Hlavní navigace

pokožka

Oblečení pro atopiky: nedráždí pokožku a nesvědí k zbláznění

Stanislava Malcová je designérka a módní návrhářka, absolventka Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Designové oblečení vhodné pro citlivou a atopickou pokožku se původně rozhodla navrhnout kvůli své kamarádce, která trpí atopickým ekzémem.

27. 11. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Kdy je kožní nemoc nakažlivá?

Na oko odpudivá kožní nemoc, jakou může být lupénka, není nakažlivá a pacientů se štítit nemusíte. Naopak nenápadné bradavice nesou riziko přenosu.

31. 10. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Epsomská sůl: jako projímadlo jen na vlastní riziko

Polévku si s ní neosolíte, zato prospěje vašim kloubům, nervům, srdci i pokožce. Navíc do těla dodává hořčík – jedná se totiž o hořečnatou sůl, tedy síran hořečnatý. Nejčastěji je k dostání ve formě koupelové soli, k vnitřním účelům se oficiálně nedoporučuje.

18. 10. 2018 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Akné v dospělosti: bez mastné kosmetiky a nevhodného jídla bude líp

Akné často trápí i v dospělosti. Jak proti němu nejlépe bojovat? Vyřazením nevhodné kosmetiky, úpravou jídelníčku i pomocí moderních technologií v rukou odborníků.

29. 9. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Na suché paty nejlépe zabírá močovina

Suché, popraskané a plné kráterů nejsou jen pole a zahrady, ale i naše paty. I těm dalo letošní parné léta pěkně zabrat. Jak tvrdým patám navrátit jemnost a barvu, prozradil odborník na péči o nohy a tělo.

Doba čtení: 4 minuty

Antikoncepce ovlivní stav pleti a akné

Je antikoncepce vhodná na akné? Užívání hormonálních pilulek skutečně ovlivňuje – mimo jiné – pokožku. Proč po ní pleť často vypadá lépe?

13. 8. 2018 13:39
Doba čtení: 2 minuty

Prodlužte si opálení jídlem

Krásné opálení hrozně rychle mizí? Tak letos nemusí. Prozradíme vám totiž, jak jídlem prodloužit bronzový nádech vaší pleti.

11. 8. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Hlemýždí sliz nachází využití v kosmetice

Hlemýždi už nekončí jen na talíři. Z jejich slizu se vyrábí účinná kosmetika, která hojí rány a léčí pleť.

Doba čtení: 4 minuty

Léčba akné? Hledejte lékaře, který se vyptává

Mladí, krásní a pupínkatí. Příčin i forem může být mnoho. K akné je potřeba přistupovat z pohledu celostní medicíny. Pomůže pečlivý dermatolog nebo zkušený homeopat.

4. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Za sluncem s homeopatií: Jaká pomůže při alergii?

Svědění, zarudnutí až drobné puchýřky. Kůže může na slunce reagovat i jinak než jen zbarvením krásně dohněda. Potíže pomohou zmírnit některé homeopatické léky.

Doba čtení: 3 minuty

Datum spotřeby na kosmetice mnohdy chybí. Kdy už je zkažená?

Z obalu kosmetiky obvykle nelze jednoduše vyčíst datum spotřeby. Jak poznat, že kosmetický výrobek není v pořádku, ať už nově zakoupený, nebo skladovaný nějakou dobu doma?

18. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 8 minut

Plíseň na nohách: proti mykózám pomohou bylinky i vhodné ponožky

Léto za dveřmi a hrozba mykózy s ním. Reklama útočí „zázračnými pomocníky“, kteří vás plísní zbaví údajně za pár dní. Ve skutečnosti je to běh na velmi dlouhou trať. Existuje nějaká prevence?

22. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

I těžká forma akné má svoji léčbu

Klasická forma akné se objevuje u dospívajících. Pokud přetrvává do dospělosti, označuje se jako akné dospělých. Ostatní varianty akné se vyskytují bez závislosti na věku. Druh a forma akné určuje způsob léčby.

16. 5. 2018 9:30
Doba čtení: 4 minuty

Brrradavice

Nikdy jsem na bradavice netrpěla, ani jako dítě. Až teď – na noze se mi udělala bradavička. Chodím do veřejného bazénu, občas tam šlápnu i na podlahu, tak se není čemu divit. No co, vypálíme a bude po problému…

Doba čtení: 6 minut

Transplantace vlasů: Z výsledku musí mít radost pacient i já, říká lékařka

„Dříve lidé po transplantaci vlasů vypadali jako panenka, měli vlasy v trsech,“ říká dermatoložka Lenka Horáčková. Dnes už je ale situace o poznání lepší, díky nejnovější metodě vůbec nepoznáte, že má někdo vlasy transplantované.

Doba čtení: 7 minut

Časté sprchování není zdravé a šminky vodě škodí

Přísloví, že čistota je půl zdraví, zná jistě každý z nás. Že je přitom čistota zdraví jenom půlka, lze přitom chápat různě – také ovšem tak, že extrémní hygiena zas tak úplně pozitivní pro zdraví není.

Doba čtení: 2 minuty

Příznivý efekt česneku na rakovinu, cukrovku, kůži i obezitu

Zatímco česnek je dnes považován zejména za běžnou surovinu do kuchyně, v dobách minulých byl vysoce ceněn především díky četným, zdraví prospěšným vlastnostem. I když si to dnes tolik neuvědomujeme, česnek je všelék.

Doba čtení: 9 minut

Jak pečovat o ruce a proč pomáhá konopí

Syndrom karpálního tunelu, vysušené ruce či lámavé nehty. Tři problémy rukou, s nimiž vám pomůže konopí.

22. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Letní péče na dovolené u moře: Konopný olej hydratuje pokožku

Dopřejme na dovolené relax také své pokožce a vlasům a během léta o ně správně pečujme. Slunce v kombinaci se slanou nebo chlorovanou vodou jim totiž příliš neprospívá. Jak na to?

10. 8. 2017 8:00
Doba čtení: 3 minuty

5 způsobů, jak v létě využít konopí

Konopí odhání bodavý hmyz, zklidní spálenou pokožku a pomáhá také bojovat s plísní na nohách.

8. 8. 2017 17:22
Doba čtení: 4 minuty

Vlasy v létě: chceme jim pomoci, místo toho škodíme

Slunce, chlorovaná či slaná voda, pocení… vlasy a pokožka hlavy dostávají v teplém počasí pěkně zabrat. Vlasy je potřeba udržovat, ale příliš časté mytí nevhodnými šampony vysušuje pokožku a vede i ke kožním problémům.

21. 7. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jak žít s ekzémem

Mít atopický ekzém, to neznamená jen neustálé promazávání suché, pupínkaté nebo popraskané kůže. Atopik by měl dodržovat určité zásady. Podívejme se na ně.

Doba čtení: 4 minuty

Prase se hojně využívá v medicíně. Je podobné člověku

Prase domácí se chová především pro maso. Přesto je využití těchto zvířat mnohem větší. Zejména proto, že mají velmi podobné orgány se svým přirozeným nepřítelem – člověkem. Pro domácí léčbu zase využijeme vepřové sádlo.

Doba čtení: 3 minuty

Ochrana pokožky před zimou: Vyhrajte krémy a balzámy na rty

Zima je pro naši pokožku tvrdou zkouškou a zaslouží si speciální péči. Chlad, suchý vzduch, málo světla a vítr naši pleť oslabují, hlavně na těch nejexponovanějších partiích jako je tvář, rty a ruce. V soutěži můžete vyhrát cenné pomocníky pro péči o pleť v zimě.

21. 12. 2015 12:03
Doba čtení: 1 minuta

Mořská houba – na mytí i místo tamponu. Šílené?

Mořská houba je oblíbený suvenýr. Pro mnohé však představuje zázrak, který vyléčí celou řadu neduhů, funguje jako peeling, a dokonce nahradí menstruační tampon. Co je na tom pravdy?

26. 8. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Nemoc letušek a neurotických blondýn

Periorální dermatitida má v názvu ústa, přesto ji najdete i u očí. Lidově se jí říká nemoc letušek, a přesto ji může mít i vaše trafikantka. Dokonce i když to bude chlap.

Doba čtení: 5 minut

Guru aromaterapie: Sluneční alergie neexistuje

Aroma = vůně, terapie = pomoc na životní cestě. Aromaterapie si nachází stále více příznivců. Karel Hadek se jí věnuje úspěšně už desítky let a vyvinul i preparáty na opalování, podle svých slov excelentní průvodce slunečními dny. Vysoké UV faktory mezi nimi ale nenajdeme.

Doba čtení: 6 minut

Mýty o opalování: voděodolný krém vodě neodolá

Mazat, mazat, mazat – je jednoduché pravidlo pro celé léto, které se týká opalování. Mažte se krémy s vysokými faktory a nevěřte stoprocentní voděodolnosti nebo slunečníku. Nebo se mažte samoopalovacími krémy a na slunce nechoďte.

Doba čtení: 5 minut

Léčba celulitidy: je třeba podpořit krevní oběh

Mírná celulitida je běžná a jde v podstatě o kosmetický problém. Přesto s jejím řešením pomáhají i lékaři. Co je při léčbě to hlavní a jak může pomoci?

Doba čtení: 1 minuta

Nemyjí si vlasy. Prý je to zdravější

V Americe, a nejen tam, přibývá lidí, kteří si nemyjí vlasy šamponem. Příznivci hnutí „no poo“ tvrdí, že jde jen o to překonat prvních pár týdnů. Přečkat svědění, zápach, pocit hanby mezi lidmi. Odměnou pak mají být krásné a zdravé vlasy.

Doba čtení: 5 minut