Hlavní navigace

Kam s dětmi? Na Farmářské slavnosti

24. 5. 2011

Sdílet

Již třetí pokračování Farmářských slavností nabízí program pro celou rodinu i nákup čerstvých surovin. Akce se uskuteční v sobotu 28. května 2011 v Kunclově mlýně u obce Svatý Jan u Sedlčan (okres Příbram) od 10 do 16 hodin. „Na první slavnosti v Ratibořicích (okres Třebíč) přišlo 5.000 návštěvníků, na druhé v Klášterské Lhotě (okres Trutnov) pak přes 7.500 lidí,“ informuje Milena Krčálová ze společnosti Park Tři Věže, která slavnosti pořádá ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR a…

Již třetí pokračování Farmářských slavností nabízí program pro celou rodinu i nákup čerstvých surovin.

Akce se uskuteční v sobotu 28. května 2011 v Kunclově mlýně u obce Svatý Jan u Sedlčan (okres Příbram) od 10 do 16 hodin.

„Na první slavnosti v Ratibořicích (okres Třebíč) přišlo 5.000 návštěvníků, na druhé v Klášterské Lhotě (okres Trutnov) pak přes 7.500 lidí,“ informuje Milena Krčálová ze společnosti Park Tři Věže, která slavnosti pořádá ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR a Ministerstvem zemědělství.

Nad akcí převzal záštitu ministr zemědělství ČR Ivan Fuksa. „To, co může drobným farmářům a pěstitelům pomoci, je vždy dobré podpořit. A jak je vidět, lidé si cesty k farmářům ve svém blízkém okolí nacházejí. Obliba slavností napovídá, že lidé se začínají odklánět od obřích anonymních zábavních a nákupních center a že děti kromě počítačových her chtějí vidět například i živou krávu. Svědčí to o tom, že činnosti spjaté s přírodou nás v dnešní přetechnizované době zajímají stále, možná čím dál víc,“ uvedl ministr.

Farmářské slavnosti v Kunclově mlýně

Hrajte si, bavte se a ochutnávejte. Poznejte svého farmáře a užijte si na farmě báječný den. Domů si můžete nakoupit zdravé a čerstvé pochoutky z nejširšího okolí. Vstup je zdarma.

Děti čeká například hledání pokladu v v ježibabím doupěti, archeologická vesnička – První zemědělci v Čechách. Drum circle, zumba či farmářská stezka. Vyrobí si magnetek z kolíčků, pomalují sádrový odlitek do záhonku, z obilovin vyrobí mamince dekoraci na stůl a zasadí si letničku do vlastnoručně namalovaného květináčku. Uvidí, jak pracuje umělecký kovář, ukázku řezání dřeva na vodní pile, kamerunské ovce, pávi, koně, včely. Mlýnské kolo bude hlídat vodník…

Více o Farmářských slavnostech na www.parktriveze.cz nebo www.farmarskes­lavnosti.cz. 

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).