Hlavní navigace

Pálení žáhy

Pálení žáhy není normální. Může vést až k rakovině

Nemusíte podléhat nezřízenému obžerství, abyste pociťovali nepříjemné pálení žáhy. Příznaky refluxní choroby jícnu mohou trápit i ty, kdo v jídle „sekají latinu“. Pokud se vrací, nepodceňujte je.

Doba čtení: 5 minut

Pálení žáhy kupodivu uhasí aromatické koření

Trápí vás neustálé pálení žáhy a nebaví vás už polykat chemická antacida? Zkuste najít pomoc v přírodě. Nepříjemný pocit mírní kefírová kúra, bylinky i brambory. A žvýkání – ale ne žvýkaček.

Doba čtení: 2 minuty

Voda s citronem – zdravý zvyk, ale musí být teplá

Traduje se, že našemu organizmu prospívá, když si ráno dáme sklenici teplé vody s citronem,to není žádná novinka. Ale proč? Přeceňujeme tento zvyk, anebo na něm skutečně něco je?

Doba čtení: 4 minuty

Rozhodl jsem se léčit kašel lékořicí aneb domácí bylinková lékárnička

Každá domácnost má lékárničku pro první pomoc při běžných zdravotních potížích. Vedle klasických přípravků v ní mají své místo i přírodní medikamenty. A je jich mnohem víc než heřmánek.

Doba čtení: 5 minut

Bylinkový speciál: Kozlík lékařský

Nespíte, jste podráždění, trápí vás časté migrény nebo jste nervově vyčerpaní? Nejvyšší čas vybrat polostinné stanoviště a vysadit si kozlík lékařský. Jeho pěstování není nijak náročné.

Doba čtení: 2 minuty

13 typických těhotenských potíží: co s nevolností nebo pálením žáhy

Ve správné komedii prozradí těhotenství hrdinky její náhlá nevolnost. V realitě to zas taková legrace není. Se zdoláním běžných zdravotních problémů výborně pomohou přírodní prostředky.

Doba čtení: 8 minut

Aby žáha nepálila

Není snad člověka, který by nevěděl, jaké to je, když pálí žáha. Koho však trápí pálení jícnu a hrdla pravidelně, může zkusit i homeopatika nebo lidovou medicínu.

Doba čtení: 2 minuty

Pálení žáhy jsou vlastně dvě. První je banalita, druhé průšvih

Pálí vás občas žáha? Pokud je to výjimečné a navíc v souvislosti třeba s těžkým obědem u tchyně, nic se neděje. Pokud však s žáhou bojujete několikrát do týdne, přemýšlejte o léčbě.

Doba čtení: 4 minuty

Co dělat, aby žáha nepálila

Pocit, že člověku cosi pálivého propaluje krk až k žaludku, zná zřejmě každý. Existují kombinace jídla, které by si měl člověk trpící na pálení žáhy odpustit, aby předešel problémům.

12. 4. 2012 10:45
Doba čtení: 2 minuty

Překyselení organismu ovlivníte hlavně jídlem

Jsme prý moc „kyselí“. Přitom správný poměr kyselin a zásad v těle má velký vliv na naše zdraví a stárnutí. Co tedy jíst, abychom se vyhnuli překyselení? Kupodivu – citrony klidně ano.

Doba čtení: 5 minut

Opravdu bychom měli sousto přežvykovat dvacetkrát?

Možná jste taky jako děti soutěžili, kdo bude král, tedy kdo sní jídlo první. Jíst rychle ale není dobře. Nejenom že si ho nevychutnáte, ale zaděláváte si na zdravotní potíže a nadváhu.

Doba čtení: 3 minuty