máte pocit, že nic nestíháte? Se stresem i s pocitem přepracování vám může pomoci homeopatie. Stejně tak podpoří i trávení svátečních jídel.

Doba čtení: 2 minuty

Jak si poradit s nachlazením? Nejlepší obranou je útok

Ideální je zakročit hned na začátku nemoci. Takto si můžeme pomoci v okamžiku, kdy cítíme, že „na nás něco leze“, nebo když nás potká například nečekané promoknutí studeným deštěm.

Doba čtení: 5 minut

Co je homeopatický lék a jak vzniká homeopatikum

Lékařka homeopatka vysvětluje postup, kterým vznikají homeopatické léky, i rozdíly mezi homeopatiky, jejich dávkování a vhodné užívání.

Doba čtení: 7 minut