Hlavní navigace

Hana Váňová

Hana Váňová

MUDr. Hana Váňová, praktická lékařka – homeopatka

Vystudovala na LF Palackého univerzitě v Olomouci. Získala atestaci ze všeobecného lékařství.

Hledala možnosti, jak rozšířit znalost medicíny i o jiné přístupy. Studovala akupunkturu (kredit 1. i 2. stupně, 1995 stáž u prof. Antona Jayasuri: International Univerzity for Complementary Medicines, Srí Lanka). Absolvovala kurzy elektroakupunktury (Dr. Werthmann, prof. Lupičev).

Od 90. let se věnuje intenzivnímu studiu homeopatie. Absolvovala základní i master kurzy CEDH, účastnila se mnoha seminářů doma i v zahraničí. Přednáší klinickou homeopatii v rámci mezinárodní školy CEDH. Je členkou odborné mezinárodní komise Conseil d´orientation CEDH se sídlem v Paříži.

Jeden ze zakládajících členů Homeopatické lékařské asociace, od založení r. 2007 do května 2015 její předsedkyní, nyní členka rady HLA.

Do r. 2008 pracovala jako praktický lékař se všemi povinnostmi, které k této pozici náleží, a každodenně ve své praxi využívala znalosti z akupunktury i homeopatie. Nyní provozuje soukromou homeopatickou ordinaci. Intenzivně se také věnuje přednáškové činnosti jak pro CEDH, tak i na různých konferencích a seminářích pro lékaře, nelékařské zdravotnické profese i laiky.

Aktivně se účastnila mezinárodních homeopatických konferencí a kongresů (2009 Lille, 2011 Remeš, 2011 Riga, 2014 Los Angeles). V současné době se nejvíce soustřeďuje na předávání svých homeopatických zkušeností mladým lékařům.

„Moje krédo zní: Medicína je jen jedna a homeopatie je její součástí.

Jinak řečeno: Neumím si svou praxi ani svůj život bez homeopatie vůbec představit.“

Nejčtenější články autora

  1. Homeopatie a spánek 26. 11. 2015

Seznam článků autora

Článek Nálepka Datum vydání Počet názorů
Homeopatie a spánek Homeopatie 26. 11. 2015 5
Homeopatika a „depky“: Jsou i psychologové vzdělaní v homeopatii Homeopatie 16. 11. 2015 21

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).