Hlavní navigace

Seriál Homeopatie: Ptáme se odborníka

Homeopatie je šetrná léčebná metoda, která je používána k léčbě celé řady onemocnění. Na to, kdy a jak ji lze využít, se ptáme odborníků, kteří se homeopatií dlouhodobě zabývají.

Zajímají vás konkrétní zdravotní problémy a jejich řešení? V průběhu roku se budeme věnovat následujícím tématům:

Jak s nimi může pomoci homeopatie? Své dotazy na odborníka můžete posílat již teď na adresu lenka.krbcova@vitalia.cz.

Nechcete mít kocovinu? Doplňujte předem vitamín B

Má homeopatie nějakou pomoc na „těžká rána“, kocovinu? Ptali jste se v seriálu Homeopatie: Ptáme se odborníka. Má, ale nabízí i další tipy, jak zvládnout kocovinu. Nebo ještě lépe – jak jí předejít.

Doba čtení: 2 minuty

Jak se zbavit nadýmání? Jezte pomalu

„Manžel trpí na nadýmání (a my pak trpíme s ním). Je to špatným stravováním, nebo může jít o nějaký zdravotní problém? Dá se to řešit homeopaticky?“ ptá se čtenářka seriálu Homeopatie: Ptáme se odborníka.

18. 12. 2015 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Homeopatie a spánek

Spánek miminka hodně závisí na situaci matky, eventuálně obou rodičů. Noční děsy u malého dítěte mohou být následkem horečky a za nespavostí dospělého často stojí pracovní přetížení.

Doba čtení: 3 minuty

Homeopatika a „depky“: Jsou i psychologové vzdělaní v homeopatii

Trápí vás stres, obavy, úzkost? Bojíte se zkoušky nebo operace? „Homeopatika je možné užívat i preventivně, v situacích, kdy očekáváme problém,“ říká lékařka. Pomohou i na propady nálady.

Doba čtení: 2 minuty

Prevence zimních onemocnění: Základem je strava, říká homeopat

Strava a pohyb – tyto dvě základní složky prevence je možno doplnit o některé homeopatické léky na posílení obranyschopnosti.

Doba čtení: 4 minuty

Besnard-Charvet: Homeopatie je ve Francii součástí každodenní medicíny

Christelle Besnard-Charvet je typická Francouzka. Jemná, drobná, šarmantní. O svých zkušenostech z lékařské praxe, ať již gynekologické či onkologické, mluví melodickým jazykem země, v níž má homeopatie zcela jiné postavení než u nás.

Doba čtení: 8 minut

Začne škola a nemoci. Posílení imunity má smysl

Přechod z prázdninového na školní režim přispívá k oslabení imunity. Děti si navíc ve škole předávají „své infekční kontakty“ a choroby se rychle šíří. Jak zvládnout návrat do lavic ve zdraví?

Doba čtení: 7 minut

Nejčastější kožní potíže v létě souvisí s opalováním

Opalování je sice zdravé – ale jen v rozumné míře a formě. Lékařka doporučuje předem jíst beta karoten či mrkev, mazat se dvacet minut předem  – a držet siestu!

Doba čtení: 6 minut

Poštípání hmyzem: sami to zvládnete do rozměru desetikoruny

Proč si komáři z několika lidí ve stanu vyberou jen jednoho? Jak poznáte, že je reakce na bodnutí hmyzem nenormální a kdy je třeba kvůli otoku či zarudnutí vyhledat lékařskou pomoc?

Doba čtení: 5 minut

Aby děti nestonaly pořád dokola

Je lepší, když dítě prodělá běžné „školkové“ nemoci, nebo když se jim snaží vyhnout? Co je možné udělat pro to, aby kvůli pobytu v kolektivu stonalo co nejméně?

Doba čtení: 7 minut

Kojení bolet nemusí

Ženy v období těhotenství a kojení musí být obezřetné na užívané léky. Mnohé vyřeší režimová opatření, někdy jsou doporučována homeopatika. V čem mohou pomoci? Ptáme se odborníků.

Doba čtení: 6 minut

Alergie a související příznaky: jak je zvládnout

Alergie může mít různé příčiny i projevy. Pomůže s nimi homeopatie, jak postupovat a na co si dát pozor? Ptáme se odborníků.

Doba čtení: 2 minuty

Rozloučíme se s věčnou rýmou a kašlem?

Počasí na přelomu zimy a jara provázejí rýmy, pokašlávání, chrapot, bolesti ucha. Pomůže s nimi homeopatie, jak postupovat a na co si dát pozor? Ptáme se odborníků.

Doba čtení: 4 minuty

Stále oblíbenější i zatracovaná. Úvod do homeopatie

V poslední době se k ní uchyluje stále více lékařů či léčitelů i lidí, kteří se chtějí jejím prostřednictvím léčit. Na druhé straně jsou ti, již ji beznadějně zatracují. Řeč je o homeopatii.

Doba čtení: 5 minut