Hlavní navigace

zánět močových cest

Trpím na záněty močových cest, nemůžu se koupat. Je to pravda?

Řada žen si raději v létě odpustí návštěvu koupaliště z obavy ze zánětu. Babička měla pravdu, když vám nakazovala sundat mokré plavky a převléknout se do suchého, ale neřekla vám možná všechno.

Lenka Krbcová

20. 7. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Máte urologické potíže? Právě teď roste zlatobýl

Trápí vás problémy s ledvinami nebo trpíte častými záněty močových cest? Celík zlatobýl je vynikající bylina na urologické potíže. Existují i další způsoby, jak ulevit ledvinám.

Taťána Kročková

14. 8. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Účinná prevence a pomoc při zánětu močových cest

Při zánětu močových cest se nesmí zaměňovat prevence a pomoc při akutním stavu. Některé potraviny a vitamíny pomáhají preventivně, během zánětu naopak stav zhoršují.

Michaela Kaplanová

1. 7. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Prochladnutí končí často infekcí močových cest

Je to nefér, ale je to tak: ženy jsou náchylnější k zánětům močových cest, mají totiž kratší močovou trubici. Někdy stačí jen strávit den na sjezdovce, zpotit se a prochladnout.

Kateřina Kolářová

14. 12. 2012 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Platí: Neseď na zemi, nastydnou ti vaječníky?

Neseď na zemi, nastydnou ti vaječníky. Tuhle větu slyšela asi každá dívka či žena. Jenže, můžou takhle snadno vaječníky opravdu nastydnout?

Anna Příhodová

27. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Letní koupání má jednu stinnou stránku: kvasinkové infekce

Některým ženám stačí jít na koupaliště a večer už podbřišek nepříjemně svědí a brzy se přidá i zarudnutí. Přinášíme osvědčené tipy, jak se zbavit letních gynekologických nepříjemností.

Kateřina Kolářová

17. 7. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Přírodní antibiotika vám možná rostou na zahrádce

Taky si z dětství pamatujete tu fůru léků, které do vás cpali při každé příležitosti? Velice účinná přírodní antibiotika jsou přitom všude kolem nás – bylinky, česnek, křen, zázvor…

Taťána Kročková

19. 3. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Zánětu močových cest nahrávají bokovky a tanga

Nevhodné oblečení, ale taky promiskuita i častý sex s jedním partnerem, alergie na prezervativy i další faktory můžou být příčinou zánětu močového měchýře. Co se s ním dá dělat?

Kateřina Čepelíková

5. 3. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Proti infekci močových cest vyzkoušejte brusinky

Pálí to, bolí to, škrábe to… Americké brusinky nejsou lékem, ale při pravidelných zánětech močových cest a měchýře mohou dobře fungovat jako prevence.

Redakce

26. 10. 2011 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Zánět močových cest – nejlepší je prevence

Prakticky každá žena zná ten nepříjemný pocit při močení. Pálení, řezání, bolesti, zvýšená teplota i celková únava doprovází záněty močových cest. Přitom existuje jednoduchá a účinná prevence. Stačí obohatit jídelníček o brusinky.

Ludmila Hamplová

14. 4. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty