Hlavní navigace

čištění zubů

3 nejčastější chyby při čištění, které vám kazí zuby

Nedostatečná hygiena, nesprávné pomůcky a také bělení zubů podle babských rad. To jsou nejčastější příčiny zničeného chrupu podle zkušeností zubařů a dentálních hygienistek.

27. 11. 2018 19:42
Doba čtení: 3 minuty

Jak vypadá ideální chrup

Je libo dokonalý úsměv? Zubaři sice mají definován zubní ideál, ale upozorňují, že zásadním kritériem dokonalého úsměvu zůstává zdraví zubů i dásní.

28. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

5 kroků, po kterých se už nikdy nebudete bát zubaře

Jak mít zdravé zuby? Jednoduše a levně. Cestou ke krásnému a zdravému úsměvu je totiž prevence. Základem je 5 kroků.

20. 3. 2018 12:03
Doba čtení: 3 minuty

Zájem Čechů o dentální hygienu roste

Dentální hygienu navštívilo loni o deset procent lidí více než v předchozím roce. Více než polovina Čechů nebyla na dentální hygieně nikdy.

14. 10. 2015 12:28
Doba čtení: 1 minuta

Jak nejlépe čistit zuby? Bassovou technikou

Jak si správně čistit zuby vás naučí zubní dentistka, ale také odborníci, kteří jsou od dnešní deváté hodiny na Karlově náměstí. Naučí vás i Bassovu techniku.

28. 8. 2015 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Zubní kámen, to je prevít…

Zubní kámen nerozbije pračku, ale zato pomůže k parodontóze. Zvápenatění zubního plaku si nepředstavujte jako pomalou tvorbu krápníků. Jde to rychle. Stačí pár dnů špatné ústní hygieny.

Doba čtení: 3 minuty

Děti mají černé mléčné zuby. Někdy všechny

Čištění dětských zubů je free style, i podle zubaře. Je ale hrozně důležité. Jak moc, pochopíte při pohledu na snímky zoubků dětských pacientů. Tohle byste v puse mít nechtěli.

Doba čtení: 7 minut

Zubaři, kteří nejedou v reklamě, tvrdí: Na zubní pastě nezáleží

Po jaké zubní pastě při nákupu sáhnete? Zubaři se shodují, že je to vcelku jedno, zajímat byste se měli hlavně o to, kolik je v ní fluoridů. Zbytek záleží na tom, jak si čistíte zuby.

Doba čtení: 4 minuty

Bělení zubů není pro každého

Chcete bílé zuby jak z reklamy? Je to možné, ovšem – něco to stojí a nehodí se to pro každého. Měli byste taky vědět, že efekt není na věky, a pečlivě vybrat, kde vám bělení udělají.

Doba čtení: 5 minut