Hlavní navigace

nadměrné pocení

Když se potíme kvůli psychice, je to hlavně na třech místech

Na to, aby se na našem těle objevily kapky potu, není nutný fyzický výkon, někdy stačí zvýšená míra psychické zátěže či stresu. Odkud pochází „emocionální“ pocení a do jaké míry je naše tělo podřízené psychice?

29. 4. 2017 7:00
Doba čtení: 2 minuty

Manažery trápí zpocené košile

Přibývá mužů, kteří navštěvují kliniky estetické medicíny. Chtějí odstranit tuk, ochlupení i vyhladit vrásky, podobně jako ženy. V jednom zákroku dokonce ženy dotahují. Jde o aplikace proti pocení.

Doba čtení: 2 minuty

Je dobře, že se Češi v práci přezouvají do bačkor?

Papuče v kanceláři jsou české specifikum. I když v tom přeci jen nejsme docela sami. Přezouvání do bačkor k obleku není možná dvakrát estetické, jak je to ale ze zdravotního hlediska?

14. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Trvalé odstranění nadměrného pocení v podpaží využívá laser

Nadměrné pocení je obtížné onemocnění, kterým trpí jedno procento obyvatelstva. Jedním ze způsobů, jak ho omezit, je metoda SmartLipo. Nadměrné pocení je stresující, nepříjemné pro postiženého člověka i jeho okolí, přináší s sebou pocity trapnosti a nejistoty ve společnosti. Nabízí se konzervativní léčba v podobě kosmetického ošetření lokálními léčebnými prostředky nebo aplikace botulotoxinu, které ale nemají trvalý charakter. Radikální možností je pak operační zákrok. Pro oblast podpaží je…

27. 7. 2012 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Proti pocení se využívá botulotoxin. Jak to funguje?

Nadměrné pocení je velmi rozšířeným problémem, který se dá řešit více prostředky.  Definitivním řešením je operační zákrok, který je poměrně náročný na celkovou rekonvalescenci. Druhou nejúčinnější variantou je použití botulotoxinu (BTX). Botulotoxin zastaví aktivaci potní žlázy Cílem tohoto způsobu ošetření je prostřednictvím BTX zablokovat aktivování potních žláz. Z mozku vychází impuls, který se dostává k potní žláze, ale neprojde přes překážku tvořenou BTX a potní žláza tedy nezareaguje…

26. 7. 2012 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Pocení je normální. Ale ne litr a půl za hodinu

Lepší koláče na talíři než na triku. Na tom se asi shodneme. Ale co když se někdo potí víc, než je zdrávo a dotyčnému či jeho okolí milé? Nadměrné pocení má přitom řešení.

Doba čtení: 5 minut

Páchnou vám nohy? Řešení existuje

Je to delikátní záležitost. A vážná. Když někomu smrdí nohy, je to problém pro něj i pro jeho okolí. A páchnoucí nohy může mít špindíra, atraktivní žena i elegantní manažer. Co s tím?

Doba čtení: 4 minuty