Hlavní navigace

zánět močového měchýře

Nemoci z mokrých plavek

Teplo a vlhko, to je ideální prostředí pro rozvoj typických letních nemocí – mykóz a zánětů močových cest. Mokré plavky je zkrátka po koupání dobré vyměnit za suché.

17. 7. 2018 18:37
Doba čtení: 2 minuty

Zánět močáku není z nachlazení: 5 pravidel proti infekci močových cest

Problémy s močovými cestami trápí některé ženy opakovaně a pravidelně, jiným se vyhýbají. Proč má někdo tu smůlu a co může udělat, aby se mu „zánět močáku“ do budoucna vyhnul?

Doba čtení: 3 minuty

Za zánět močových cest mohou často mokré plavky

Pálením při močení se obvykle hlásí jedno z nejčastějších infekčních onemocnění. Zánět močových cest nás trápí zejména v létě. Důvodů je celá řada. Při včasném rozpoznání pomůže i samoléčba.

20. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Gynekologické potíže podporují vlhké plavky i parfémované vlož­ky

Pobyt ve vlhku, mokré plavky i neprodyšné prádlo působí nejčastější letní gynekologické problémy. Zánětům a infekcím se můžeme účinně bránit. Zkuste jednoduché tipy a přírodní prevenci.

Doba čtení: 5 minut

Co dělat, aby vám nebylo špatně v autě… bez chemie

Cestovní nevolnosti, trávicí obtíže či spáleniny od slunce – to mohou být stinné stránky letní dovolené. Dají se zvládnout s pomocí přírody i bez chemických preparátů.

Doba čtení: 6 minut

Účinná prevence a pomoc při zánětu močových cest

Při zánětu močových cest se nesmí zaměňovat prevence a pomoc při akutním stavu. Některé potraviny a vitamíny pomáhají preventivně, během zánětu naopak stav zhoršují.

Doba čtení: 4 minuty

Prochladnutí končí často infekcí močových cest

Je to nefér, ale je to tak: ženy jsou náchylnější k zánětům močových cest, mají totiž kratší močovou trubici. Někdy stačí jen strávit den na sjezdovce, zpotit se a prochladnout.

Doba čtení: 2 minuty

Platí: Neseď na zemi, nastydnou ti vaječníky?

Neseď na zemi, nastydnou ti vaječníky. Tuhle větu slyšela asi každá dívka či žena. Jenže, můžou takhle snadno vaječníky opravdu nastydnout?

27. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Letní koupání má jednu stinnou stránku: kvasinkové infekce

Některým ženám stačí jít na koupaliště a večer už podbřišek nepříjemně svědí a brzy se přidá i zarudnutí. Přinášíme osvědčené tipy, jak se zbavit letních gynekologických nepříjemností.

Doba čtení: 3 minuty

Přírodní antibiotika vám možná rostou na zahrádce

Taky si z dětství pamatujete tu fůru léků, které do vás cpali při každé příležitosti? Velice účinná přírodní antibiotika jsou přitom všude kolem nás – bylinky, česnek, křen, zázvor…

Doba čtení: 5 minut

Zánětu močových cest nahrávají bokovky a tanga

Nevhodné oblečení, ale taky promiskuita i častý sex s jedním partnerem, alergie na prezervativy i další faktory můžou být příčinou zánětu močového měchýře. Co se s ním dá dělat?

Doba čtení: 6 minut

Proti infekci močových cest vyzkoušejte brusinky

Pálí to, bolí to, škrábe to… Americké brusinky nejsou lékem, ale při pravidelných zánětech močových cest a měchýře mohou dobře fungovat jako prevence.

Doba čtení: 3 minuty