Hlavní navigace

estetická medicína

Izojóga učí cviky pro obličej bez vrásek

Bez zásahu jehly estetického dermatologa a s viditelnými výsledky za pár týdnů. Obličejová jóga čili izojóga umí zpomalit stárnutí vašeho obličeje. Chce to „jen“ cvičit.

11. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 6 minut

Je botox bezpečný? Nejčastější mýty ze světa estetické medicíny

Oblíbené galerie „plastikových“ hvězd dokládají, že i se zákroky estetické medicíny se to dá pořádně přehnat. Nicméně podle odborníků koluje v tomto směru spousta mýtů a fakticky nesprávných informací.

5. 1. 2019 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Dvojitá brada: proč vzniká a jak se jí zbavit

Příčinou podbradku je obvykle nadváha, ale vliv má i genetika. Dvojitou bradu může dokonce způsobit i špatný postoj. Cviky proti podbradku podle lékařů příliš nefungují, k odstranění používají laser.

19. 9. 2018 13:21
Doba čtení: 3 minuty

Nepovedené plastiky: téměř vždy se dá něco dělat

Lidé chodí za odborníky estetické medicíny s naprosto nereálnými představami. „Největším uměním plastického chirurga je odmítnout pacienta,“ říká Svatopluk Svoboda. Každá operace má svá rizika, ale nejproblematičtější plastiky jsou podle lékaře ty s problémovými pacienty.

25. 4. 2018 16:46
Doba čtení: 3 minuty

Jak dlouho vydrží botox? Záleží, po kolikáté se dělá

Aplikace botulotoxinu oslabuje činnost mimických svalů, které se podílejí na tvorbě mimických vrásek. Jak probíhá jeho aplikace, kdy je a není vhodná a jaký čekat efekt?

23. 11. 2017 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Manažery trápí zpocené košile

Přibývá mužů, kteří navštěvují kliniky estetické medicíny. Chtějí odstranit tuk, ochlupení i vyhladit vrásky, podobně jako ženy. V jednom zákroku dokonce ženy dotahují. Jde o aplikace proti pocení.

Doba čtení: 2 minuty

Operace očních víček: Nejtěžší jsou Asiati

Na své „první oko“ si už prý nepamatuje, ale za pětadvacet let již upravil tisíce víček. Zdeněk Pros přesto i dnes ke každé operaci přistupuje s velkým respektem.

19. 11. 2014 0:00
Doba čtení: 7 minut

Kdo si nechává vyhladit vrásky botulotoxinem? I mladé a krásné

0,0000000005 gramu. Jen tak nepatrné množství botulotoxinu používá estetická medicína k vyhlazení vrásek. Jde totiž o silný jed. Důležité je proto jak množství, tak přesné místo vpichu.

Doba čtení: 5 minut

Roman Šmucler: Když má doktor slevu, je to špatné znamení

Známý lékař a moderátor si nebere servítky. „Nelegální doktoři píchají místo botulotoxinu vodu, ohrožují pacienty, okrádají stát a nikomu to nevadí,“ kritizuje poměry v estetické medicíně.

Doba čtení: 8 minut

Pryč s dvojitou bradou!

Sklony k podbradku jsou dědičné, ale přesto můžeme ovlivnit, jestli dvojitou bradu budeme mít nebo ne. Co dvojitá brada vlastně je, jak jí předcházet a co si počít, když už ji máme?

Doba čtení: 5 minut

Chcete zvětšit zadek? Žádný problém. Aneb nové trendy v plastické chirurgii

Některé exotické trendy plastické chirurgie už dorazily i k nám. Chcete mít vyšpulené pozadí à la Jenifer Lopez? Umí to už i naše kliniky. Jaké zákroky jsou nejžádanější?

Doba čtení: 4 minuty