Hlavní navigace

biopotraviny

O titul české biopotraviny bojovala rajčata i dršťková

Českou biopotravinou roku se stala rajčata ve vlastní šťávě, nejobsazenější kategorií byla biovína.

7. 9. 2015 10:55
Doba čtení: 3 minuty

Citlivější přístroje odhalí nelegální používání pesticidů na polích

Odborníci hledají způsob, jak odhalovat nezákonné praktiky při používání přípravků k ochraně rostlin. Nyní představili novinku pro zjišťování pesticidů přímo na polích.

9. 2. 2015 8:30
Doba čtení: 2 minuty

Clean eating není dieta, ale životní styl

„Clean eating“ – čisté stravování není dieta, ale životní styl. Nepřináší nic nového pod sluncem, přesto vám může otočit svět o 180 stupňů. Co vlastně znamená?

Doba čtení: 7 minut

Proč bio kuře stojí 3× víc než obyčejné?

Zatímco bílý bio jogurt se cenově přiblížil běžnému, bio kuře krákoře pořád výrazně dráž než obyčejné kuře. Důvody jsou zřejmé.

Doba čtení: 2 minuty

Šokující lži a banální pravdy o potravinách

„Klamstvá o potravinách! Kŕmia nás hnusom…“ Rozhovor s Miroslavem Spišiakem vyšel původně na slovenském serveru Život.azet.sk. „Šokující lži o potravinách! Rozhovor s člověkem z branže, který odhaluje, jaký hnus jíme,“ převzaly a přeložily posléze Svobodnenoviny.eu.

Doba čtení: 5 minut

Obří food veletrh ukazuje, že i Němci šetří na jídle

Bio emoce na Grüne Woche postupně nahrazuje sázka na senzorické vjemy. Staví se na chuti a vůni. To je jedno z poselství jednoho z největších food veletrhů na světě.

Doba čtení: 4 minuty

6 typů lidí, kteří špatně jedí

Nemusíte být zrovna podnikatel, alternativec, žena na mateřské dovolené, dělník, ortorektik nebo modelka, abyste dělali stejné chyby v jídle. Stereotypní návyky je těžké měnit.

Doba čtení: 7 minut

Blíží se soumrak biopotravin?

Nadšení vším zeleným, eko a bio už má chvíle největší slávy za sebou. Ekozemědělství sice prospívá krajině, biopotraviny však stojí peníze, které jinde chybí. A kvalitou to nesrovnají.

Doba čtení: 4 minuty

Průzkum: kdo u nás kupuje biopotraviny?

Bio vnímáme jako potravinu bez chemikálií a hnojiv, a rovněž jako zdravější variantu konvenčního stravování. Průzkum také ukázal, proč si někteří lidé biopotraviny nekupují.

Doba čtení: 5 minut

Bezradnou prodavačku v bioprodejnách nehledejte

PRO-BIO školí zaměstnance prodejen v intenzivních kurzech. Na základě zkušeností a znalostí pak dokážou poradit třeba s výběrem nového bio vína či doporučit biopotravinu roku.

22. 4. 2013 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Bio kvalitě věří více než 40 % Čechů aneb Jak také vnímat čísla z výzkumu

Už titulek nedávné tiskové zprávy „Biopotraviny připadají Čechům drahé“ je zavádějící. Stejným způsobem by šlo data průzkumu interpretovat i obráceně – pro 63,4 % Čechů drahé nejsou.

Doba čtení: 3 minuty

Biopotraviny jsou možná drahé, jejich logo ale nikdy nebylo zneužito

Jsou biopotraviny stále in? Čechům připadají drahé a nevěří jim, tvrdí průzkum. Bio logo je skutečně garance kvality, oponuje ministerstvo.

Doba čtení: 3 minuty

Vše o bio na jednom serveru

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců na novém serveru nabízí praktické informace pro zájemce o bio produkty.

29. 11. 2012 12:41
Doba čtení: 1 minuta

BioHanka: Otec nemoci neznámý, matkou je vždycky strava

ROZHOVOR – Hanka Zemanová vymýšlí originální recepty pro Biopekárnu Zemanka. „Vždycky mám představu, čím by produkt měl být zajímavý,“ říká. Právě chystá kolekci bio vánočního cukroví.

Doba čtení: 6 minut

Kdo to kdy slyšel? Bio z Číny?

Na mnoha biopotravinách najdete nálepku: Made in China. Je kvalita srovnatelná s tuzemskými potravinami? A proč se k nám vůbec slunečnicová semínka vozí z Číny, když máme vlastní?

Doba čtení: 6 minut

Září je měsícem biopotravin. Co to pro nás znamená?

Ministerstvo zemědělství podporuje produkci biopotravin, ať už propagací ekologického zemědělství, nebo akcí, jichž se čeští bio zemědělci účastní. Zde jsou ty nejzajímavější.

6. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Nominujte svůj oblíbený krámek na Bioprodejnu roku

Svaz ekologických zemědělců PRO-BIO vyhlásil další ročník soutěže o nejlepší bioprodejnu pod jeho křídly. Všechno máte svých rukách, nominujte proto své oblíbené obchodníky. Bio prodejen začleněných do PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců je více než šest desítek po celé České republice, je tedy z čeho vybírat. Kompletní seznam najdete na stránkách PRO-BIO. „PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců vyhlásil druhý ročník soutěže o nejoblíbenější bio prodejnu roku. Prodejnu může nominovat majitel,…

24. 8. 2012 13:28
Doba čtení: 1 minuta

Kdo má pravdu v případu biopotravin, Billa, nebo Blesk?

Společnost Billa se ohradila proti tvrzení deníku Blesk. Tvrdí: Naše biopotraviny jsou v pořádku. BILLA reaguje na tvrzení v článku zveřejněném v deníku Blesk: „Veškeré výrobky privátní značky Naše bio prodávané v síti supermarketů BILLA odpovídají všem normativním a legislativním požadavkům a jsou zdravotně zcela nezávadné,“ uvádí se v tiskové zprávě společnosti. V souladu s Nařízením Komise Evropského společenství 889/2008 je totiž používání deníkem zmiňovaných látek E250, E331 a E301 v…

Doba čtení: 2 minuty

Biopotraviny míří na Kampu, vydrží tam čtrnáct dní

Už zítra se na celých 14 dnů otevřou brány Zelených trhů, které s bio kvalitou obráží celou Českou republiku. Na konci července s úspěchem proběhly v Pardubicích, prvního srpna se ve farmářské tržiště promění pražská Kampa. Právě tam si od zítřejší osmé ranní budete moci vybrat z potravin, které nesou výhradně označení BIO. 

31. 7. 2012 11:00
Doba čtení: 1 minuta

Nálepka "Biopotravina roku 2012" hledá nového majitele

Právě teď finišují přípravy na zářijové vyhlášení Biopotraviny roku. Výrobci budou bojovat o tento prestižní titul hned v osmi kategoriích. Které to jsou?

23. 7. 2012 10:24
Doba čtení: 2 minuty

Reakce: Informace o pesticidech v bio medu jsou zavádějící

Časopis dTest zveřejnil před pár dny výsledky testování medů, v nichž upozorňoval na zjištěné nedostatky. Jedním z nich měly být nalezené stopové prvky pesticidů u medů v bio kvalitě.

18. 5. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Biostyl 2012 ve znamení českých biopotravin

Veletrh Biostyl 2012 se blíží. Nabídne tuzemské bioprodukty a biopotraviny i osobní setkání s farmáři, kteří je produkují. Veletrh Biostyl, který se bude konat od pátku 20. dubna 2012 do neděle 22. dubna 2012 na výstavišti v Holešovicích, bude tento rok prezentací českých biopotravin, festivalem dobrých, kvalitních produktů od ekologických farmářů. Návštěvníci se mohou těšit na přehledně uspořádaný prostor s jednotným vzhledem stánků i biorestauraci.

13. 4. 2012 12:12
Doba čtení: 2 minuty

Je třeba se bát plísní v biopotravinách? Studie dokázala, že ne

Jsou biopotraviny zdravé, protože neobsahují zbytky hnojiv, nebo naopak rizikové kvůli obsahu mykotoxinů? Nová studie z Norska dokazuje, že obavy z bio jídla jsou naprosto zbytečné.

15. 3. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Biojídlo vážně chutná jinak. Otestovali jsme to

Máte pocit, že biojídlo je jen velký podvod a vysavač na peněženky lidí? Tak zkuste totéž, co my. Dejte si dvě jídla vedle sebe a ochutnávejte a ochutnávejte… Zažijete šok.

Doba čtení: 6 minut