Hlavní navigace

zahraničí

Jak se chovat při úrazu v Alpách? Někde na vás chtějí vydělat

Situace, kterou si během vysněného lyžování v Alpách raději nepředstavujeme. A přesto je tu denně k vidění: úraz, který si žádá zásah záchranářů, převoz do zdravotnického zařízení a třeba i operaci na místě. Co a jak se bude dít, pokud se zraníte na sjezdovce?

23. 1. 2019 0:00
Doba čtení: 6 minut

Znáte ukrajinské vánoční jídlo? Je to kuťa

Ukrajinců žijí v České republice desetitisíce, o jejich zvycích ale příliš nevíme. Pokrm kuťa, který nesmí chybět na ukrajinském štědrovečerním stole, snadno připravíte podle tradičního receptu i z u nás dostupných surovin. Pochutnat si na něm můžeme nejen o Vánocích.

7. 12. 2018 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Bibimbap: korejské jídlo – těžce návykové

Zatímco takové asijské speciality, jako je japonské suši nebo vietnamská polévka pho, se v Česku už dávno zabydlely, je zde ještě jedna stejně proslulá hvězda asijské kuchyně, o které se toho u nás zatím ale moc neví.

6. 9. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Žít nezdravě se prodraží. Dělejte s tím něco, vzkazují Britové

Velká Británie uvažuje o zvýšení daní za zdravotní služby, stejně jako o jejich větší regulaci. Důvodem je povzbuzení obyvatel, aby se snažili být zdravější.

Doba čtení: 7 minut

Lékař o zahraniční zkušenosti: Kdo vysloveně neumírá, toho vůbec nenapadne jít k lékaři

„Mise v Etiopii mi přinesla nadhled i pokoru,“ říká Karel Urbášek, kterému zkušenost z Afriky změnila pohled nejen na medicínu. Viděl tu případy, které u nás lékaři nikdy neuvidí. Třeba neošetřované otevřené zlomeniny i novorozence, kteří skončí v odpadcích a nikdo to neřeší.

26. 7. 2018 14:59
Doba čtení: 3 minuty

Tip na výlet: Dovolená v ráji. Po slovensku

Je to sice dnes už cizina, ale pořád za humny. Do Slovenského ráje se dostanete rychle a s sebou doopravdy a nezbytně potřebujete jediné – pořádné boty.

Doba čtení: 5 minut

Český les - místo bez atrakcí

Nejsou tu klasické turistické taháky, ale právě díky tomu tady najdete desítky kilometrů prázdných cest. Na německé straně čas běžel přirozenou cestou kupředu, na naší se zastavil…

Doba čtení: 3 minuty

Čeští lékaři ošetřují oběti hromadného znásilnění

Třiatřicet žen bylo hromadně znásilněno v první den nového roku v Demokratické republice Kongo. Lékaři bez hranic, mezi nimiž je i řada Čechů, ošetřují oběti koordinovanného útoku. „Útočníci svázali ženy provazem nebo je pažbou zbraně zbyli do bezvědomí a pak je znásilnili, někdy před zraky jejich dětí,“ uvedla Annemarie Loof, vedoucí mise Lékařů bez hranic v Jižním Kivu. „Oběti byly znásilněny až čtyřmi ozbrojenci najednou. Útočníci pak vyplenili jejich domy a obchody.“

7. 1. 2011 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Máte dost zimy? Už za pár hodin můžete být v tropech

TIP NA VÝLET – Venku je zima, jsme zabalení do svetrů a šál a ti, co zimu nemusí, odpočítávají dny, které nás dělí od příchodu jara a teplejšího počasí. Pokud si chcete zkrátit tohle čekání, sbalte si plavky a letní šaty a vydejte se na pár dní do tropů. Můžete tam být za pár hodin.

Doba čtení: 5 minut

Na velbloudovi po poušti Taklamakan

TIP NA VÝLET – Duny nekončícího písku. Sucho s horkem střídá v noci krutá zima. Tisíce hvězd na obloze pak ukazují kudy dál. Taková je asijská poušť Taklamakan, po které kdysi putovaly dlouhé karavany čítající i stovky zvířat. Jaké to je usednout mezi dva velbloudovy hrby a několik dní pomalu kráčet pouští?

18. 9. 2009 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Koncentrační tábor Osvětim

TIP NA VÝLET – Navštívit bývalý koncentrační tábor Osvětim a blízkou Březinku by měl povinně asi každý. Zvlášť v dnešní době, kdy vzrůstá popularita nacionálně zaměřených stran a sdružení. Teprve v Osvětimi si totiž člověk uvědomí, kam až může vést zhůvěřilá ideologie založená na čistotě rasy.

Doba čtení: 6 minut