Hlavní navigace

inkontinence

Jak předpovědět epileptický záchvat

Mezinárodní tým pod vedením českých vědců zkoumal principy záchvatů při onemocnění epilepsií. Výsledky přinášejí zásadní poznatky. „Epileptické záchvaty nepřicházejí jako blesk z čistého nebe,“ konstatují výzkumníci.

4. 12. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Inkontinence mi převrátila život naruby

První uvědomění si, že se něco děje, dorazí náhle, zákeřně a nečekaně. Močový měchýř to už prostě nedává a samovolně se vyprázdní! Šok, proč se to stalo, vždyť se mi nechtělo – to jsou první myšlenky… Tak popisuje své zkušenosti s inkontinencí Jana Navrátilová.

24. 9. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Smartphony ovlivňují užívání marihuany

Vliv technologií na konzumaci návykových látek a další novinky ze světa vědy: Vývoj a testování léků proti rakovině probíhá i v ČR. Jak kuřáci reagují na zákaz kouření v restauracích? Papilomaviry, biopsie a 3D tisk v medicíně.

10. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Ve 35 letech je na pleny brzy. Zacvičte s inkontinencí

Inkontinence, tedy nechtěný a vlastní vůlí nekontrolovatelný únik moči, je velký problém nejen zdravotní a hygienický, ale také sociální. Zkuste s ní zacvičit.

4. 1. 2017 11:00
Doba čtení: 3 minuty

Inkontinenci řeší implantace umělohmotné pásky

Jednou z možností, jak se zbavit močové inkontinence, je operace. Při ní je pacientovi zavedena páska ze speciálního materiálu, která poskytne oporu močové trubici a brání nechtěnému úniku moči. Pro koho je vhodná a kdy ji hradí pojišťovna?

15. 8. 2016 11:37
Doba čtení: 3 minuty

Inkontinence: Dříve či později ji bude mít každá druhá žena

Únikem moči se nikdo nechlubí, jen ji před okolím tají a vložkami zakrývá. A to i několik let. Jak probíhá vyšetření u lékaře a jak se následně inkontinence léčí?

Doba čtení: 5 minut

Rakovina prostaty dnes již nemusí znamenat kastraci

Muže po diagnóze karcinomu prostaty napadají různé otázky. Bojí se, že se jim dosavadní život zhroutí. Mají obavy, jak nemoc zvládnou, jaký vliv bude mít rakovina prostaty na jejich zdraví i na jejich sexuální a partnerský život.

29. 8. 2014 9:00
Doba čtení: 4 minuty

3 věci, které jsou tabu, aby se muži nepočůrávali

Únik moči má různé příčiny, častý je po operacích prostaty. Muže totiž trápí inkontinence stejně tak jako ženy. Škodí jim tři věci: bublinky, kafe a tloušťka.

29. 10. 2013 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Raději se svěřit s inkontinencí, než skončit s plínou

ROZHOVOR – Za normálních okolností vy rozhodujete, kdy půjdete močit. To neplatí, pokud trpíte onemocněním, které „chodí čůrat za vás“. Lukáš Horčička říká: „Inkontinence je tabu.“

Doba čtení: 5 minut

Noční pomočování je dědičné

Děti zvládnou být v suchu do čtyř let věku. Noční pomočování je přijatelné zhruba do pěti let, to platí i pro občasné nehody během odpoledního spánku. Co dělat, když se počůrává školák?

7. 2. 2013 0:00
Doba čtení: 7 minut

Hormonální jóga nahrazuje léčbu hormony

ROZHOVOR – Splašily se vám hormony? Lektorka Adéla Vaculíková ví, jak na padající vlasy, šílené akné i nepravidelnou menstruaci. Hormonální jóga pomůže i během menopauzy a s otěhotněním.

Doba čtení: 6 minut

Kolikrát denně jdete „na malou“?

Hyperaktivní močový měchýř, porucha, která vás donutí neustále sledovat, zda je „po ruce“ toaleta. Potřebujete ji totiž velmi často a někdy velmi narychlo. Přitom je to zbytečné.

Doba čtení: 3 minuty

Je mi přes třicet a počurávám se...

Když se pomočují šestileté děti, znamená to sice, že mají problém, ale je to skoro normální. Jenže co dělat, když jste dospělá žena a trpíte samovolným únikem moči? Řešení existují.

Doba čtení: 5 minut

Téměř polovina českých žen se setkala s inkontinencí

Až 45 procent žen již trpělo samovolným únikem moči nebo se s tímto problémem potýkají nyní. Nejčastěji se u žen vyskytují lehčí formy stresové či urgentní inkontinence. V současnosti trápí drobné úniky moči až 23 procent žen. Dalších 22 procent se s nimi potýkalo v minulosti. Téměř polovina žen o inkontinenci nerada mluví a pokud, tak nejčastěji s kamarádkou. S těmito výsledky přišel průzkum, který pro společnost Apotex zpracovala agentura Factum Invenio.

23. 11. 2010 13:50
Doba čtení: 2 minuty

Čuráte do bazénu?

Plavání a močová inkontinence mají jedno společné – týkají se velké skupiny lidí. Jaké možnosti má člověk, který občas neudrží moč, ale chce chodit do veřejného bazénu?

Doba čtení: 3 minuty

Posilování pánevního dna: Opravdu víte, jaké svaly zapojit?

Inkontinence je nepříjemná a týká se (nebo se bude týkat) téměř každé ženy. Prevencí, někdy i pomocí, je posilování pánevního dna. Víte jak zpevnit pánevní dno? A jste si jistá, že to ví vaše lektorka pilates? Pokud cvičíte špatně, váš stav se může dokonce zhoršit! A pozor, posilovat by měli i muži.

Doba čtení: 4 minuty