Hlavní navigace

zánět močových cest

Nemoci z mokrých plavek

Teplo a vlhko, to je ideální prostředí pro rozvoj typických letních nemocí – mykóz a zánětů močových cest. Mokré plavky je zkrátka po koupání dobré vyměnit za suché.

17. 7. 2018 18:37
Doba čtení: 2 minuty

Trpím na záněty močových cest, nemůžu se koupat. Je to pravda?

Řada žen si raději v létě odpustí návštěvu koupaliště z obavy ze zánětu. Babička měla pravdu, když vám nakazovala sundat mokré plavky a převléknout se do suchého, ale neřekla vám možná všechno.

Doba čtení: 3 minuty

Máte urologické potíže? Právě teď roste zlatobýl

Trápí vás problémy s ledvinami nebo trpíte častými záněty močových cest? Celík zlatobýl je vynikající bylina na urologické potíže. Existují i další způsoby, jak ulevit ledvinám.

Doba čtení: 5 minut

Účinná prevence a pomoc při zánětu močových cest

Při zánětu močových cest se nesmí zaměňovat prevence a pomoc při akutním stavu. Některé potraviny a vitamíny pomáhají preventivně, během zánětu naopak stav zhoršují.

Doba čtení: 4 minuty

Prochladnutí končí často infekcí močových cest

Je to nefér, ale je to tak: ženy jsou náchylnější k zánětům močových cest, mají totiž kratší močovou trubici. Někdy stačí jen strávit den na sjezdovce, zpotit se a prochladnout.

Doba čtení: 2 minuty

Platí: Neseď na zemi, nastydnou ti vaječníky?

Neseď na zemi, nastydnou ti vaječníky. Tuhle větu slyšela asi každá dívka či žena. Jenže, můžou takhle snadno vaječníky opravdu nastydnout?

27. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Letní koupání má jednu stinnou stránku: kvasinkové infekce

Některým ženám stačí jít na koupaliště a večer už podbřišek nepříjemně svědí a brzy se přidá i zarudnutí. Přinášíme osvědčené tipy, jak se zbavit letních gynekologických nepříjemností.

Doba čtení: 3 minuty

Přírodní antibiotika vám možná rostou na zahrádce

Taky si z dětství pamatujete tu fůru léků, které do vás cpali při každé příležitosti? Velice účinná přírodní antibiotika jsou přitom všude kolem nás – bylinky, česnek, křen, zázvor…

Doba čtení: 5 minut

Zánětu močových cest nahrávají bokovky a tanga

Nevhodné oblečení, ale taky promiskuita i častý sex s jedním partnerem, alergie na prezervativy i další faktory můžou být příčinou zánětu močového měchýře. Co se s ním dá dělat?

Doba čtení: 6 minut

Proti infekci močových cest vyzkoušejte brusinky

Pálí to, bolí to, škrábe to… Americké brusinky nejsou lékem, ale při pravidelných zánětech močových cest a měchýře mohou dobře fungovat jako prevence.

26. 10. 2011 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Zánět močových cest – nejlepší je prevence

Prakticky každá žena zná ten nepříjemný pocit při močení. Pálení, řezání, bolesti, zvýšená teplota i celková únava doprovází záněty močových cest. Přitom existuje jednoduchá a účinná prevence. Stačí obohatit jídelníček o brusinky.

14. 4. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty