Hlavní navigace

botulotoxin

Manažery trápí zpocené košile

Přibývá mužů, kteří navštěvují kliniky estetické medicíny. Chtějí odstranit tuk, ochlupení i vyhladit vrásky, podobně jako ženy. V jednom zákroku dokonce ženy dotahují. Jde o aplikace proti pocení.

Doba čtení: 2 minuty

Kdo si nechává vyhladit vrásky botulotoxinem? I mladé a krásné

0,0000000005 gramu. Jen tak nepatrné množství botulotoxinu používá estetická medicína k vyhlazení vrásek. Jde totiž o silný jed. Důležité je proto jak množství, tak přesné místo vpichu.

Doba čtení: 5 minut

Roman Šmucler: Když má doktor slevu, je to špatné znamení

Známý lékař a moderátor si nebere servítky. „Nelegální doktoři píchají místo botulotoxinu vodu, ohrožují pacienty, okrádají stát a nikomu to nevadí,“ kritizuje poměry v estetické medicíně.

Doba čtení: 8 minut

Trvalé odstranění nadměrného pocení v podpaží využívá laser

Nadměrné pocení je obtížné onemocnění, kterým trpí jedno procento obyvatelstva. Jedním ze způsobů, jak ho omezit, je metoda SmartLipo. Nadměrné pocení je stresující, nepříjemné pro postiženého člověka i jeho okolí, přináší s sebou pocity trapnosti a nejistoty ve společnosti. Nabízí se konzervativní léčba v podobě kosmetického ošetření lokálními léčebnými prostředky nebo aplikace botulotoxinu, které ale nemají trvalý charakter. Radikální možností je pak operační zákrok. Pro oblast podpaží je…

27. 7. 2012 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Proti pocení se využívá botulotoxin. Jak to funguje?

Nadměrné pocení je velmi rozšířeným problémem, který se dá řešit více prostředky.  Definitivním řešením je operační zákrok, který je poměrně náročný na celkovou rekonvalescenci. Druhou nejúčinnější variantou je použití botulotoxinu (BTX). Botulotoxin zastaví aktivaci potní žlázy Cílem tohoto způsobu ošetření je prostřednictvím BTX zablokovat aktivování potních žláz. Z mozku vychází impuls, který se dostává k potní žláze, ale neprojde přes překážku tvořenou BTX a potní žláza tedy nezareaguje…

26. 7. 2012 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Nejméně masa obsahují ty nejoblíbenější paštiky - játrové

Játrové paštiky a bůčkové pomazánky jsou u nás populární. Přitom podle předpisů jim stačí jen minimum masa. Zato na jedinou konzervu s paštikou připadá klidně deset přídatných látek.

Doba čtení: 3 minuty

Pocení je normální. Ale ne litr a půl za hodinu

Lepší koláče na talíři než na triku. Na tom se asi shodneme. Ale co když se někdo potí víc, než je zdrávo a dotyčnému či jeho okolí milé? Nadměrné pocení má přitom řešení.

Doba čtení: 5 minut

Páchnou vám nohy? Řešení existuje

Je to delikátní záležitost. A vážná. Když někomu smrdí nohy, je to problém pro něj i pro jeho okolí. A páchnoucí nohy může mít špindíra, atraktivní žena i elegantní manažer. Co s tím?

Doba čtení: 4 minuty