Hlavní navigace

Znáte ukrajinské vánoční jídlo? Je to kuťa

7. 12. 2018

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com
Ukrajinců žijí v České republice desetitisíce, o jejich zvycích ale příliš nevíme. Pokrm kuťa, který nesmí chybět na ukrajinském štědrovečerním stole, snadno připravíte podle tradičního receptu i z u nás dostupných surovin. Pochutnat si na něm můžeme nejen o Vánocích.

Přestože v naší zemi je vánoční a povánoční období charakterizováno celou řadou pokrmů, jejichž součástí je maso, minimálně to rybí, u našich východních sousedů tomu tak zdaleka není. Tedy alespoň pokud jde o Ukrajinu, kde je základním tradičním vánočním jídlem kuťa (kutia).

Kuťa: jedno z jídel, které nesmí na Vánoce chybět

Podle tradice bývalo na ukrajinském štědrovečerním stole až dvanáct jídel, ale kuťa nesměla chybět nikdy. Ingredience tohoto pokrmu tvoří prakticky jen rostlinné složky a podle některých variant receptur dokonce jen a pouze produkty z rostlin.

Vzhledem k tomu, že v ČR v současné době tvoří nemalou část obyvatelstva právě Ukrajinci, není proto na škodu si recept na uvedený pokrm připomenout. Může se to hodit při setkání s touto národnostní komunitou nebo při návštěvě Ukrajinců žijících u nás.

Pokrm kuťa si přitom můžete celkem snadno připravit i sami, pokud se ovšem nebudete řídit variantami, které obsahují poměrně drahé, a ne zas tak snadno dostupné složky, jako jsou třeba celá loupaná zrna pšenice, javorový sirup nebo kokosový olej či kokosové máslo.

Recept, který uvaříte i v Česku

Následující recept proto vychází jednak ze surovin dostupných na našem trhu a také ze surovin reálných – nezdá se totiž příliš pravděpodobné, že by třeba právě kokosové máslo bylo zrovna na Ukrajině tou pravou tradiční složkou. Oloupaná zrna pšenice ale ano – ale ty lze sehnat jen v některých specializovaných obchodech nebo v prodejnách ruských potravin. Proto jsou pro přípravu následující varianty kuti zvoleny ječné kroupy (ale obecně lze použít jakýkoli druh krup) a místo rostlinných sirupů med.

Tradiční kuťa

(recept pro 3 až 4 osoby)

Suroviny k přípravě:

  • hrnek ječných krup
  • ořechy (vlašské, lískové, mandle apod.)
  • sušené ovoce (rozinky, meruňky, fíky…)
  • mletý mák
  • med
  • máslo

Kroupy uvaříme do měkka, cca ½ hodiny, ořechy spaříme nebo lehce orestujeme na másle. Ořechy tak krásně změknou a lze je pohodlně nakrájet či nasekat na drobné kousky. Do kastrolu přidáme mák, nakrájené kandované ovoce, ořechy, med, vše dle chuti, podlijeme vodou a chvíli mícháme. Přidáme uvařené kroupy a necháme vychladnout. Dobrou chuť!

Kuťa je dobrá teplá i studená

Stejně jako u jiných druhů pokrmů existuje v případě kuti také celá řada variant, jak už bylo dříve naznačeno.

Konzistenci pokrmu můžeme například ovlivnit délkou vaření krup, respektive obilného základu s tím, že čím je delší vaření, tím je (logicky) výsledné jídlo kašovitější. Místo krup lze kromě toho použít špaldové kernotto, případně rýži.

Pokrm lze konzumovat za studena, ale také ještě teplý.

poporodni_deprese

Nejvyšší variabilitu ale představuje použité ovoce – to jednak nemusí být kandované, ale klidně i čerstvé nebo sušené, nahradit jej lze třeba rozinkami, místo medu lze sladit v zásadě jakýmkoli sirupem, prostě podle toho, jaké má kdo individuální senzorické požadavky. Základní výsledná chuť by ale měla zůstat mírně sladká, což vytváří předpoklad možné obliby i u dětí. Tak či tak jde o veskrze zdravé jídlo.

Galerie: Co se jí Vánoce ve světě? Vánoční dorty i „sladké poleno“ 

Autor článku

Agrární analytik, novinář na volné noze se zaměřením na zemědělství, potravinářství a životní prostředí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).