Hlavní navigace

Nové konopné lázně jsou největší v Evropě

12. 8. 2013

Sdílet

 Autor: Isifa.cz
GALERIE: Unikátní konopné lázně se otvírají ve Volarech. Nabídnou konopné procedury, na konopí bude zčásti založena i místní strava. Na pohled se nijak zvlášť neliší. Podívejte se.

V jihočeských Volarech byly včera slavnostně otevřeny největší konopné lázně ve středoevropském regionu. Konopná péče bude zahrnovat nejen konopné procedury, ale i stravu na bázi konopí vhodnou zejména pro lidi trpící kožními problémy.

Do budoucna tvůrci nevylučují ani ucházení se o možnost provozu formou zdravotnického centra, které nabídne pacientům léčbu konopím, jež byla nedávno posvěcena prezidentem. Ve Volarech by se tak mohli léčit například nemocní s roztroušenou sklerózou, Alzheimerem či Parkinsonovou chorobou.

O aktuálních možnostech a podmínkách léčby konopím připravujeme samostatný materiál, již brzy na Vitalia.cz.

K tématu: Ministr zdravotnictví: Konopí neléčí. Říká se to

„Máme připravený rašelinový zábal s konopím. Na konopí bude zčásti založená i podávaná strava,“ prozrazuje o připravovaných konopných procedurách Jiří Stabla ze společnosti Carun Pharmacy, který bude pro hotel připravovat výrobky pro koupele, masáže a zábaly. V lázních budou pracovat jen certifikovaní pracovníci, jež budou mít za úkol šířit osvětu o konopí a jeho zdravotních účincích. „Naším cílem je vrátit prostředky z konopí zpět do běžného života lidí. Léčba konopím pomáhá vyřešit řadu zdravotních problémů díky účinným cannabinoidům. Tyto látky se v přírodě vyskytují pouze v rostlinách konopí,“ uvádí Jiří Stabla.

Využití lázní i pro účely léčby pacientů se závažnými onemocněními zatím závisí na posvěcení státu. Ale již nyní může ulevit lidem zejména s kožními problémy. Konopný olej obohacený o extrakt z celých rostlin Cannabis Sativa s obsahem protizánětlivých cannabinoidů slouží jako účinná pomoc proti ekzémům, lupénce, kožní alergii, plísním, a na bolesti pohybového aparátu, jako je poranění kloubů, šlach, svalů, zad či páteře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).