Hlavní navigace

lupénka

Kdy je kožní nemoc nakažlivá?

Na oko odpudivá kožní nemoc, jakou může být lupénka, není nakažlivá a pacientů se štítit nemusíte. Naopak nenápadné bradavice nesou riziko přenosu.

31. 10. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Stres-lupénka-stres… Kudy ven ze začarovaného kruhu?

Imunitní systém hraje v případě lupénky důležitou roli, stejně jako aktuální rozpoložení člověka. Proto je vhodné věnovat pozornost psychice samotné.

26. 9. 2017 11:08
Doba čtení: 3 minuty

Kůže a psychika jsou úzce propojeny

Když má někdo beďary, asi se tím může trápit… To je tak nejčastější asociace, která nás napadne k tématu kůže a psychika. Je to tak; ale někdy je to o dost horší.

Doba čtení: 4 minuty

S lupénkou je manželství ve třech

Lupénka neboli psoriáza je kožní nemoc, která může velmi negativně ovlivnit váš život. A to včetně jeho nejintimnějších momentů. Panuje kolem ní řada mýtů, od zlehčování až po obavy, že je infekční.

Doba čtení: 6 minut

Květy kaštanu se suší nebo nakládají do pálenky

Květy kaštanu koňského (jírovce maďalu) patří mezi nejkrásnější skvosty jarní přírody. Málokdo však zná i jejich léčivou sílu.

12. 5. 2014 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Bodlák benedikt je dobrá příloha k masu

Znáte ho jako bodláček, krasovlásek nebo ostropes. V každém případě je to nedoceněná bylina, která pomáhá zdravotnímu stavu. V kuchyni ho oceníte jako přílohu k masu.

14. 3. 2014 13:18
Doba čtení: 2 minuty

Máte lupy? Vemte vlasy k doktorovi

Potíže s lupy, vypadávajícími vlasy a mastnou pokožkou hlavy často řešíme maximálně u kadeřnice. Někdy pomohou babské rady, prostředky z lékárny, ale závažné stavy patří do rukou lékaře.

19. 2. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Nová metoda léčby lupénky je hrazena pojišťovnou

Lupénka je nepříjemné kožní onemocnění. Léčí se dlouhodobě a vyžaduje disciplínu pacienta. V ČR nyní otevřelo pracoviště, které jako jediné nabízí novou metodu léčby – excimerový laser.

Doba čtení: 4 minuty

Nové konopné lázně jsou největší v Evropě

GALERIE: Unikátní konopné lázně se otvírají ve Volarech. Nabídnou konopné procedury, na konopí bude zčásti založena i místní strava. Na pohled se nijak zvlášť neliší. Podívejte se.

Doba čtení: 1 minuta

Velbloudí mléko nebude pro krávy konkurencí. Cena je vysoká

Velbloudí mléko může po letech úsilí na evropský trh. Tedy i na ten český. Proč je to tak velká sláva pro alergiky a v čem jsou mléčné výrobky z velbloudího mléka lepší než z kravského?

Doba čtení: 4 minuty

Revma je nic neříkající termín pro jakoukoli bolest kloubů

ROZHOVOR – „Úplně nejzásadnější rozhodnutí je, zda jde o zánětlivé onemocnění, artritidu, nebo degenerativní, artrózu,“ vysvětluje prof. KAREL PAVELKA. Od toho se odvíjí vše ostatní.

Doba čtení: 11 minut

Česká marihuana na recept by v lékárně mohla stát kolem stovky

ROZHOVOR – Senát schválil léčbu konopím. Výrobci už jen netrpělivě čekají na podpis prezidenta. VOJTĚCH ČERNÝ tvrdí, že mohou zajistit konopí až třikrát levnější, než má být to z dovozu.

Doba čtení: 8 minut

Lupénka je horší než nádory a deprese

Nemoc zasahující v první řadě fyzický vzhled a v těsném závěsu duši. Jak hluboko dokáže zasáhnout nejstarší kožní onemocnění do života a jak se léčí, prozradí docent Petr Arenberger.

Doba čtení: 6 minut

Zítra v Praze otevře lékárna, která se specializuje na konopí

Masti proti lupence nebo akné, ale také kosmetické prostředky nabídne první konopná lékárna. Součástí servisu bude i poradenství.

Doba čtení: 2 minuty

Padání vlasů můžete řešit, až když znáte příčinu

Je to strašný pocit, tahat si z hlavy prameny vlasů. Člověk snadno propadne panice. Někdy stačí upravit jídelníček nebo zvolnit, jindy je důvodem vážná nemoc. Nebo také rozvod či šikana.

Doba čtení: 4 minuty

Roztroušená skleróza si vás může najít, i když jste mladí

V Česku žije kolem osmnácti tisíc pacientů s roztroušenou sklerózou. Jen třetině z nich je umožněna včasná léčba. Jaké jsou jejich vyhlídky do budoucna a možnosti léčby?

5. 7. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Slaná voda v bazénech není přesnou kopií mořské vody

Chcete se koupat ve slané vodě? Není třeba jezdit až k moři. Slaná voda v tuzemských bazénech má plno výhod. Ale přece se od své slanější verze dost liší. Není kopií, spíš variantou.

Doba čtení: 5 minut

Léčivé houby koupíte v lékárně i bylinkářství

Čaga, hlíva ústřičná, Jidášovo ucho… názvy jak ze sletu čarodějnic. Znala je už čínská medicína i lecjaká bába kořenářka, ale používají se dodnes. K čemu jsou dobré?

Doba čtení: 5 minut

Rekordní mráz je nebezpečný hlavně pro seniory a malé děti

Lékaři varují, že pro určité skupiny lidí s ohledem na věk a také některá onemocnění může současný mráz představovat velké riziko. Ale i ostatní by si měli chránit pokožku.

Doba čtení: 2 minuty

Jít do práce s vlhkým kašlem není fér

Rýma, kašel, nachlazení, chřipka… obtíže typické pro tohle období. V Česku navíc právě řádí průjmová viróza. Kdy můžete vyrazit mezi lidi a kdy je třeba zalézt pod peřinu?

Doba čtení: 4 minuty

Procedury s rybičkami Garra rufa jsou hit, odborníci jim ale nefandí

Pedikúra či terapie „doktora ryby“ se nabízí ledaskde. Než někoho obšťastníte poukázkou do kosmetického salonu, nebo tam vyrazíte sami, přečtěte si, jaké výhrady mají lékaři a hygienici.

Doba čtení: 3 minuty

Lupénka – biologická léčba je drahá a rybičky nespolehlivé

Onemocnění, které pro své projevy v mnohých vyvolává odpor, je celoživotní záležitostí. Jak lze alespoň mírnit příznaky? Jednou z alternativ jsou rybičky, které nemocným okusují kůži.

Doba čtení: 5 minut

Které pivo se hodí ke koupání?

Pivo se nejen pije, můžete se v něm i koupat. Neznamená to ale, že si dovalíte sud piva a načepujete ho do vany. Do vody se lije koupelové pivo, nebo se rozpouští speciální „pivní“ směs.

Doba čtení: 4 minuty

Biologická léčba - naděje pro lidi s těžkou lupénkou

Lupénka postihuje cca 2 % populace, to znamená, že jen v Česku jí trpí přes 200 000 lidí. Trpí je v tomto případě slovem na svém místě, protože lupénka razantně zasahuje do všech oblastí života: od prosté fyzické bolesti přes psychickou újmu až po ovlivnění pracovních i partnerských vztahů. Lupénka (psoriasis) Přečtěte si o této nemoci víc.

18. 10. 2010 10:31
Doba čtení: 1 minuta