Hlavní navigace

Homeopatií zubaře nenahradíme, ale přestaneme se ho bát

Homeopatie se využívá i ve stomatologii. Zmírňuje bolesti, urychluje hojení po zákroku nebo je vyhledávaná při strachu z návštěvy ordinace. V žádném případě však nenahradí kvalitní zubní ošetření.

Doba čtení: 3 minuty

Podívejte se: Tyhle plastiky byly loni nejžádanější

Zákroky plastické a estetické medicíny jsou stále vyhledávanější. Řada lidí je prý ochotná si na operaci dlouho šetřit nebo si odepřít i dovolenou. Co chtějí nejčastěji?

23. 1. 2018 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Účinnost kolagenových injekcí ověřujeme kloub po kloubu, říká ortoped

Kolagen coby tělu prospěšnou látku uznával už dávno, ke kolagenovým injekcím byl prý zpočátku trochu skeptický. Prof. Tomáš Trč, šéf ortopedie v Motole, jejich fungování ověřil klinicky v koleni: „Chtěli jsme vědět, zda budou fungovat také v rameni či kotníku. Výsledky jsou zatím velmi dobré.“

23. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 11 minut

Chilli dieta je jen další z výstřelků moderní doby, který nepomáhá

Už nějakou dobu se objevují informace o takzvané chilli dietě. Mimo jiné se v nich dozvíme, že chilli papričky či tabletky mají zeštíhlující účinky a pomáhají nám dosáhnout v procesu hubnutí lepších výsledků.

23. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Test kontroloval složení toaletních papírů a porovnával se zahraničím

Toaletní papír je sice součástí naší intimní hygieny, nicméně pro něj neplatí žádné předpisy týkající se chemických látek. Lidé s citlivou pletí či alergiemi mohou na jeho složení reagovat negativně.

22. 1. 2018 11:02
Doba čtení: 4 minuty

Do tradiční medoviny nepatří ani cukr, ani líh

Medovina je alkoholický nápoj, jehož kvalitu, chuť a vůni ovlivňuje jak druh použitého medu, tak doba kvašení, zrání, ale i přidané bylinky a koření. Bohužel i příliš benevolentní legislativa, která výrobcům umožňuje přidání cukru, lihu, barviv a umělých aromat.

22. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Žena muže bít nemůže? Ale týrat ano

„Žena muže bít nemůže, protože ho nepřemůže,“ optimisticky tvrdí lidová píseň. Není to tak docela pravda. Navíc týrání může být pouze psychické. Stačí svého partnera vnímat jako svůj majetek a pečovat o něj hodně podle svého.

22. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Je nutná neschopenka po IVF? Podle odborníka na asistovanou reprodukci ne

Ženy, které na klinikách asistované reprodukce podstoupí metodu umělého oplodnění IVF, často zajímá, zda mají užívat doplňky stravy a jestli po přenosu embrya budou muset na neschopenku a následující dny či týdny proležet.

20. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Zimní úrazy – první pomoc na chodníku i na sjezdovce

Ledovka, ale i náhlý příval sněhu dokáže potrápit nejen řidiče, ale i chodce. Často kvůli nim končí na zemi s řadou úrazů, které vyžadují pomoc ostatních lidí. Umíte pomoci, když si někdo vykloubí rameno, podvrtne kotník, má omrzliny?

19. 1. 2018 15:30
Doba čtení: 6 minut

Jak se vyznat v tucích?

Vyznat se rostlinných tucích, které jsou v nabídce našich obchodů, je poměrně složité. Osvětlíme si, co je pokrmový i tekutý emulgovaný tuk i co vzniká přeesterifikací.

19. 1. 2018 10:00
Doba čtení: 6 minut

Medikům chybí „živí“ pacienti. Komunikaci s nimi se na trenažéru nenaučí

Ne že by medici během studia nezavadili o hospitalizovaného pacienta. Musí, mají na to povinné „kvóty“. Ale mnohdy hrají nad nemocnými přesilovku, k některým chorobám či stavům se dostanou jen obtížně. 1. lékařské fakultě má pomoci spolupráce se společností Agel.

Doba čtení: 8 minut

Dáváte dětem celá vejce? Chyba

Lepší než celé vejce je prý jeho rozptýlení v potravě. Děti, stejně jako dospělí, by měly podle převažujících názorů nutričních odborníků konzumovat zhruba čtyři vejce týdně, na rozdíl od zavedené praxe ale především v takzvané „rozptýlené formě“.

Doba čtení: 3 minuty

Navrch huj, vespod – to jste ještě neviděli

Příšerný hygienický stav v Hostinci Knínice aneb myšička v hrnečku a plíseň v lednici – tak komentují i otrlí inspektoři kontrolu restaurace na Vysočině.

18. 1. 2018 12:56
Doba čtení: 1 minuta

Zbarvení kůže i zápach z úst ukazují na poškození jater. Potvrdí je jaterní testy

Jaterní testy má řada lidí spojené s alkoholem, tento důležitý orgán však může být poškozen různými způsoby. Současně má značné regenerační schopnosti. Důležité je proto problém odhalit včas a začít ho řešit.

18. 1. 2018 11:49
Doba čtení: 3 minuty

Jídlo jako nepřítel. Nedonošené děti mají problémy se lžičkou i přechodem na pevnou stravu

Předčasně narozené děti mají mnohdy potíže s jídlem, někdy i celoživotní. Málo se ví, že příčina leží na samém začátku, v negativní zkušenosti s příjmem potravy v perinatologických centrech. Pomoci může vhodná klinicko-logopedická péče.

18. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 10 minut

Rozdíl mezi fetou a balkánským sýrem? Trik je v mléce

Feta se hodí všude tam, kam byste použili balkánský sýr, v základu jde ale o dva rozdílné sýry. V čem se liší a proč se u nás feta nevyrábí?

Doba čtení: 3 minuty

Hubnoucí senior by se měl vyhnout hlavně 3 věcem. Malé porce jsou jedna z nich

I starší lidé někdy potřebují shodit přebytečná kila a také oni mají sklony pokoušet se o to různými nevhodnými způsoby. Tato kategorie má navíc svá specifika daná věkem.

17. 1. 2018 11:24
Doba čtení: 5 minut

Dějiny mozku: Jak přežít s dírou v hlavě

Mozek člověka byl od nepaměti velkou neznámou. Postupným odkrýváním jeho zákoutí lidstvo přechází od vrtání otvorů do lebky k určení využití mozkové kůry, které údajně nedosahuje ani padesáti procent.

17. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Módní „raw voda“ – předražená i nebezpečná

Hlavně, že je přírodní… bohužel u vody neplatí. Přirozená voda z přírody může představovat vyšší rizika než kohoutková. I když si říká „raw“.

Doba čtení: 4 minuty

Makro má dost polských jablek s pesticidy. Od farmářů požaduje rozbory

Makro ukončilo spolupráci s polským dodavatelem jablek, která obsahovala nadlimitní množství pesticidu. Aktuálně tak v Makru koupíte jen polská jablka, která mají doklady o rozborech s uvedením odrůdy.

Doba čtení: 1 minuta

Žádná zdravotní obtíž neexistuje sama o sobě, říká lékařka

„Celostní přístup je dnes často používaný termín, aby si však lékař takové postupy osvojil, musí mít standardní medicínu v malíčku,“ říká Eva Klimešová, ambulantní specialistka Centra komplexní medicíny v Třeboni.

Doba čtení: 8 minut

Horké nápoje: Do grogu nepatří tuzemák

Smyslem grogu původně byli méně opilí námořníci. Kdyby kdysi viceadmirál zvaný Old Grog své posádce, uvyklé na neředěný rum, horkou vodou naředil tuzemák, vzpoura by se jeho lodi jistě nevyhnula.

Doba čtení: 5 minut

Klobásy patří do lednice. Takhle se prodávat nesmí

Prodávat masné výrobky bez přikrytí a bez uchování při určených teplotách není možné. I tak ale nedávno inspektoři narazili na prodejce, který se bez lednice i bez dokumentů potřebných k prodeji obešel. A není to případ ojedinělý.

15. 1. 2018 12:30
Doba čtení: 1 minuta

Sorry – pečeme jinak, říká autorka mechového dortu

Tolik chvály od návštěvníků i food kritiků se vidí málokdy. Co je na dortech z brněnské cukrárny „Sorry – pečeme jinak“ tak zvláštního? Jsou výborné, krásné a jiné. Šárka Divácká se přitom péct naučila sama, když byla nemocná a nemohla chodit ven. Pekla a četla, o cukrařině, jak jinak.

15. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Řidiči, pozor – i medicínské konopí může zkomplikovat krevní zkoušku

THC, kde by ho nikdo nečekal. Cukrovka a snížená plodnost. Antabus by mohl léčit i rakovinu. Jak ledviny jezdily mezi Prahou a Vídní. A další novinky ze světa vědy.

Doba čtení: 4 minuty

Trable v supermarketu: Nekradu, a přesto pískám

Uíuíuíuí, bezpečnostní rám supermarketu piští, seč mu síly stačí, aby upozornil na zloděje. Oči všech zákazníků čekajících ve frontě se upřou – na zloděje. Ochranka přibíhá chytit – zloděje. Mě.

Doba čtení: 2 minuty

10 výhod pravidelného cvičení. Víte o nich?

Nejen svaly a postava, ale i činnost mozku a nálada. To vše se zlepší díky pravidelnému vhodnému pohybu. Budete zdravější, vyšší a možná i úspěšnější.

Doba čtení: 4 minuty

Řepkový olej: studie zpochybnila, že je zdravý

Skutečně řepkový olej škodí, jak tvrdí nová studie? Její autoři podávali pokusným myším tolik oleje, že by to porazilo i brontosaura.

Doba čtení: 3 minuty

Kdy nosit brýle na dálku? Určitě za šera

Nosíte dioptrické brýle na dálku stále, nebo je někdy odkládáte? Co je lepší a správné? A co se může stát, pokud pacient s oční vadou brýle nosit nebude? Odpoví vám odborníci.

12. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Neplatíte za obědy víc, než je v kraji zvykem?

Útraty za obědy za poslední rok vzrostly o více než pět korun, ukazuje Ticket Restaurant® Card Index. Pod sto korun se ve velkých městech nenajíte. Podívejte se, kolik se utrácí ve vašem kraji.

11. 1. 2018 17:23
Doba čtení: 2 minuty

Bakterie v ledu – problém se týká poloviny vzorků

Téměř polovina hodnocených ledů do nápojů v restauracích nesplnila zdravotní a hygienické limity, informuje SZPI. Obsahovaly například bakterie E. coli a enterokoky.

11. 1. 2018 16:15
Doba čtení: 1 minuta