Hlavní navigace

výlet

Jak vyzrát na nejčastější letní úrazy?

Přeceňování vlastních sil se nám při letních štrapácích může pěkně vymstít. Netrénované nohy se zvrtnou, ani nemrknete. Jak si můžete pomoci v domácích podmínkách?

Doba čtení: 4 minuty

České restaurace pro děti nevymyslí nic jiného než řízek a smažák

Imaginární maminka hledala ideální dětské jídlo v českých restauracích. Pátrala ve všech koutech naší země, jídelní lístky byly ovšem jak přes kopírák. Podívejte se.

Doba čtení: 10 minut

Vinaři vyhlásili sto nejlepších vín Česka

Z více než dvanácti set českých vín vybrali vinaři, degustátoři a sommeliéři stovku nejlepších. Kdo je chce ochutnat všechny na jednom místě, měl by si udělat výlet do Valtic.

Doba čtení: 2 minuty

Tip na výlet: Dovolená v ráji. Po slovensku

Je to sice dnes už cizina, ale pořád za humny. Do Slovenského ráje se dostanete rychle a s sebou doopravdy a nezbytně potřebujete jediné – pořádné boty.

Doba čtení: 5 minut

Víte, kde vynalezli kostku cukru?

Cukr má na místě, kde byl poprvé zformován do hranata, dokonce svůj pomník. Snad si místní chtěli cukrovarnictvím osladit život v chladném kraji. Jsme totiž v České Kanadě.

11. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Úplně obyčejná rozhledna - ale výhled k neuvěření

Nejvyšším bodem Žďárských vrchů je sice kopec s názvem Devět skal, ale rozhled nabízí mizerný. Pořádný kus republiky zato uvidíte ze zcela všední rozhledny na Horním lese.

5. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Národopisným muzeem nově provází Matěj z 19. století

Víte, jak žili a pracovali naši předkové? Jak se oblékali a jak bydleli? Pojďte s dětmi do hravého muzea… Na tyto a další otázky pomáhá v Národopisném muzeu – Musaionu od poloviny prázdnin najít odpovědi malým návštěvníkům a jejich rodičům nový průvodce Matěj ve speciálním programu s názvem Život na vsi, jak jej (ne)znáte!

4. 8. 2011 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Proti dnešním podnikatelským hrádečkům je Kokořín pořád ještě Monou Lisou

Kokořínský důl není ani tak důl, jako spíš údolí. A místo starobylého hradu je jeho symbolem pohádková dekorace rekonstruovaná ve stylu maločeské podnikatelské gotiky. Ale hezky tu je.

21. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

I v Českém ráji najdete místa bez turistů

Vyhýbáte se Českému ráji, protože se nechcete spolu se stovkami dalších mačkat na oblíbených výletních atrakcích? Je to zbytečné. Kousek od davů a plných parkovišť leží úplně jiný Ráj!

14. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

77 výletů s dětmi kousek za hranice: Výherci soutěže

Atraktivní tipy na výlety do zahraničí a přece kousek za humny najdete v knize 77 výletů s dětmi kousek za hranice. Publikaci jste mohli získat v naší soutěži (Soutěž: 77 výletů s dětmi kousek za hranice), která právě skončila a jejími vítězi jsou: Marie Rohošková, Praha 4 Lucie Nantlová, Mohelnice Bohumila Hanáková, Ústí nad Orlicí

Doba čtení: do minuty

Hazmburk a okolí - reklama na Česko

Stojí na skalním vrchu a je viditelný prakticky odevšad. Ani husité ho nedokázali dobýt, má ideální strategickou polohu. Dnes je zřícenina hradu Hazmburk hitem Českého Středohoří.

Doba čtení: 3 minuty

Český les - místo bez atrakcí

Nejsou tu klasické turistické taháky, ale právě díky tomu tady najdete desítky kilometrů prázdných cest. Na německé straně čas běžel přirozenou cestou kupředu, na naší se zastavil…

Doba čtení: 3 minuty

Soutěž: 77 výletů s dětmi kousek za hranice

Snad každé dítě láká vyrazit „do ciziny“ a nemusí to být právě k moři nebo až do Tramtárie. „Cizina“ je i kousek za našimi hranicemi a možností na jednodenní výlet je dost. Nejméně 77.

15. 6. 2011 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Po Hřebenech Brd pěšky i na kole

Označení hřebeny je pro krajinné útvary univerzální, ale ty nejznámější jsou jen kousek od Prahy. Lesnatý hřbet se táhne od Zbraslavi až k Brdům, kde přechází v téměř horskou krajinu.

2. 6. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Udělejte si výlet na filmová místa!

Je to fenomén. Žádný div: lidé se rádi vydávají na místa, která znají z kina i televize. Srovnání filmu s realitou ale bývá někdy překvapivé.

Doba čtení: 2 minuty

Kam s dětmi? Na Farmářské slavnosti

Již třetí pokračování Farmářských slavností nabízí program pro celou rodinu i nákup čerstvých surovin. Akce se uskuteční v sobotu 28. května 2011 v Kunclově mlýně u obce Svatý Jan u Sedlčan (okres Příbram) od 10 do 16 hodin. „Na první slavnosti v Ratibořicích (okres Třebíč) přišlo 5.000 návštěvníků, na druhé v Klášterské Lhotě (okres Trutnov) pak přes 7.500 lidí,“ informuje Milena Krčálová ze společnosti Park Tři Věže, která slavnosti pořádá ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR a…

24. 5. 2011 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Tip na výlet: Do tichých lesů, kde kdysi řádili vojáci

Přesně před 20 lety odešli z někdejšího vojenského prostoru Ralsko poslední sovětští vojáci. Dnes je tu jedno z nejklidnějších a turisticky nejúžasnějších míst v centrální části Čech.

19. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Tip na výlet: Hřeben Orlických hor lze překonat za jediný den

Velkou výhodou pro cyklisty je množství asfaltových cest, po kterých se dobře jede. A když už se dostanete nahoru, nehrozí velká převýšení, je to pohoda. Vyberou si tu i pěšáci.

12. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Putování za růžovým tankem

Cestou kolem Sázavy navštívíme místo, které proslavil zločin na hradě, plovárnu jak z Rozmarného léta i Zbořený Kostelec. Až vás ruiny omrzí, u řeky najdete i slavný tank ze Smíchova.

28. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jsou medvědi v Berouně bratři?

Tři ložnice a nejrůznější medvědí zábava – od stromů namazaných medem až po živé kapry v bazénku. To je medvědárium v Berouně. V okolí ale najdete i další zajímavosti.

Doba čtení: 3 minuty

25 kilometrů s vínem a další netradiční tipy na Velikonoce

Nemá cenu si něco nalhávat: pro většinu lidí jsou Velikonoce jen prodlouženým víkendem. Tak alespoň neseďte doma, vyrazte ven, děje se spousta zajímavých věcí.

20. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Přistáli ufoni kousek od Blaníku?

Záhadný objekt v polích, bájní rytíři, exotický čínský pavilón, i klidné posezení na místě krvavé bitvy. To vše nabízí dnešní tip na výlet. A navrch nejhezčí cyklostezku v kraji!

15. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Tip na výlet: Rozhledna - a na rovině!

Romanka je mezi téměř 300 rozhlednami v ČR unikátní – nejen proto, že nestojí na kopci. Žádný rozhlednový hamburger, ale oceňovaná hi-tech stavba. A nedaleko největší bludišťárium u nás.

7. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Rozhlédněte se, prosím! Díl první: Lovoš

Ve volném pokračování seriálu Tip na výlet vás zavedeme na místa, ze kterých je dobře vidět do kraje. Vydejte se s námi na výlet s pěknou vyhlídkou; tentokrát do Českého Středohoří.

31. 3. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

V pondělí do ZOO za korunu

Pražská zoologická zahrada pravidelně připravuje pondělní zvýhodněné vstupné pro určité skupiny návštěvníků. Akce nazvaná Happy Mondays je v listopadu určená pro maminky s kočárky, které mají tento měsíc pondělní návštěvu za symbolickou korunu. V prosinci je pak vstupné za korunu pro všechny (platí do 20. prosince).

22. 11. 2010 9:08
Doba čtení: do minuty

Namísto do galerie - na hřbitov

FOTOGALERIE – Na hřbitov vás neposíláme na věky, ale třeba na podvečerní procházku. Navštivte s námi hroby významných osobností českého národa zvláště dnes, kdy vzpomínáme na všechny zesnulé.

2. 11. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Výlet s babičkou: Stezka K. J. Erbena v Miletíně

TIP NA VÝLET – Miletín je na svého rodáka K. J. Erbena patřičně hrdý a město na jeho počest letos zprovoznilo naučnou stezku, která na devíti zastaveních připomíná umělcův život a dílo.

Doba čtení: 3 minuty

Na jih od Ústí nad Labem

TIP NA VÝLET – Za branami Ústí nad Labem nás čekají bohaté lesy a potoky. Pokud vás nebolí nohy a rádi byste překonali menší výškový rozdíl, vydejte se poznat České středohoří.

23. 7. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Ze Slivence do přírody

TIP NA VÝLET – Stačí nasednout na Smíchovském nádraží do autobusu pražské MHD a za chvilku se ocitnete v krajině, kde na rušné město zapomenete.

Doba čtení: 3 minuty

Na hrad či zámek s VZP a se slevou

Na uvedených hradech a zámcích vybrala VZP zajímavé akce, na které se vyplatí vypravit s celou rodinou a zpříjemnit si tak prázdninové dny.  V uvedené dny VZP poskytne svým pojištěncům slevu na vstupné na prohlídku hradu či zámku. Zároveň budete mít možnost si v promo stanu nechat zdarma změřit krevní tlak, hodnotu tuku v těle a vitální kapacitu svých plic.

13. 7. 2010 10:50
Doba čtení: 1 minuta