Hlavní navigace

dentální hygiena

3 nejčastější chyby při čištění, které vám kazí zuby

Nedostatečná hygiena, nesprávné pomůcky a také bělení zubů podle babských rad. To jsou nejčastější příčiny zničeného chrupu podle zkušeností zubařů a dentálních hygienistek.

27. 11. 2018 19:42
Doba čtení: 3 minuty

Jak vypadá ideální chrup

Je libo dokonalý úsměv? Zubaři sice mají definován zubní ideál, ale upozorňují, že zásadním kritériem dokonalého úsměvu zůstává zdraví zubů i dásní.

28. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

3 nejčastější onemocnění dutiny ústní. Netýkají se i vás?

Zubní kaz i paradontózu způsobují mikrobi. Herpes simplex neboli opar je virové onemocnění. Společně představují nejčastější onemocnění, s nimiž se ve svých ústech potýkáme.

26. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Zájem Čechů o dentální hygienu roste

Dentální hygienu navštívilo loni o deset procent lidí více než v předchozím roce. Více než polovina Čechů nebyla na dentální hygieně nikdy.

14. 10. 2015 12:28
Doba čtení: 1 minuta

Tenhle kartáček je k ničemu. Vyberte si správně

Čistíte si zuby dvakrát denně a stejně co půlrok slyšíte nepříjemný zvuk zubařovy vrtačky? Možná si čistíte zuby špatně. A pokud to děláte špatně vy, tak i vaše děti a jejich děti…

Doba čtení: 4 minuty

Jak s piercingem o zuby přišel

Piercing v dutině ústní může být sice frajeřina, ale taky začátek konce dosud zdravého chrupu. Kov v ústech je pohroma i pro plomby. A co teprve, když piercing ve spánku vdechnete…

Doba čtení: 4 minuty

Zubní kámen, to je prevít…

Zubní kámen nerozbije pračku, ale zato pomůže k parodontóze. Zvápenatění zubního plaku si nepředstavujte jako pomalou tvorbu krápníků. Jde to rychle. Stačí pár dnů špatné ústní hygieny.

Doba čtení: 3 minuty

Dvě minuty a dost? Zubař má dát prevenci víc

Chodíte na prevenci k zubaři? Přesvědčte se, co všechno by preventivní prohlídka měla správně zahrnovat a zda váš stomatolog skutečně poskytuje to, na co máte vy i vaše zuby nárok.

Doba čtení: 4 minuty

Galerie „mučicích nástrojů“ zubaře. Který vydává ten odporný zvuk?

Kdysi chrup spravoval, víceméně trhal, tzv. holič-chirurg. Což zní srandovně, dokud vám takový člověk nesahá na zuby. Dnešní zubaři mají hi-tech vybavení. Ale stejně se bojíme.

Doba čtení: 2 minuty

S elektrickými zubními kartáčky to musíte umět

Elektrický kartáček se tváří, že zvládne všechnu práci za nás. Je to ale skutečně tak? Pokud si vybereme nevhodný model, může našemu chrupu spíš uškodit než dobře posloužit.

22. 1. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Bělení zubů není bez rizika

Bělení zubů nepředstavuje primárně zdravotní problém, ale nevhodným postupem si ho nakonec můžeme zbytečně přivodit. Vysoce koncentrované bělicí gely mají totiž parametry žíraviny.

Doba čtení: 6 minut

Kvůli povlaku jazyka vám může páchnout z úst

V boji proti povlaku na jazyku pomůže speciální škrabka. Vyplatí se hlavně těm lidem, kteří mají k tvorbě povlaku větší sklon. Kdo škrabku používá, tomu také méně páchne z úst.

Doba čtení: 4 minuty

Cena zubních kartáčků neodpovídá jejich kvalitě

Máte doma kartáček se speciálně střiženými vlákny, který údajně vyčistí všechna zákoutí vašeho chrupu? Klasický typ s rovnými vlákny bohatě postačí. Nejdůležitější je stejně technika.

Doba čtení: 4 minuty