Hlavní navigace

plastická chirurgie

Izojóga učí cviky pro obličej bez vrásek

Bez zásahu jehly estetického dermatologa a s viditelnými výsledky za pár týdnů. Obličejová jóga čili izojóga umí zpomalit stárnutí vašeho obličeje. Chce to „jen“ cvičit.

11. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 6 minut

Je botox bezpečný? Nejčastější mýty ze světa estetické medicíny

Oblíbené galerie „plastikových“ hvězd dokládají, že i se zákroky estetické medicíny se to dá pořádně přehnat. Nicméně podle odborníků koluje v tomto směru spousta mýtů a fakticky nesprávných informací.

5. 1. 2019 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Dvojitá brada: proč vzniká a jak se jí zbavit

Příčinou podbradku je obvykle nadváha, ale vliv má i genetika. Dvojitou bradu může dokonce způsobit i špatný postoj. Cviky proti podbradku podle lékařů příliš nefungují, k odstranění používají laser.

19. 9. 2018 13:21
Doba čtení: 3 minuty

Nepovedené plastiky: téměř vždy se dá něco dělat

Lidé chodí za odborníky estetické medicíny s naprosto nereálnými představami. „Největším uměním plastického chirurga je odmítnout pacienta,“ říká Svatopluk Svoboda. Každá operace má svá rizika, ale nejproblematičtější plastiky jsou podle lékaře ty s problémovými pacienty.

25. 4. 2018 16:46
Doba čtení: 3 minuty

Podívejte se: Tyhle plastiky byly loni nejžádanější

Zákroky plastické a estetické medicíny jsou stále vyhledávanější. Řada lidí je prý ochotná si na operaci dlouho šetřit nebo si odepřít i dovolenou. Co chtějí nejčastěji?

23. 1. 2018 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Jak zbavit muže většího břicha?

Výrazné pánské bříško opravdu nelze téměř nikdy zmenšit žádnou liposukcí. Plastická chirurgie přesto může pomoci, nicméně bez redukce váhy a zpevnění břišních svalů to nepůjde.

28. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Liposukce není dobrou léčbou obezity. Ani jako poslední možnost

Plastika břicha (abdominoplastika) a liposukce není jedno a totéž, upozorňuje na častý omyl Ondřej Měšťák a vyjmenovává další mýty plastické chirurgie.

Doba čtení: 4 minuty

10 bodů pro operaci očních víček beze strachu

Operace horních a dolních očních víček patří k nejžádanějším a nejčastějším zákrokům estetické medicíny v ČR. Nakolik je efekt zákroku dlouhodobý a co je potřeba vědět před operací?

Doba čtení: 5 minut

Je Venuše Milóská krásná všude?

Plastický chirurg Svatopluk Svoboda má na stole sošku Venuše. Přes tisíce žen, které mu za život doslova prošly rukama, představuje pro něj ideál krásy stále tato starověká bohyně.

Doba čtení: 12 minut

Jak se rekonstruuje penis a vagína?

Při změně pohlaví dochází mimo jiné k operativní přeměně genitálu. „Nová vagína je k nerozeznání od pravé,“ tvrdí plastický chirurg Lukáš Frajer.

Doba čtení: 4 minuty

Vzal jsem si ji kvůli silikonům

Zvětšení prsou ani jiný plastický zákrok v těchto sférách neučiní vztah šťastným. Plastické operace mnohdy provázejí zklamaná očekávání.

Doba čtení: 5 minut

Jak dlouho vydrží face-lift a operace očních víček? Chvíli

Plastické operace nejsou žádná láce, přesto jejich efekt není trvalý. Spíše dočasný. Zaplatíte třeba i padesát tisíc za face-lift, který vydrží jen pět let.

Doba čtení: 5 minut

Falešní lékaři v plastické chirurgii

„Doktor“ bez patřičného vzdělání a zázemí napáchá více škody než užitku. Svědčí o tom nedávný případ odsouzeného podvodníka.

3. 8. 2015 12:09
Doba čtení: 2 minuty

Od korzetu k silikonům a dál: Čekají nás dočasná prsa?

Je to už více než padesát let, kdy světlo světa spatřila první „umělá“ prsa – dílo plastické chirurgie s využitím moderních prsních implantátů. Pokusy o úpravu poprsí jsou však mnohem starší a vize do budoucna smělejší.

15. 5. 2015 11:04
Doba čtení: 7 minut

Operace očních víček: Nejtěžší jsou Asiati

Na své „první oko“ si už prý nepamatuje, ale za pětadvacet let již upravil tisíce víček. Zdeněk Pros přesto i dnes ke každé operaci přistupuje s velkým respektem.

19. 11. 2014 0:00
Doba čtení: 7 minut

Roman Šmucler: Když má doktor slevu, je to špatné znamení

Známý lékař a moderátor si nebere servítky. „Nelegální doktoři píchají místo botulotoxinu vodu, ohrožují pacienty, okrádají stát a nikomu to nevadí,“ kritizuje poměry v estetické medicíně.

Doba čtení: 8 minut

Vědci pěstují náhradní nosy i uši

Chlapec se narodil bez jednoho ucha, mladá žena o něj přišla kvůli rakovině kůže. Muž měl po nehodě nenávratně poškozený nos a jeho funkce. Lékaři všem vypěstovali náhradní orgány.

18. 4. 2014 10:50

Ženy budou nosit „prsa“ s čipem

Prsní implantáty se zabudovaným čipem nabízejí nyní výrobci zájemkyním o umělé poprsí. Čip obsahuje patnáctimístné číslo, z něhož lékaři zjistí základní údaje o implantátu.

8. 4. 2014 10:22

Operaci odstátých uší hradí pojišťovny. Ale jen do deseti let

ROZHOVOR – Není to zbytečná operace, domnívá se lékař. Děti s odstátýma ušima jsou často obětí šikany, a ta je poznamená na celý život. „Doporučuji neotálet,“ říká Félix Ndzahabato.

7. 10. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Možností po odstranění prsu je víc

Jaké varianty se nabízejí po ablaci prsu? Plastický chirurg popisuje výhody, ale i nevýhody jednotlivých zákroků.

29. 5. 2013 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Liposukce – mnohem horší než tvrdí reklama

Jsem blbka. Rozhodla jsem se na stará kolena stát se krásnou a štíhlou. A protože žijeme v moderní době, která je zkratkovitá, vyřešila jsem to liposukcí. Jauvajs.

Doba čtení: 10 minut

„Raději obličej černý, než žádný,“ přál si čekatel na transplantaci

Přední světový transplantolog Bohdan Pomahač vrací lidem tvář, a to do slova. V Praze mluvil o významu nového obličeje pro těžce poraněné i o etických hranicích rekonstrukční chirurgie.

25. 10. 2012 9:00
Doba čtení: 3 minuty

5 mýtů o prsních implantátech aneb Jak se testují silikony

Implantáty procházejí během testování hotovou mučírnou. Řežou je, natahují na 450 % původní velikosti, pouštějí na ně těžká závaží. Certifikované silikony jsou bezpečné, tvrdí lékaři.

Doba čtení: 5 minut

Když vás spraví vlastní tuk

Lékaři v plastické chirurgii využívají novou originální metodu přenosu tuku pacienta na potřebná místa. Uplatnění má nejenom při rakovině prsu, ale i u jizev, psích kousnutí, po automobilových nehodách…

25. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

I plastické operace mají svůj správný čas

I plastiky mají svůj vhodný a nevhodný čas. A taky kontraindikace. Víte třeba o tom, že kdo má celulitidu, neměl by chodit na liposukci? A že některé ženy po operaci prsou nemohou kojit?

Doba čtení: 5 minut

Muži mají i k plastice exaktní přístup

Typický muž zralý pro plastickou operaci? Středoškolák či vysokoškolák mezi 45 a 60 lety. Umí definovat svůj problém a je schopen přijmout pravdu o předpokládaném výsledku, říká lékař.

14. 5. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Pryč s dvojitou bradou!

Sklony k podbradku jsou dědičné, ale přesto můžeme ovlivnit, jestli dvojitou bradu budeme mít nebo ne. Co dvojitá brada vlastně je, jak jí předcházet a co si počít, když už ji máme?

Doba čtení: 5 minut

Chcete zvětšit zadek? Žádný problém. Aneb nové trendy v plastické chirurgii

Některé exotické trendy plastické chirurgie už dorazily i k nám. Chcete mít vyšpulené pozadí à la Jenifer Lopez? Umí to už i naše kliniky. Jaké zákroky jsou nejžádanější?

Doba čtení: 4 minuty

Problematické prsní implantáty má v Česku 2000 žen

Přes počáteční ujišťování, že skandál se závadnými implantáty se ČR netýká, mění úřady postoj k tomuto problému. Ministerstvo zdravotnictví dnes prý zveřejní konečné stanovisko odborníků k problémům s prsními implantáty od firmy Poly Implant Prothese (PIP), které by mohly praskat a působit zdravotní komplikace, uvádí ČTK.

6. 1. 2012 12:08
Doba čtení: 1 minuta

Prsní implantáty podezřelého výrobce se používaly i v ČR

Mezinárodní skandál s vadnými prsními implantáty z Francie zasahuje i k nám. Implantáty francouzské firmy Poly Implant Prosthesis (PIP), z nichž některé často praskají a jsou podezřelé z toho, že podporují vznik rakoviny, se vyvážely do více než 65 zemí včetně Česka. Informovala o tom agentura AFP, která případ označila za velký skandál světového rozměru.

22. 12. 2011 15:39
Doba čtení: 3 minuty